Liza Minnelli: Ikona gayů po své matce

Liza Minnelli není jenom hollywoodská ikona - je to legenda show businessu. Během své kariéry získala čtyři ceny Tony, dvě Grammy, Emmy a Oscara. Ale ještě předtím, než roztančila svůj první krok, zazpívala jedinou notu nebo si zapamatovala řádek scénáře, byla už slavná.

Liza se narodila do slavné rodiny režisérovi Vincentu Minnelli a hollywoodské herečce a zpěvačce Judy Garland. V podstatě vyrostla ve společnosti MGM a poprvé se objevila ve dvou a půl letech v matčině muzikálu „In Good Good Summertime”. V době, kdy jí bylo 19, už byla Liza na Broadwayi a stala se nejmladší herečkou, která získala cenu Tony za svůj výkon ve hře „Flora, Red Menace”.

Mohlo by se vám líbit

Šaty, které udělaly z Elizabeth Taylor módní ikonu

Ženy toužily být jako ona a muži by udělali cokoliv, aby byli v její společnosti. Herečka Elizabeth Taylor vynikala nejen na stříbrném plátně, ale zkrátka všude, kde se objevila. Mohly za to stylové outfity nebo její sbírka diamantů? Pojďme si při příležitosti jejích nedožitých 89. narozenin připomenout to zásadní, co z ní udělalo jednu z nejvýraznějších módních ikon své doby. A nejen té.
elle.cz

Lizina matka Judy Garland se během svého života stala ikonou gayů. Judy si byla dobře vědoma svého postavení v LGBTQ komunitě, kterou velmi podporovala. Měla mnoho homosexuálních přátel, včetně Rogera Edense, Charlese Waltersa a George Cukora, homosexuálního otce a dva homosexuální (nebo bisexuální) manžely - Vincente Minnelli a Marka Herrona. Její dcera Liza byla taktéž provdaná za gaye - Petera Allena, který měl poměr s tehdejším manželem její matky, Markem Herronem.

Judyin status „gay ikony“ má dokonce svjí vlastní mytologii. Zpěvačky nejhranější skladba „Over the Rainbow" byla údajně inspirací pro univerzální symbol hnutí LGBTQ - duhovou vlajku. Načasování jejího pohřbu bývá často spojeno s nepokoji ve Stonewall. Mnozí se domnívají, že její pohřeb odstartoval sérii protestů a bojů za práva LGBTQ komunity. Tyto události se odehrály nakonci června roku 1969. Dnes si tato komunita každoročně připomíná události ve Stonewall právě ke konci června.

Protože Liza Minnelli šla v matčiných šlépějích a zdědila její talent a podporu LGBTQ komunity, časopis OUT jí spolu s její matkou Judy Garland zařadil mezi 12 největších ikon gayů. Přejeme Lize, ať je i nadále takovou obdivuhodnou divou. Všechno nejlepší!

Princess Diana & Liza Minelli
Mohlo by se vám líbit

Efekt Kardashian: Ovlivnily slavné sestry i váš vzhled?

Jedna zásadní kapitola příběhu sester Kardashianových, v níž hrál důležitou vedlejší roli Kanye West, končí. Jak je to s tou, v níž tahle kalifornská rodina ovlivňuje, jak bude zbytek světa vypadat
elle.cz