Poznejte příběh interiéru na obálce podzimní Elle Decoration

Nina Makelberge je sice česká rodačka, od jednoho roku však vyrůstala v jihovýchodní Asii, a tak pro ni pojem exotika nabyl zcela jiných parametrů, než na jaké jsme zvyklí u nás. Na prázdniny namísto k moři pravidelně jezdila za prarodiči do malebných Čech, které jí imponovaly nebývale úzkým vztahem k historii a tolik odlišnou kulturou od domácí Malajsie, Thajska nebo Jižní Koreje, kde prožívala dětství. Když se pak Nina měla rozhodnout, kam jít studovat po střední škole, dlouho neváhala.

„Byla jsem holka, co milovala umění, historii, literaturu a toužila studovat v Evropě místo v USA, které se díky dosavadní výuce nabízely především,” popisuje Nina Makelberge. Jako variantu si tedy dala také studium v Praze a k velké radosti rodičů to vyšlo. Chvíli poté v Česku potkala i budoucího manžela Nicolase, původem ze Švédska, a roztočil se koloběh dalšího cestování. Makelbergeovi žili mimo jiné ve Skandinávii a Portugalsku, než nakonec zakotvili zpátky v Praze a rozhodli se založit rodinu.

 

Londýnské bydlení ve stylu arts & crafts

elle.cz

Není proč se bát nesynchronního interiéru. Podobně jako mnohovrstevnatá povaha člověka působí sympaticky a přirozeně.

 

 

Elle Decoration 03/2020

 

Mezinárodní zkušenosti čteme také z jejich domova na pražské Letné, který o nich poutavě vypráví na každém kroku. Zatímco ložnice má blízko k asijské křehkosti a lásce k detailům, texturám a zajímavým materiálům, z obývacího pokoje na vás dýchne francouzská elegance. „Náš domov je nikdy nekončící experiment, taková továrna na neustálý přísun inspirace,” vypráví Nina, jež do interiéru promítla celoživotní zájem o dějiny umění i kariéru interiérové stylistky a provozování vlastního obchodu s nábytkem a doplňky Médecine.

Hra s kontrasty: Jak bydlí ředitel MBPFW Lukáš Loskot

elle.cz

„Jak moje, tak Nicolasova rodina měla vždy velmi blízko k umění a designu. Jak vedle toho člověk vyrůstá, tak si tím vypěstuje oko. Mezi mé oblíbené řemeslné objekty patří starožitné koberce. Fascinuje mne na nich prolínání dějin s mytologií a také neskutečná zručnost jejich tvůrců. Přestože na výrobu bylo potřeba velmi mnoho času, trpělivosti a tvrdé práce, nakonec vnímáme jen jemnou krásu díla. Je to vesměs stejné pro každý kvalitní designový objekt, ať se jedná o unikátní textil, nebo křeslo či šperk. Krásná věc je především symbolem a oslavou lidské tvořivosti,” míní Nina.

Ideální místo pro nový domov Makelbergeovi našli po dlouhém hledání před šesti lety na pražské Letné...

Pokračování si můžete přečíst v podzimním vydání Elle Decoration, které je právě na stáncích. Výtisk až do vaší schránky s poštovným zdarma nebo roční předplatné se slevou 27 % si můžete objednat zde.

Vychází podzimní Elle Decoration s tématem Periferie

elle.cz