Herecké přeslapy: Hvězdy, které si málem zničily kariéru

Herci, kteří si málem zničili kariéru

Halle Berry – Catwoman

Úspěšná a krásná Halle Barry je americká herečka, modelka a dokonce královna krásy, jež byla kdysi považována za nejkrásnější afroamerickou ženu a sexsymbol 20. století. V roce 2001 získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli ve filmu Ples příšer. Současně patří k nejlépe placeným herečkám v Hollywoodu. Fanoušci série X-men ji milují v roli Storm. Jenže když v roce 2004 natočila film Catwoman, pořádně to od fanoušků i kritiků schytala. Film byl dokonce často označován jako jeden z nejhorších filmů, které kdy byly natočeny. Za film Berry získala „ocenění“ Zlatou malinu v kategorii nejhorší herečka. Svoji cenu však herečka přijala s humorem.

Ben Affleck – Láska s rizikem

Ben Affleck zazářil v mnoha filmech, například ve filmu Omámení a zmatení z roku 1993 nebo Hledám Amy z roku 1997. Jenže pak si v roce 2003 zahrál se svojí tehdejší přítelkyní (a současnou manželkou) Jennifer Lopez ve filmu Láska s rizikem a s jeho kariérou to šlo prudce z kopce. Film získal neuvěřitelně nízké hodnocení a Affleck přestal být obsazován do hlavních rolí. V roce 2007 tak přešel do režie a tvrdě dřel, aby nakonec opět získal hlavní roli. To se mu povedlo díky úspěšnému thrilleru Argo z roku 2012, který režíroval a zároveň si v něm zahrál hlavní roli. Poté získal hlavní roli v úspěšném mysteriózním thrilleru Zmizelá z roku 2014 a také roli Batmana ve filmu Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti z roku 2016.

Dokument Pamela, A love story: Otevřená zpověď sex-symbolu 90. let

elle.cz

Demi Moore – Striptýz

Demi Moore si fanoušci zamilovali díky romantickému filmu Duch z roku 1990, kde zazářila po boku Patricka Swayzeho. Role se poté jen hrnuly, jenže pak přišel film Striptýz z roku 1996, který téměř znamenal konec její kariéry. Ačkoliv si za mizerně hodnocený film přinesla domů 12,5 milionu dolarů, kritici označovali film za velkou ránu pro její hereckou kariéru. Film získal hned sedm nominací na anti-ocenění Zlatá malina a šest z nich „vyhrál“. Svoji kariéru Moore oživila až s filmem Charlieho andílci: Na plný pecky z roku 2003.

Madonna – Trosečníci

Někteří zpěváci či zpěvačky rádi okusí i herectví, kdy se některým skutečně povede rozjet slušnou kariéru v obou odvětvích. To však není případ Madonny, která si zahrála ve filmu Trosečníci z roku 2002, který režíroval její tehdejší manžel Guy Ritchie. Film byl obrovským zklamáním a vysloužil si hned pět Zlatých malin, z čehož jedna byla za nejhorší herečku pro Madonnu. Naštěstí měla Madonna dostatek soudnosti a opustila svou hereckou kariéru poté, co čelila palbě kritiků. V současné době se zaměřuje už pouze na produkci hudby.

Scarlett Johansson – Duch ve stroji

V roce 2017 utrpěla pověst Scarlett Johansson, když si zahrála roli majora Motoko Kusanagi ve filmu Duch ve stroji, který byl inspirován japonskou předlohou. Film byl sám o sobě považován za velmi kontroverzní a řada lidí obviňovala jeho tvůrce z rasismu, jelikož nebyli do hlavních rolí obsazeni žádní Asiati. Dokonce vznikla petice, kde fanoušci požadovali přeobsazení role, kterou ztvárnila Johansson. Ačkoliv herečka poté zazářila v sérii filmů o Avengers, její pověst zůstala tímto filmem pošramocena.

 

Zdroj: Ask