Slavní a otravní: muži, kteří nám zkazili léto a mínění

Závody v misogynii

Skoro to vypadá jako by se slavní pánové chtěli předhánět, který z nich udělá trapnější bonmot nebo větší společenské či vztahové faux-pas. Všem se daří výborně – těžko bychom v posledních měsících hledali někoho, kdo se k ženám zachoval hůře. Když pomineme, že tohle by se nemělo dít ani mezi běžnými smrtelníky, je s podivem, že pánům nepřekáží ani jejich status veřejně známé (a oblíbené!) tváře. Here we go.

Božský musel umřít

Když se na Chrise Notha, představitele Pana Božského ze SATC, začala jedno po druhém valit obvinění ze sexuálního obtěžování a znásilnění, tvůrci seriálu se zalekli a raději jeho postavu nechali umřít. Presumpce neviny se ve filmovém průmyslu, a zvláště v tom americkém, absolutně nerespektuje. Filmové společnosti dávají od případných násilníků nebo od kohokoli, kdo by mohl poškodit jejich dobré jméno a zavdat příčinu ke kritice a snížení obliby jejich produkce, okamžitě ruce pryč a je jim jedno, zdali se dotyčný opravdu provinil nebo zda se jedná jen o pomluvy. V případě Chrise Notha ještě není vyšetřování uzavřeno. Herec na svou omluvu řekl, že se nestalo nic, o čem by měl mluvit, nebo na co by měl svědky. Nechme stranou, jak zvláštně a důvěryhodně toto prohlášení působí. Pro USA Today uvedl, že nikoho neznásilnil, ale že svatý není, když svou manželku Taru Wilson opakovaně podváděl. „Nikomu neubližujete. Víte, že se o tom nikdo nedozví a sex je prostě příjemný. A najednou ho s vámi chce mít spousta lidí. A v tu chvíli si řeknu, že takovou šanci už nikdy nedostanu. Vím, že je to pro ni zničující a nevypadá to dobře. Zločin to ale není.“ Zločin ne, Chrisi. Nepřijatelné to ale je rozhodně.

Incel? Seznamte se s muži, kteří nenávidí ženy. Nebo... raději ne

elle.cz

Přítel Keke Palmer neustál sex-appeal své ženy

4. července je ve Spojených státech svátek a víkend kolem něj je plný společenských akcí. Svůj koncert měl také zpěvák Usher a právě na něj vyrazila herečka Keke Palmer. Zvolila outfit, který sestával z černého body a přes něj oblečených dlouhých upnutých průsvitných šatů s černými puntíky. Keke v nich vypadala božsky, přesto se jí dostalo kritiky. A to z toho nejméně očekávaného místa. Darius Daulton, partner a otec dítěte Keke Palmer, zkritizoval oblečení své přítelkyně ve veřejném příspěvku na Twitteru. Pod videem, kde si Keke užívá Usherovo vystoupení a kde je také dobře vidět její outfit, Darius napsal: „Je to oblečení, ale ty jsi máma.“ Vlna reakcí se strhla okamžitě. Naštvaní uživatelí Twitteru okamžitě Jacksona obvinili ze žárlivosti a z vlastního nulového sebevědomí. Shazovat svou partnerku před veřejností a jako dospělé ženě jí říkat, co by si měla nebo neměla oblékat, je zkrátka více než trapné. Pro oba. Po počáteční kritice se ještě pokoušel obhájit: „Žijeme v generaci, kdy muž z rodiny nechce, aby se manželka a matka dítěte předváděla jako kořist, aby potěšila ostatní. A muži se říká, jak moc je nenávistný.“ Ani tímto pokusem o očištění to ale nevyhrál. Palmer přímo na jeho tweet nereagovala, pouze na svém Instagramu zveřejnila sérii obrázků, které zvýrazňovaly její outfit, chválila Ushera za jeho výkon a uvedla, že by si přála, aby nafotila více snímků. Den poté se Palmer a Dalton přestali sledovat na Instagramu a Dalton také deaktivoval svůj účet na Twitteru. Keke vypustila merch, který nazvala I'm a Motha. Bravo, Keke!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Jonah Hill jako strážce mravnosti

Další partnerská bitva prostřednictvím sociálních sítí se udála mezi hercem Jonahem Hillem a jeho dnes už expřítelkyní, surfařkou Sarah Brady. Sarah sdílela printscreeny textovek, které jí Jonah poslal. V nich jí vyčítal, že postuje na sociální sítě fotky v bikinách. Ačkoli to dělala ještě předtím, než ho znala. Vždyť je to surfařka a na prkno ve vlněném roláku asi nepůjde. Objevily se i další komentáře stejného kalibru, jako třeba že se „nemusí kamarádit s muži, postovat na sítě svůdné fotky, nebo se scházet s kamarádkami na nevhodných místech, pokud to tedy není oběd, káva nebo něco uctivého“. Jeden by řekl, že Jonah Hill právě opustil komunitu Amishů. Na druhou strahu je fér říct, že na Instagramu v jednu chvíli také kolovaly screenshoty z toxického chování Sarah, které ukazovaly, že i ona ho pravidelně veřejně a opakovaně soukromě ztrapňovala. Uživatelé sociálních sítí také Sarah upozornili, že to všechno sdílela až rok po rozchodu s Jonahem, právě když se mu narodilo dítě s Olivií Millar.

Rozvod Ethana Slatera z čistého nebe

Ethan Slater a jeho láska ze střední Lilly Jay měli šťastné manželství, do kterého se minulý rok narodilo první dítě. Ať už to bylo skutečné štěstí nebo jen jeho iluze, Lilly Jay spadla brada, když se zničeho nic dozvěděla, že se s ní chce Ethan rozvést. Do té doby totiž nic nenaznačovalo tomu, že by se mezi nimi mělo k rozchodu byť jen schylovat. Mraky ale přišly rychle – nad jejich manželstvím se definitivně zatáhly ve chvíli, kdy Ethan začal natáčet s Arianou Grande muzikál Wicked a beznadějně se do ní zamiloval. Rozhodl se proto hodit svůj vztah s manželkou za hlavu a o jejich rozchodu ji informoval těsně předtím, než se o něm a Arianě objevily zprávy ve všech novinách. Lilly to dopředu netušila, a proto se nyní cítí podvedená a zrazená. A to nejen Ethanem, ale i Arianou, která občas trávila čas s nimi oběma. To Lilly ještě stále věřila, že žije ve šťastném manželství.

Ariana Grande ohlásila rozvod a praskl na ni románek s ženatým kolegou

elle.cz

Kamarádi z mokré čtvrti

Do party slavných a otravných dále nominujeme herce Toma Sandovala, který svou partnerku Arianu Madix dlouhé měsíce podváděl s její kamarádkou a kolegyní, s níž hrála ve stejném seriálu. Dále Elona Muska, který chce podle The New York Times přejmenovat Twitter na „X“ a zasedací místnosti ve firmě na „eXposure“, „eXult“ a „ s3Xy “. Elon také rád dělá sexuální „vtipy“, které ovšem nejsou vtipné, o to míň, že je dělá na pracovišti. Elon už byl několikrát obviněn, že se bez souhlasu dotýká žen a že se obnažoval před letuškou, kterou se po tomto incidentu pokusil umlčet štědrým odškodným. Zapomenout nesmíme ani na Donalda Trumpa, který by mohl dělat prezidenta světové misogynické společnosti. Za celou svou kariéru v tomto oboru získal cennou kvalifikaci.

Zdroj: Elle.nl, pagesix.com, forbes.com