Proměny Kristen Stewart: Od Stmívání až k Lady Di

O Kristen Stewart se v posledních měsících mluví jako o herečce s šancemi získat Oscara za její roli v životopisném filmu o princezně Dianě Spencer chilského režiséra Pabla Larraína, kterého můžete znát například díky filmu Jackie o Jackie Kennedy, manželce amerického prezidenta Johna F. Kennedyho. Zda nominaci herečka promění v ocenění se dozvíme na slavnostním ceremoniálu předávání 94. Cen Akademie, který se uskuteční 27. března 2022.

Kristen je dcerou televizního producenta, přirozeně tak měla možnost si jako malá zahrát v pár reklamách. V roce 2001 se dostala na velké plátno díky roli ve filmu Životní jistoty, následně si zahrála ve filmu Úkryt režiséra Davida Finchera. Dále ztvárnila role v několika filmech pro mladší diváky, v roce 2007 se díky oceňovanému filmu Seana Penna Útěk do divočiny dostává do povědomí více režisérů. Před uvedením Stmívání má za sebou tehdy sedmnáctiletá herečka již 13 filmů. 

Kristen Stewart jako Lady Diana ve filmu "Spencer". Co vše o něm víme?

elle.cz

Zlomový bod v její kariéře nastal obsazením do hlavní role filmového zpracování fantasy románů spisovatelky Stephenie Meyer. V sáze Stmívání ztvárnila mladou Bellu, která se zamiluje do upíra Edwarda (Robert Pattinson). První film ságy byl uveden v roce 2008 a záhy se stal světovým fenoménem. Od uvedení posledního upírského filmu letos uplyne 10 let. Stmívání vyneslo Kristen Stewart i Robertu Pattinsonovi celosvětovou slávu, ve filmovém světě však tolik příznivé kritiky nesklidili. Přes všechny chyby a nedostatky se filmy do jisté míry staly kultovní záležitostí. Ruku na srdce, pro koho Stmívání není guilty pleasure? 

Pro americkou herečku bude film Spencer nejspíš dalším milníkem v její kariéře, který jí snad pomůže dostat se z upírských tesáků popového Stmívání. Možná ji společnost konečně začne vnímat jako seriózní herečku. Ostatně mimo Stmívání natočila celkem 38 filmů a to je na teprve jednatřicetiletou letou herečku úctyhodný seznam. Získá Kristen své první herecké ocenění? To se dozvíme již brzy. Mezitím si nenechte ujít film Spencer v kinech. 

 

Dvojí vnímání princezny Diany: Jaká doopravdy byla Lady Di?

elle.cz