Kristen Stewart jako Lady Diana ve filmu "Spencer". Co vše o něm víme?

Emma Corrin má konkurenci. V připravovaném autobiografickém snímku o Lady Di, který režíruje Pablo Larraín si zahraje hlavní postavu Kristen Stewart. Fanoušci královské rodiny si tak mohou zkrátit čekání na novou sérii seriálu Koruna, který by se měl na Netflixu objevit až v roce 2022. Pokud koronavirová opatření dovolí, film Spencer by měl mít premiéru již na podzim tohoto roku – tedy ještě předtím, než si připomeneme pětadvacet let od smrti princezny Diany, která tragicky zemřela v roce 1997 při autonehodě v Paříži.  

 

Mohlo by se vám líbit

Proč jsme stále posedlí princeznou Dianou i v roce 2021?

Sláva je drak, kterému přinášíme panenské oběti. A existovala někdy čistší a nevinnější oběť, než byla Lady Di?
elle.cz

 

Film by měl zachycovat pouze tři dny v životě princezny

Podle oficiální tiskové zprávy sleduje dějová linka Dianu, jak tráví vánoční svátky s královskou rodinou v Sandringhamu v Norfolku. Zde se rozhoduje ukončit manželství s princem Charlesem. Jedná se o rok 1991 a časově jde o 365 dní předtím, než se pár rozhodl oznámit svůj rozvod světu.

“Prosinec 1991: Manželství prince a princezny z Wallesu bylo již dávno velice chladné. Spolu s šířícími se drby o aférkách a rozvodu byl však na Vánoce v Sandringhamském panství stanoven mír. Jedlo se, pilo se, hrály se hry a chodilo se na lov. Diana tuto přetvářku dobře znala. Ovšem tento rok bylo již vše úplně jiné,” uvádí oficiální tisková zpráva.  

“Královská rodina mě vždy fascinovala, protože takovou kulturu odkud pocházím nemáme,” uvedl Pablo Larraín, který vyrůstal v Chille. “Diana je tak silnou ikonou, se kterou soucítily miliony lidí po celém světě. Rozhodli jsme se její příběh směřovat k identitě ženy, která se rozhodne nebýt královnou a raději se touží stát osobou, jež byla předtím, než potkala Charlese.

 

 

Prince Charlese bude hrát Jack Farthing 

Jack se narodil v roce 1985 v Londýně a po vystudování herectví získal angažmá ve slavném divadle Globe. Z televizních obrazovek ho můžete znát jako George Warleggana ze seriálu Poldark či z filmu Klub výtržníků.

Film je plný hvězd 

Timothy Spall, Sally Hawkins, Sean Harris... to je jen pár slavných herců, kteří získali ve filmu role. Ovšem Pablo Larraín si pořídil i opravdu výjimečný team. O scénář se postaral Steven Knight, který má již na svém kontě například Peaky Blinders. Kostýmy vytváří Jacqueline Durran (Malé ženy), make-up a vlasy má na povel Wakana Yoshihara (Vražda v Orient Expressu) a Jonny Greenwood z Radiohead skládá hudbu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Natáčení probíhá ve Velké Británii i v Německu 

V pandemické době je jakýkoliv shooting lehce problematický, ale podle paparazzi fotek to vypadá, že filmoví tvůrci Spencer, dokázali překonat všechny překážky a vše zatím probíhá podle plánu. Filmové lokace podle všeho zahrnují i Schlosshotel Kronberg v Německu, který bude sloužit jako Sandringhamské panství a aktuálně se štáb nachází v Anglii a je v posledních fázích natáčení. A na výsledek? Na ten už se teď moc těšíme! 

Mohlo by se vám líbit

Best looks: Princezna Diana

Módní ikona a královna lidských srdcí. Jakými outfity se navždy zapsala do těch našich?
elle.cz