“Malý, tlustý a ošklivý,” klan Gucci kritizuje film o své rodině

 

Snímek, jehož režie i produkce se chopil Ridley Scott, popisuje reálný příběh Patrizii Reggiani (Lady Gaga) a jejího manželství s Mauriziem Guccim (Adam Driver), které vyústilo ve vraždu. Ačkoliv se jeví jeho casting jako téměř dokonalý, kromě výše zmíněných se na filmu podílejí i Jared Leto, Al Pacino, Jeremy Irons či Camille Cottin, členové italské rodiny Gucci s ním vyjádřili veřejný nesouhlas. Patricia Gucci jedna z Mauriziových sestřenic z druhého kolena se k backstagovým fotkám Jareda Leta alias Paola Gucciho pro Associated Press vyjádřila takto: “Hrozné, hrozné, stále se cítím uražená.” A co se týče Al Pacina jako Alda Gucciho, měla podobné pocity. “Můj dědeček byl velmi hezký muž, stejně jako všichni z rodiny Gucci byl vysoký, modrooký a elegantní. Hraje ho Al Pacino, který není tak vysoký a zde na fotce je tlustý, malý, připlešatělý a ošklivý. Je to hanba, protože se mu ani zdaleka nepodobá.”

 

Al Pacino

Co víme o “House of Gucci”? Filmu, který čeká na své natočení 15 let

elle.cz

Patricia Gucci dále uvedla, že celá rodina je z projektu velice znechucena. “Mluvím za všechny, když říkám, že jsme velice zklamaní. Kradou naši totožnost kvůli profitu a výdělku Hollywoodu... Naše rodina má identitu, soukromí. Můžeme o všem mluvit, ale existují hranice, které nemohou být překročeny.”  

Film, který by měl mít premiéru na podzim tohoto roku, se věnuje příběhu, kdy si Patrizia Reggiani najala vraha, aby zabil jejího bývalého manžela Maurizia Gucciho, který si našel mladší přítelkyni. Maurizio zemřel v roce 1995 před svou kanceláří. Bylo mu 46 let. Patrizia byla médii nazvána “černou vdovou” a odsouzena k sedmnácti letům vězení. Když se jí reportér ptal, proč svého ex-manžela nezabila sama, odpověděla, že “její zrak není tak dobrý a že by nechtěla minout.”

 

House of Gucci

 

Manželka Ridleyho Scotta Giannina Facio se s rodinou Gucci setkala již v roce 2000, aby s nimi připravovaný projekt projednala. Ten se však měl soustředit na globální expanzi značky. Patrizia Gucci nyní tvrdí, že se s Gianninou zkoušela znovu spojit a promluvit si i o filmu House of Gucci, ovšem bez odpovědi.

Speciální pozornost je ve filmu věnována kostýmům. Prezident a generální ředitel Gucci uvedl, že značka úzce spolupracuje s MGM (produkční společností Ridleyho Scotta) a dovoluje jí využívat historické módní archivy. Tento měsíc bylo také oznámeno, že Giuseppinu “Pinu” Auriemmu, přítelkyni Patrizie Reggiani, která dostala 250 000 liber za to, že vraždu zorganizovala a která si odseděla 25 let za mřížemi, si zahraje Salma Hayek. Herečka je manželkou François-Henri Pinaulta, jež vlastní mateřskou společnost Gucci Kering.

Gucci feat. Balenciaga: Spolupráce století, o níž budeme mluvit roky!

elle.cz