Liza Minnelli: Ikona gayů po své matce

Liza Minnelli není jenom hollywoodská ikona - je to legenda show businessu. Během své kariéry získala čtyři ceny Tony, dvě Grammy, Emmy a Oscara. Ale ještě předtím, než roztančila svůj první krok, zazpívala jedinou notu nebo si zapamatovala řádek scénáře, byla už slavná.

Liza se narodila do slavné rodiny režisérovi Vincentu Minnelli a hollywoodské herečce a zpěvačce Judy Garland. V podstatě vyrostla ve společnosti MGM a poprvé se objevila ve dvou a půl letech v matčině muzikálu „In Good Good Summertime”. V době, kdy jí bylo 19, už byla Liza na Broadwayi a stala se nejmladší herečkou, která získala cenu Tony za svůj výkon ve hře „Flora, Red Menace”.

Šaty, které udělaly z Elizabeth Taylor módní ikonu

elle.cz

Lizina matka Judy Garland se během svého života stala ikonou gayů. Judy si byla dobře vědoma svého postavení v LGBTQ komunitě, kterou velmi podporovala. Měla mnoho homosexuálních přátel, včetně Rogera Edense, Charlese Waltersa a George Cukora, homosexuálního otce a dva homosexuální (nebo bisexuální) manžely - Vincente Minnelli a Marka Herrona. Její dcera Liza byla taktéž provdaná za gaye - Petera Allena, který měl poměr s tehdejším manželem její matky, Markem Herronem.

Judyin status „gay ikony“ má dokonce svjí vlastní mytologii. Zpěvačky nejhranější skladba „Over the Rainbow" byla údajně inspirací pro univerzální symbol hnutí LGBTQ - duhovou vlajku. Načasování jejího pohřbu bývá často spojeno s nepokoji ve Stonewall. Mnozí se domnívají, že její pohřeb odstartoval sérii protestů a bojů za práva LGBTQ komunity. Tyto události se odehrály nakonci června roku 1969. Dnes si tato komunita každoročně připomíná události ve Stonewall právě ke konci června.

Protože Liza Minnelli šla v matčiných šlépějích a zdědila její talent a podporu LGBTQ komunity, časopis OUT jí spolu s její matkou Judy Garland zařadil mezi 12 největších ikon gayů. Přejeme Lize, ať je i nadále takovou obdivuhodnou divou. Všechno nejlepší!

Princess Diana & Liza Minelli
Info ikona

Efekt Kardashian: Ovlivnily slavné sestry i váš vzhled?

elle.cz