Jak vypadá byt umělecké dvojice? Inspirujte se bydlením kontrastů

Pro práci na interiéru si přizvala autorská dvojice polské designové studio MAP. Hlavním cílem bylo vytvořit klidný a emociální prostor, který přirozeně reaguje na každodenní potřeby svých obyvatel. Za použití jednoduchých linií a nekomplikovaných forem se studiu podařilo vytvořit klidnou oázu, která překypuje útulnou atmosférou a kde hladké povrchy vytvářejí nerušivá zázemí pro moderní umělecká díla.

Nahlédněte do bytu umělecké dvojice...

Experiment s barvami a materiály

Byt o výměře 65 m2 je rozdělený na dvě části: obývací pokoj s kuchyňským koutem a ložnici s prostornou šatnou. Pocitově jsou oba fragmenty oddělené odlišným přístupem k barvám. Velká světlá okna s výhledem do zeleně umožnila využít výrazné barevné kontrasty. Jasně zelené, modré a běžové povrchy jsou kombinovány s tmavě texturovanou parketovou podlahou. Dřevěné materiály v podobě kuchyňské desky a koupelnových skříněk vyvažují poměrné zastoupení tmavých akcentů. 

Citlivý dotek polského studia

Varšavské studio MAP designérek Marty Szczepańske a Pauliny Szeroczyńske je známé pro svou decentní vnímavost prostoru a správné načtení záměrů klientů. Kromě privátních lokalit má studio MAP na svém kontě i návrhy kanceláří a dalších komerčních projektů.

Mohlo by se vám líbit

Poklady pro duši: Knihy o umění, které nesmíte minout

Udělat si čas na krásnou knihu by neměl zapomínat nikdo z nás. A že je z čeho vybírat! Inspirujte se tím, co padlo do oka nám.
elle.cz

Zdroj: archiv studia MAP, Marta Szczepańska & Paulina Szeroczyńska