Jak hubnou Kardashian-Jenners?

Kourtney Kardashian

Váha pod tlakem hormonů

I když se v souvislosti s dietami a fitness mluví nejvíce o Kim, žádná z jejích sester za ní v budování záviděníhodného těla nijak nezaostává. 43letá matka tří dětí Kourtney nemusí ze svých sester mít žádné komplexy, protože k nim nemá sebemenší důvod. Hvězda Keeping Up With Kardashians v roce 2009 porodila syna Masona, v roce 2012 přivítala na svět dceru Penelope a v roce 2014 syna Reigna. Přiznala, že poté, co se jí narodilo druhé dítě, vyvíjela sama na sebe obrovský tlak, aby co nejrychleji shodila všechna těhotenská kila. „Cvičila jsem a nejedla,“ přiznala pro US Weekly v roce 2012. Prošla si i léčbou IVF, když se s Travisem bakerem snažili o početí čtvrtého dítěte. „Moje tělo se očividně změnilo, ale bylo to kvůli všem těm hormonům, které mi nasadili lékaři,“ vysvětlila Kardashian. „Myslím, že osm měsíců léčby IVF si na mém těle rozhodně vybralo daň psychicky i fyzicky. Trvalo mi, než jsem to přijala a s těmito změnami jsem se vyrovnala.“

Sázka na přerušovaný půst a keto dietu

Období mezi jednotlivými těhotenstvími ale byly ve znamení pokusů dosáhnout své předtěhotenské váhy a zkoušení různých stravovacích směrů. V roce 2017 Kourtney vsadila na účinný přerušovaný půst. „Po večeři jsem nejedla dalších 14 nebo 16 hodin. Poslední jídlo jsem měla v 19:00 a pak jsem čekala až na snídani. Tu jsem si dopřála po mém ranním tréninku, který byl mezi 10:30 až 11:00.“  Vyzkoušela také keto dietu a poté, co ji držela dva měsíce, naznala, že nikdy neměla lepší postavu.„Mé tělo omezilo touhu po cukru, spalovalo tuky a nastartovalo hubnutí,“ popsala Kourtney účinky keto diety. V roce 2020 Kourtney ještě přitvrdila a z jídelníčku vyškrtla také všechno s obsahem lepku a laktózy. Snaží se také konzumovat jen organickou stravu bez umělých příměsí. Za svou postavu údajně vděčí potravinám, jako je avokádo, celozrnná kaše, kolagenové doplňky a spousta jablečného octa, o kterém se říká, že zrychluje metabolismus a urychluje ztrátu tuku.

Šťastná i s kily navíc

Když se Kourtney odkloní od svého zdravého jídelníčku (což se stává málokdy), dopřeje si bio dezerty, jako je pudink z chia semínek nebo bezlepkové Oreo. Také přiznala, že nesnáší termín „cheat meal“. Má za to, že za všechnu tu tvrdou práci v posilovně a zdravé stravování, které většinu času dodržuje, si to zaslouží. Kourtney ze z váhy 43 kil dostala na 52 kilo, ale je spokojená. „Pořád jsem si jen hlídala váhu. Ale byla jsem šťastná? Ne.“

Jak hubnou Kardashianky? Zjistěte, jak Khloé zhubla 40 kilo a co Kim nikdy nedělá

elle.cz

Kylie Jenner

Jedla, co chtěla

Další s dokonalou postavou tvaru přesýpacích hodin je pětadvacetiletá Kylie. I ona se musela vracet na váhu před dětmi, které má dvě. Je pravda, že mladším maminkám jde hubnutí těhotenských kil snáz, ale neznamená to, že jde samo. Než porodila, nemusela si s dietami a cvičením lámat hlavu. Její somatotyp byl spíše přirozeně štíhlý, sice ne tak jako u sestry Kendall, ale přesto měla ploché břicho a zpevněné svaly bez držení diet. Před porodem své dcery Stormi Kylie dle svého vyjádření jedla, co chtěla. Což v jejím podání znamenalo spoustu nezdravého jídla, sacharidů a mléčných výrobků. Nebyl pro ni problém posnídat zmrzlinu.

Přátelé s ní nesmí jíst

Pak se ale v roce 2018 vše změnilo. Kylie místo menu složeného z chipsů a zmrzliny musela zvolit stravovací umírněnost. V jídle začala dávat přednost co nejvíce čerstvým a plnohodnotným potravinám. Prosazuje clean-eating a stravuje se tak stejně jako její sestra Kim. Na jejím jídelníčku nejčastěji najdeme bio kuře nebo ryby s čerstvou zeleninou. Snaží se vyhýbat fast foodu a dokonce požádala své přátele, aby v její přítomnosti nejedli nezdravé jídlo, aby nebyla v pokušení. Kromě toho přestala jíst mléčné výrobky. Během dospívání se u ní vyvinula intolerance laktózy, ale mléčných výrobků se ani přesto vzdát nedokázala. Přestala s nimi teprve po porodu. Tvrdí, že jí to výrazně pomohlo v procesu hubnutí a že se cítí méně nafouklá.

Bez mléka a alkoholu

Kromě mléka vyškrtla také alkohol. Ne, že by byla velká pijanka, ale vzhledem k tomu, že je alkohol plný prázdných kalorií a tělo nejprve spálí alkohol a až teprve jídlo, je jí jasné, že by tak výrazně uškodila svým hubnoucím snahám. Den začíná téměř vždy stejně - míchanými vejci se slaninou a avokádem a zapije to celerovým džusem. K obědu si ráda dává třeba bio kapustový salát s kuřecím masem a zelenými fazolkami. Kyliny večeře se obvykle skládají z kuřecího masa, ryb, zeleniny a rýže v různých variacích. Jednou z těch nejoblíbenějších je smažená rýže s kuřecím masem a zelenými fazolkami.

Tréninky se sestrami

V cvičení střídá HIIT s kardio a silovým tréninkem. Účastní se i tréninků se svými sestrami, které se navzájem hecují k lepším výkonům. Vždy nedodržuje přesně stejný rozvrh, ale obvykle cvičí spodní část těla alespoň dvakrát týdně a horní část těla jednou až dvakrát týdně. Když se jí nechce do posilovny, zajde si zaběhat.

Vztahy mezi sestrami Kardashians: kdo s kým táhne a kdo si nerozumí?

elle.cz

Kendall Jenner

Trénink hned po probuzení

Vzhledem k tomu, že je Kendall jednou z nejvyhledávanějších modelek současnosti, své postavě musí věnovat opravdu hodně pozornosti. Cvičení je to první, čemu se po probuzení věnuje. Trénink začíná v sedm hodin a trvá přibližně hodinu. Kendall cvičí s Gunnarem Petersonem, nejžádanějším trenérem celebrit v Hollywoodu, který spolupracoval s Jennifer Lopez, Angelinou Jolie a s téměř všemi Kardashians. Působí v show Khloe Kardashian Revenge Body a s Kim spolupracuje od jejích 19 let. Peterson o slavných sestrách říká: „Kim, Kendall a Khloe mají velmi odlišná těla. S Khloe děláme hodně schodů a boční výpady, zatímco s Kendall pracujeme na posílení horní části těla. Je velmi atletická, sportovně nadaná a dobře zvládá pohyby.“ Nechává Kendall vzpírat váhy, ale vždy pouze tak těžké, aby byla schopna provést alespoň 9 opakování. Tělo procvičují pomocí cvičení s vlastní vahou a kombinuje silový a kardio trénink. Kromě toho Kendall také dělá kick-box, který je skvělou kombinací kardia i posilování. A ráda navštěvuje také lekce hot jógy. Zaměřují se také speciálně na břicho. Kendall miluje posilování břišních svalů a zaměřuje se na cvičení s tělesnou váhou. Jejich nejoblíbenějšími cviky jsou různé variace planku.

Hřeší pouze s přáteli

 Kendal je samozřejmě milovnicí zdravé stravy. Občas vynechá snídani a dá si rovnou časný oběd. Pokud naopak ví, že bude mít kolem oběda nabitý program, dá si snídani, kterou se zasytí na dlouhou dobu, např. řecký jogurt s ovocem nebo avokádo a vejce na toastu. Hlavním jídlem dne bývá kuře, rýže a zelenina, k svačině si vychutnává hummus se zeleninou a večeří také lehčí pokrmy nejpozději do 18. hodiny. Pokud chce zhřešit, dává si mražený řecký jogurt nebo vyrazí na jídlo s přáteli. Venku si ráda dává sushi, pizzu nebo veganské špagety.  

Proč a jak balancovat hladinu glukózy ve své krvi?

elle.cz

Zdroj: Elle.com, stylecraze.com, bodynadsoul.com.au, usmagazine.com, rachelattard.com, stylecraze.com, lifee.cz,