Nejlepší momenty Bruce Willise. A co bude dál?

Vyhlídky pro pacienty s frontotemporální demencí bohužel zatím nejsou dobré. Nemoc napadá části mozku ovlivňující chování i emoce. Lidé s touto diagnózou mají potíže s mluvením, vzpomínkami, řešením problémů, s emocemi i základní sebeobsluhou. My si ale Bruce, ať se s ním bude dít cokoli, budeme vždycky pamatovat jako ultimátně sexy chlapíka, který zvládne stejně dobře zahrát akčního hrdinu i důchodce v růžových bačkorách a neztrácí přitom nic ze svého šarmu. Týpka, který je mistrem vtipných bonmotů, když zneškodňuje protivníky. Maníka, který vede na adresu své kolegyně sexistické řeči, nosí uválený oblek a řídnou mu vlasy, ale stejně o něm sníme. Hrdinu, který nás rozpláče, když se obětuje pro záchranu partnera své filmové dcery a celé planety. Hlavu atypické, ale o to úžasnější rodiny.

Detektiv na zabití

Bruce prošel zaměstnáními od automechanika po člena jazzové kapely, ale pak se rozhodl, že bude hercem. Vydal se na konkurz detektivního seriálu „Moonlighting“, porazil veškerou konkurenci a utvořil nezapomenutelné duo s herečkou Cybill Shepherd. Hrát postavu Davida Addisona mu nedalo velkou práci, protože do něj vložil sám sebe. Detektiv v pomačkaném obleku, s několikadenním strništěm, který ani v ohrožení života neztrácí vtip, břitkost a chuť na ženy, mu vynesla obrovskou popularitu.

Ti nejlepší herci, kteří se kdy objevili v seriálu Přátelé

elle.cz

5 x do smrtonosné pasti

Bruce Willis bude už navždy spojován s Johnem McClaneem a „Smrtonosnou pastí“. Je téměř klišé nazývat to jedním z nejlepších akčních filmů, které kdy byly natočeny, ale je tomu tak. Má perfektní režii, efektní příběh, skvělé herecké výkony všech zúčastněných a je zábavný pokaždé, když si k němu sednete. Bruce navíc dokázal vytvořit jiný druh akčního hrdiny, než bylo devadesátkové obecenstvo zvyklé vídat v podání Arnolda Schwarzeneggera, Jeana-Clauda Van Damma nebo Sylvestra Stalloneho. Willisův McClane nebyl prototyp pravého akčního hrdiny. Svým vzhledem i ironickým smyslem pro humor spíše připomínal chlápka od vedle a to ho dělalo jiným a uvěřitelným. Svůj úspěch zopakoval v celkem pěti akčních kouscích nesoucích název „Smrtonosná past“.

Pulp Fiction

Pulp Fiction“ je jedním z nejlepších filmů 90. let, to je zcela bez debat. Bruce Willis byl ale pravděpodobně tím nejpodceňovanějším hercem, který se v „Pulp Fiction“ objevil. Není to ale nepochopitelné. V konkurenci okázalých hereckých výkonů Samuela L. Jacksona, Johna Travolty, fantastického soundtracku, komplexního a zábavného příběhu a Tarantina v jeho nejlepší formě, bylo snadné tak trochu zapadnout. Jako Butch Coolidge ale podal Bruce Willis jeden ze svých nejlepších výkonů a okořenil ho trochou toho násilí, které jako by prostupovalo všemi jeho rolemi. Coolidge byl padouch, proti kterému ale vlastně nic nemáte, kromě chvíle, než přijde o otcovy zlaté hodinky.

Láska dle Hollywoodu: Tyto zamilované páry jsme v 90. letech milovali

elle.cz

Skvělý šestý smysl

Když Bruce přijímal roli psychologa Malcolma Crowea, nejspíš zafungoval jeho šestý smysl. V řadě akčních filmů to byla po dlouhé době změna,a právě tato role má obrovský podíl na tom, že se Bruce zařadil na hollywoodský herecký A-list. I když se v souvislosti se Šestým smyslem mluvilo o nejlepším hereckém výkonu Haleyho Joela Osmenta, byla to postava Bruce Willise, která byla základem celého filmu. Jeho očima jsme viděli všechna zjevení a byl průvodcem v podivném světě duchů, kteří chtějí něco říct. Závěrečná scéna, která všechno otočí vzhůru nohama a Bruceovo neuvěřitelné zděšení, když si uvědomí pravou povahu svého bytí, vstoupila do filmových dějin.

Netypická rodina

Všechny zásadní ženy Bruceova života, tedy bývala i současná manželka a jeho pět dcer se pevně semkly, nazvaly Ladies of Willis/Moore a utvořily kolem Bruce pevnou záchrannou síť. Co se týká vztahů a rodiny nemohl si Bruce nikdy stěžovat. S Demi Moore se spontánně vzali v Las Vegas v roce 1987 po několika měsících randění. O svatební noci se jim údajně podařilo zplodit první dceru Rumer Willis, která se skutečně narodila 9 měsíců po svatbě. Po ní měl pár ještě dcery Scout LaRue a Tallulah Bell. Oba byli během trvání svého manželství na vrcholu kariéry a přesto, že byli ideálním párem, nevyhnulo se jim hollywoodské prokletí namíchané z přílišné vytíženosti, neutuchajícího mediálního zájmu a údajně také oboustranné nevěry. Rozvedli se v roce 2000. Následně se Bruce Willis seznámil s modelkou a bývalým andílkem Victoria‘s Secret Emmou Hemingovou. V roce 2012 se jim narodila dcera Mabel Ray a o dva roky později Evelyn Penn. I přesto, že se Willis a Moore rozvedli a vzali si někoho jiného, jejich rodina byla vždy na prvním místě. Dcera Rumer se svěřila, že nikdy nemusela pořádat oddělené oslavy narozenin nebo dovolené. Rodiče se vždy dokázali domluvit a semknout tak, aby rodina byla pohromadě. I obě Bruceovy osudové ženy vychází skvěle. Demi byla hostem na obnovení manželského slibu Bruce a Emmy nebo na Emminých narozeninách a všechny dcery a obě manželky spolu trávily také Vánoce.

Disney stars: Hvězdy, které dobyly hitparády i Hollywood

elle.cz

A co bude dál?

Hercova současná manželka Emma Heming, jeho bývalá žena Demi Moore a jeho pět dcer vydaly společné prohlášení, ve kterém vyjádřily vděčnost za podporu a lásku, kterou od veřejnosti po oznámení hercovy diagnózy dostaly. Pak pokračovaly aktuálním sdělením: Chtěly jsme vám poskytnout informace o našem milovaném manželovi, otci a příteli, protože nyní více rozumíme tomu, co prožívá. Stav pokročil a máme konkrétnější diagnózu: frontotemporální demenci. Problémy s komunikací jsou jen jedním z příznaků nemoci, které Bruce čelí. I když je to bolestivé, je úlevou znát konečně jasnou diagnózu,“ zaznělo v jejich prohlášení.

FTD je krutá nemoc, o které mnozí z nás nikdy neslyšeli a může postihnout kohokoli. Dnes neexistuje žádná léčba, ale doufáme, že v příštích letech se to může změnit. Jak se Bruceův stav vyvíjí, doufáme, že jakákoli pozornost médií pomůže k osvětě o této nemoci, která potřebuje mnohem více povědomí a zkoumání,“ dodala hercova rodina. Emma Heming, Bruceova současná manželka, okamžitě vyhledala specialistku na demenci Teepu Snow, která rodině, a především tedy Bruceovi, velmi pomohla. „Jsem vděčná, že jsem mohla pracovat s Teepou Snow, která obohatila mé znalosti v léčbě demence. Je to soucitná a zkušená specialistka s velkou empatií. Je to dar,“ napsala hercova manželka. Expertka komplimenty manželce obratem vrátila: „Emma odvedla naprosto pozoruhodnou práci při poskytování podpory Bruceovi. Jeho schopnosti se změnily, ale on dostává přesně to, co potřebuje, aby mohl dobře žít. Frontotemporání demence není nikdy snadná, ale se správným přístupem a podporou je skutečně možné dál žít.“

Přátelství v Hollywoodu: které celebrity pojí nečekané sympatie?

elle.cz

Zdroj: ČSFD, elle.cz, entertainment.ie, dailymail.co.uk, extra.cz