Ženy teď šílí po hot rodent men. Mužích, kteří připomínají hlodavce

Roddy a Stuart Little

Rozmohl se nám tady takový nešvar… Všechno začalo nevinnými příspěvky na sociálních sítích, které přirovnávaly slavné muže k roztomilým hlodavcům – a pozor, nebylo to rozhodně míněno urážka. Po uvedení filmu Rivalové s Joshem O'Connorem a Mikem Faistem v hlavních rolích se sociálními sítěmi začal šířit názor, že tito dva vypadají jako krysák Roddy z animovaného filmu Spláchnutej a Myšák Stuart Little ze stejnojmenného snímku. Názor nabaloval další příznivce (a hlavně příznivkyně) jako sněhová koule, až se zrodil fenomén „hot rodent man“. Sexy chlápci, kteří vypadají jako hlodavci, pobláznili internet a jejich řady a fanynky se neustále rozrůstají.

Krysáci jsou sexy

Podle magazínu Dazed, který tento termín zřejmě použil poprvé, je srovnávání mužů s hlodavci novým trendem, který nahrazuje jejich dřívější přirovnávání k zlatým retrívrům: „Sexy hlodavci mají štíhlé postavy, rysy v ostrých úhlech, pichlavé oči a také nos připomínající myší čumáček.“ Tyto vlastnosti, které by dříve na žebříčku hodnocení mužského sex-appealu zřejmě neuspěly, teď frčí. Vzhled připomínající hlodavce – neposedné vlasy, pronikavé oči a výrazné lícní kosti – je aktuálně prostě sexy.

Mohlo by se vám líbit

Slavní & oškliví: Nejsou krasavci a přece jim ženy leží u nohou

S větší tolerancí k diverzitě se rozvolňují a mění i normy mužské krásy. Díky podpoře rozmanitosti se na plátnech i v módních kampaních stále častěji setkáváme s muži, kteří by ještě nedávno mezi na první pohled atraktivní typy rozhodně nepatřili. Nezapadají zkrátka do obvyklého stereotypu hollywoodských fešáků, ale přesto v nich něco je. A právě to „něco“ navíc je dělá pro opačné pohlaví nebezpečně přitažlivými...
elle.cz

Další do houfu

Internetoví fanoušci rychle začali podobné rysy hledat i u dalších mužských celebrit a (ne)překvapivě sem ještě zařadili také Barryho Keoghana, Timothée Chalameta, Jeremy Allena Whitea, Alexe Turnera, Glena Powella a další. Novinářka Lucy Ford na sociální síti X popsala Mikea Faista jako „ospalou kreslenou myš, která oživla a začala se zajímat o crossfit“. Tato srovnání se začala šířit jako lavina a stvořila nové pojmy jako „hot rodent boyfriend“ nebo „hot rodent summer“, které, jak správně předpokládáte, právě nastalo.

Jsou na to pyšní

A co na to říkají sami herci? Glen Powell, který byl k hlodavci přirovnán již v roce 2023, ocenil kreativitu internetových uživatelů a hrdě se přihlásil k přezdívce „kapybara“. Mike Faist, jehož agent potvrdil, že herec nepoužívá sociální média, zůstal přímých reakcí ušetřen. Většina oslovených hvězd i obyčejných mladých mužů tento trend ale bere s humorem a často jej vnímá jako kompliment. Někteří dokonce přiznávají, že jsou na své „potkaní“ rysy pyšní.

Mohlo by se vám líbit

Mužnost a svaly stranou, teď milujeme babygirl muže

Když slyšíme výraz babygirl, představíme si Britney v počátcích její kariéry nebo Reese Whiterspoon jako Pravou blondýnku. Andělský zjev, jemnou tvář a naivitu v očích, která trendovala kolem roku 2000 a donedávna se opěvovala už jen v textech RʼNʼB music. Jenže teď jsou babygirls zpět a mají úplně nový význam. Jak v tom všem figurují muži?
elle.cz

Rok potkana

I když čínský horoskop označuje rok 2024 jako rok draka, internet jasně dokazuje, že je to rok potkana. Ať už muži jsou přirovnáváni k myším, krysám, potkanům nebo kapybarám, být „hot rodent man“ je teď prostě in. A jak ukazují jejich reakce, většina z těch, kterých se to týká, si svůj čas na výsluní pozornosti a přitažlivosti užívá a bere to spíš jako zábavu než jako urážku. Tak co, plánujete také letos v létě randit s někým, kdo vypadá jako sexy myšák?

Hot rodents:

Zdroj: Cnn.com, Independent.co.uk, USAtoday.com, ČSFD