CATE BLANCHETT: Každá moje role voní jinak

 

Jak podle vás vypadá žena Armani? 

Je silná, svobodná, vášnivá, křehká, kreativní, lehkomyslná, má smysl pro humor a nebojí se říci ano... Na značce Giorgio Armani se mi líbí, že nenutí ženy ztělesňovat jen jednu vlastnost, ale nechává je projevit jejich maximální komplexnost. Já jako ambasadorka pak musím ztělesňovat všechny tyto rysy, což je samozřejmě velký tlak. (Smích) 

 

Parfémy z řady Sì vždy nesly poselství ženské rovnoprávnosti. Je toto téma relevantní i dnes? 

Určitě. Musíme se stále připomínat svou ženskost i sílu a oslavovat je. Ačkoliv nyní trávíme spoustu času zavřené doma - nenamalované Každé ráno si na sebe dávám parfém a vlastně tím říkám “Sì” sobě i životu. 

 

Jak být nejlepší verzí sebe sama v této době? 

Já jsem přestala nosit boty (smích), asi tak někdy před deseti měsíci... Velice záleží na vaší náladě. Můžete si obléci něco dokonalého nebo použít rtěnku, abyste se cítila skvěle. Já se obklopuji pozitivními lidmi, se kterými mi je dobře a poslouchám hudbu. 

Mohlo by se vám líbit

Mají vůně vliv na náš milostný život?

Ovlivňuje vůně skutečnost, jestli nás ten druhý přitahuje? Myslíte si, že čich není v mezilidských vztazích tolik důležitý a že nemá vliv na lásku? Možná to není tak, jak se může na první pohled zdát.
elle.cz

Používáte někdy parfém jako nástroj, který vám pomůže se psychicky připravit na jednotlivé role? 

Ano. Pamatuji se, že když jsem vyrůstala byl velmi populární jeden velmi silný parfém, ze kterého měl každý migrény. Já jsem si všimla, že lidé, kteří ho nosí mají i společné rysy. Už v mladém věku jsem si uvědomila, že to není jen o tom, jak vypadáte nebo co oblékáte, ale také jak voníte. Je to vlastně projevem toho, jaký je vás charakter a jak chcete být vnímáni. Od té doby vždy pečlivě vybírám i svým rolím specifické vůně. 

 

Kdybyste měla vůni Sí porovnat k nějakému filmu, jaký by to byl? 

Musel by to být asi nějaký snímek od Antonioniho... 

 

Jakou přírodní vůni máte nejraději? 

Pravděpodobně vůni moře. Nebo aroma z mého dětství jako eukalyptus a levanduli, protože mi připomínají místo, kde jsem vyrůstala. A také miluji vůni miminek. (Smích) 

 

Jaké je vaše beauty tajemství? 

Jen jedno? (Smích). Já si myslím, že by mezi námi neměla být žádná tajemství. Domnívám se, že by měly být i beauty tipy veřejné a měly bychom je mezi sebou sdílet. Já sázím na vnitřní zdraví, především trávicího systému. Myslím, že pokud jste zdraví uvnitř, projeví se to i na vaší pleti. Snažím se tedy jíst, jak nejlépe dovedu a sázím na citronovou šťávu nebo jablečný ocet... 

Sì EDP INTENSE Giorgio Armani

 

Sì EDP INTENSE 50 ML, Cena 2720 Kč 

 

Sì je elegantně smyslná a dráždivá ikonická vůně od Giorgio Armani, která byla poprvé představena v roce 2013 a dnes patří mezi pět nejprodávanějších parfémů v Evropě. Kombinuje nezávislost duše, sofistikovanost i klid a zároveň oslavuje odvahu žen řídit se vlastními pravidly. Nejnovějším přírůstkem do této rodiny se stala Sì Intense, která okamžitě zaujme svou chyprovou orientální ovocnou vůní.  

Vůni vytvořila parfumérka Julie Massé, která se v tomto případě rozhodla jít novým směrem a propojila nektar z černého rybízu, ispartskou růži a sametovou davanu. Velmi důležitou roli hraje u této vůně i vanilka, která je získávána z chráněné oblasti Loky Manambato na Madagaskaru ve spolupráci s místní neziskovou organizací. Tento způsob získávání ingrediencí souvisí s iniciativou Giorgio Armani v rámci vlastního společensky odpovědného programu “Solidarity Sourcing”. Ten se zaměřuje na zajištění etického získávání klíčových surovin a ekonomickou podporu farmářských komunit.