REKLAMA

Startuje festival Film a architektura 2020

REKLAMA

Ponořte se do autorských filmů, které odkrývají příběhy ze světa architektury a urbanismu. Zjistěte, jak citlivá dokáže být architektura k životnímu a komunitnímu prostředí nebo proč si dnes většina národů nemůže dovolit žít ve vlastních městech. Objevte, co je pod povrchem veřejného prostoru, který máme dennodenně na očích. „Souhrnný název Skryté příběhy vychází z přesvědčení, že je důležité představit nejen samotné stavby a urbanistické plány, ale především je zasadit do relevantních souvislostí a kontextu příběhů, které se rozvíjí na jejich pozadí, a podpořit tak srozumitelnost a přístupnost tématu architektury jako takového,“ říká k letošnímu ročníku dramaturgyně festivalu Martina Freitagová.

Osobnosti architektury: Legenda Alvar Aalto

Na festivalu Film a architektura 2020 budete mít možnost vidět také snímky o výrazných osobnostech architektury. Chybět nebude nejnovější film o legendě moderní architektury, kterou je Alvar Aalto. Odhaluje pozadí nelehké ale důležité cesty k moderní podobě architektonické krajiny, kterou absolvoval se svou ženou. Z tohoto láskyplného spojení vzájemné inspirace vznikly po celém světě ikonické budovy specifické svými organickými tvary a přírodními materiály, které obdivujeme dodnes. Vstupenky na promítání v kinu Světozor koupíte zde.

 

Aalto | Festival Film a Architektura 2020
Info ikona

 

Kde a kdy se festival Film a architektura 2020 koná?

Devátý ročník festivalu Film a architektura 2020 probíhá v pražském kině Světozor a Centru Architektury a Městského Plánování – CAMP od 30.9. do 7.10. a ve více než třiceti městech v České republice i na Slovensku. Celý program a bližší informace najdete na filmarchitektura.cz.

 

Eva Jiřičná
Info ikona

 

Nestíháte filmový festival? Vyražte na Den architektury

Letošní jubilejní desátý ročník festivalu Den architektury se koná od 1. do 7.října. Čeká na vás moderní architektura i historické skvosty, budovy známé i stojící v pozadí pozornosti, ale i celé osady a čtvrti ve více jak stovce měst a obcí v Čechách i na Slovensku. Mezi více jak 300 akcemi je například cyklovyjížďka po broumovské skupině kostelů, cesta korytem řeky Bílé a Lužické Nisy v Jablonci nad Nisou, výprava po tzv. brněnském Bronxu, architektonická bojovka v Olomouci, objevování turistických pastí v hlavním městě nebo bývalé židovské čtvrti v Dobříši či návštěva bývalé továrny Nová Perla proměňující se na kulturní centrum. Festival připomene i několik významných architektonických osobností minulosti jako jsou Adolf Loos, Josef Gočár, Otakar Novotný či Jaroslav Fragner. Zvláštní sekci věnuje současným projektům Zdeňka Fránka. Více se o festivalu Den Architektury dozvíte na denarchitektury.cz.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA