Víme, kdo si zahraje princeznu Dianu v seriálu Koruna / The Crown

Život nejdéle sloužícího monarcha britského královského trůnu, Alžbety II., byl pod drobnohledem britské společnosti od samotné korunovace, která proběhla 2. června 1953. Do podvědomí se ale dostala už před smrtí svého otce Jiřího VI. jakožto nejstarší dcera a následnice trůnu. Pohled na nesnadnou a nevšední životní roli mladé panovnice i klikatou cestu, kterou prošla se svým partnerem princem Philipem, vévodou z Edinburghu, přineslo seriálové drama Koruna / The Crown na podzim roku 2016. Sága z produkce streamovací stanice Netflix se okamžitě stala senzací mezi diváky i kritiky a britskou královskou rodinu otevřela světu jako nikdy předtím. 

Obsazení seriálu je od první sezóny voleno skutečně pečlivě a prostor dostávají talenty z Británie, ale také zbytku světa. Podoba herců a jejich rezonance se skutečnými postavami je obdivuhodná. Největší dohady samozřejmě od první série vzbuzovala volba hereček hlavní role. Nesnadného úkolu ztvárnit panovnici v raných letech na často vyklavém trůnu se v prvních dvou sériích chopila šestatřicetiletá Claire Foy. Třetí a čtvrtou sezónu ji nahradila držitelka cen BAFTA i Zlatého glóbu, úžasná Olivia Colman. Na jaře tvůrci seriálu odhalili, kdo ztvární Alžbětu II. ve finálních sériích. Nedávno jsme mimochodem informovali, že se stanice vrací k původnímu plánu a sérií by mělo být celkem šest. Nakonec nebylo takový překvapením, že pomyslnou korunu na závěr nasadí hvězdná Imelda Staunton, která vládne britskému divadlu i filmografii dlouhá léta.

Kdo je nová Diana?

Třetí série nám nabídla pohled na dospívání nejstaršího syna královny Charlese, prince z Walesu. Čtvrtá série, které se snad dočkáme ke konci letošního roku, ukáže první setkání s jeho první manželkou, oblíbenou princeznou Dianou. Tu si zahraje mladá čtyřiadvacetiletá Britka Emma Corrin. Dá se očekávat, že hlavním tématem série páte bude právě královský rozvodu Charlese s Dianou Frances Spencer z roku 1996 a její tragická smrt při autonehodě z roku 1997. Nad tím, kdo se ujme role Diany v páté sérii, visel dlouhou dobu otazník, tvůrce seriálu Peter Morgan včera ale odhalil, že na obrazovkách stane australská herečka Elizabeth Debicki, kterou si můžete pamatovat ze snímku Baze Luhrmanna Velký Gatsby, dramatu Steva McQueena Vdovy nebo akčního trháku Strážci Galaxie 2. Ke své nastávající roli řekla:

 

Duch princezny Diany, její slova i její činy žijí v srdcích mnoha lidí. Je pro mě opravdovým privilegiem a ctí připojit se k tomuto úžasnému televiznímu příběhu, který mě zaujal hned v první sezóně.