Přejít k hlavnímu obsahu

Roční horoskop: Jaký bude rok 2024 podle hvězd?

Jaký bude podle horoskopu rok 2024?

Jupiter, který prochází přibližně rok jedním znamením, nám určuje nejvíce kvalitu roku. Jestli je nám štěstí nakloněno nebo naopak. Tentokráte nám rozdělí rok na dvě části. Přibližně do poloviny května bude procházet znamením Býka, poté se přesouvá do Blíženců. Určuje, kdo bude mít štěstí a od koho se naopak štěstěna odvrátí a nebude doba vhodná na rizika a přeceňování svých sil. V Býku není příznivě nakloněný naší zemi, a tak lze očekávat ještě značnou zátěž našeho národa první čtyři měsíce roku 2024. Pak se vše ale prudce otáčí k lepšímu, bude to doslova odraz ode dna a půjdeme nahoru – po velmi těžkých čtyřech letech. Je to velká naděje pro nás všechny, celý náš národ, naši zemi. Konec května a zejména červen startuje lepší období, které bude kulminovat v roce 2026! Tak si musíme všichni přát, abychom těch pár měsíců ještě ustáli ve zdraví tělesném i duševním. A jak to je u jednotlivých znamení?

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Láska vám nebude dělat žádné potíže, tady vám pšenka pokvete. Je dost pravděpodobné, že vám osud přivede do cesty moc pěknou nabídku a bude to veliké pokušení. Dejte si pozor, až vejde v polovině roku Černá Luna do Vah, ošklivě by vám zaryla nehty do žeber. Držte své zlozvyky na uzdě, pokud se vaše zdraví zlepšilo, neusněte na vavřínech, protože to může být ticho před pověstnou bouří. Od léta se nenechte vlákat do rizik a držte na uzdě svou pověstnou beraní útočnost, hlavně se nepředvádějte a nekasejte se, co všechno dovedete. Myslete na zadní vrátka a spořte si do kasičky. Rezervu budete potřebovat. Vyhněte se proto velkým investicích, které nejsou nezbytně nutné. Na čem ale nešetřete, je cestování. Tady pusťte chlupy, protože to bude chtít letos moře a velké dálky. Uvidíte, že tato investice se vám vyplatí. Minimálně na zdraví a psychice.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Budete sice občas postaveni před problém, ale ten se povleče z dřívějších dob, nic nového to nebude. Staré srdeční trable budou otravné. Pokud jste si našli jiného partnera, bylo by lepší se držet jeho a vsadit na něco nového, než se držet minulosti. Měsíce kolem léta vám přinesou do života nějaké nepříjemné překvapení, které vás zaskočí. Nejednejte unáhleně, mohli byste přestřelit. Pokud se budete držet jen trochu zkrátka, nepřejídat se a pravidelně se hýbat, tak se nemáte čeho obávat. Uran ve vašem znamení sice je stále, ale už vám nebude mávat kosou kolem hlavy. V zaměstnání se bude půda pod nohami otřásat nejméně, o své jistoty, majetek a peníze se nemusíte bát. I vaše pracovní pozice není ohrožena, na vaše místo se zřejmě nikdo netlačí. A jestli ano, židli si vzít nenecháte.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Pokud jste neměli ve svých citech jasno, pak vám tento rok přinese důležité události, které vám pomůžou dozrát ke správnému rozhodnutí. Pokud je váš vztah dlouhodobý, požene k uzákonění. Očekávejte v citech štěstí, hodně lásky, všechno bude zalité sluncem. Saturn ve znamení Ryb hovoří o tom, že byste si měli zdraví hlídat, tato planeta tlačí k tomu, aby na sobě člověk zapracoval a stal se lepším. Takže si zpívejte každé ráno a každý večer před spaním mantru – její hlavní myšlenkou by mělo být: bude líp a ještě líp! Budete mít tolik pracovních příležitostí, že nebudete vědět, co dříve. Dávejte si pozor, abyste to nepřehnali se svými sliby, i váš den má totiž jen dvacet čtyři hodin. Mohlo by se snadno stát, že budete mít tolik pracovních závazků, že byste museli spát tři hodiny denně, abyste to všechno stihli.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Tohle bude spíše přípravný rok, než rok akce. I když svatba a rodina může přijít, ale pouze u dlouhodobého vztahu. Pokud jste sami, může se stát, že se v tomto roce k vám bude chtít vrátit nějaký dávný přítel. Nedělejte znovu stejnou chybu! Tento rok bude velmi vhodný k tomu zapracovat na své fyzické kondici i na svých duševních schopnostech. Vhodná doba bude k tomu začít s jógou, pravidelným cvičením nebo s návštěvou fitcentra nebo posilovny. Budete pracovití a snaživí. Čekají vás úspěchy nejen ve vaší profesi, ale budete se snažit si svou pozici vylepšit – a to všemi možnými způsoby. Mnohý Rak absolvuje nějaký kurs nebo školení, aby si polepšil. Ruku v ruce s pracovními úspěchy půjde i finanční efekt. Dostanete v tomto roce šanci si své bankovní konto zlepšit.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop na prosinec: Střelci to rozjedou, Lvi se stanou králi večírků

Kde je Mars, tam to jiskří a nudit se nebudete. Protože bude ale Merkur ve znamení Kozoroha, bude mít většina z nás rozum v hrsti a nakonec zváží situaci správně. Novoluní 13. prosince přinese zklidnění situace a emocí. Lze očekávat, že nastolí konečně tu správnou vánoční pohodu. Úplněk 27. prosince bude příznivý k plánování a přípravě novoročních předsevzetí.
elle.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Pokud jste se potýkali se srdečními problémy, emoce se uklidní a srdce si konečně přijde na své. Procházel váš vztah krizí? Pak z ní najdete cestu ven, konečně se rozbouřené vody ustálí a nastane pohoda, vylepší se mezilidské vztahy a lze očekávat, že se i v rodině a mezi přáteli atmosféra vylepší. Na své kondici a ztepilé postavě akčního hrdiny ovšem budete muset zapracovat. Je třeba se také připravit na možnost většího vyčerpání, stresů, přijde nutnost řešit nečekané komplikace. Z toho všeho mohou pramenit drobnější zdravotní problémy, které vás sice neohrozí, ale strach vám naženou. Na nedostatek práce si nebudete stěžovat, spíše naopak, budete odrážet nabídky, které ale většinou nebudou moc lukrativní. Finance se trochu vylepší, ale nebude to žádná velká sláva. Pro Lvy bude platit přísloví: lepší vrabec v hrsti než holub na střeše!

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Panny měly uplynulý rok šanci dořešit si své partnerské problémy a nastolit pořádek ve svém srdci. Pokud tak neučinily, pak se jim to v tomto roce bude dařit už hůř. Tento rok je o sklízení toho, co na zahrádce v předešlém roce zasely. Pokud však bude přece jen třeba cokoliv pořešit v jejich srdci, pak by neměly otálet. Budete se těšit celkem dobrému zdraví. Problémy a starosti kolem zdraví, které by vás mohly tento rok zaskočit, se budou týkat spíše vašich partnerů nebo jiných členů rodiny. Buďte tedy přichystaní podat pomocnou ruku. V práci a ve financích vám nehrozí nic vážného, všechno pojede podle vašich představ a plánů. Přesto vám to nedá a poslechnete nejspíš vnitřní hlas a zkusíte občas své štěstí v nějaké výherní soutěži nebo přímo ve sportce. Na velkou výhru to nevypadá, ale nějaká drobná finanční odměna by se objevit mohla.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Venuše jako váš vládce vám předvede, jak dokáže střílet Amorovy šípy. Láska a přátelství se vám postarají o hodně radosti, lepší náladu i hřejivý pocit na duši, jaký jste už dlouho nezažili. Všechny vaše dosavadní starosti a problémy zmizí v tomto roce jako mávnutím kouzelného proutku. Pokud vás pronásledovaly zdravotní potíže, můžete si bouchnout šampaňské, protože jste propluli hodně nebezpečnými vodami. Pokud jste ty peřeje překonali, máte na dlouho vyhráno. Budete se těšit zlepšení. Váhy si v tomto roce oddychnou. Příznivá konstelace a Štěstěna jim budou nakloněny i v zaměstnání, a to velmi. Příznivý Jupiter v Blížencích slibuje velké pracovní úspěchy, nové nabídky a také finanční odměnu. Je pravděpodobné, že si mnohé Váhy pracovně polepší, některé získají vedoucí postavení nebo budou sedět na více židlích současně.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Láska a přátelství je pro vás vždy na prvním místě, proto to bude to nejdůležitější, co budete řešit. Pokud jste procházeli nepříjemnou krizí, v tomto roce vám svitne naděje na usmíření nebo na nového, lepšího partnera. Nic ale neuspěcháte, obrňte se proto trpělivostí. I když se váš zdravotní stav nebude v tomto roce horšit ani lepšit, upevníte si své zdraví do budoucnosti. Starší Štíří si mohou v tomto roce polepšit. Jejich kondice se bude vylepšovat a s ní ruku v ruce zdraví posilovat, zvýší se imunita. V zaměstnání by ale měli spíše zaujmout pozici mrtvého brouka a vyčkávat, až přijde doba vhodnější k vylepšení pracovní pozice a k novým zdrojům příjmů. Bude dobré chodit mezi lidi, rozhlížet se a dobře naslouchat, je totiž možné, že se tak dozví o nějakém moc pěkném finančním přilepšení. Ale své stálé zaměstnání rozhodně nepouštějte!

Mohlo by se vám líbit

Čeká nás rok Dřevěného Draka. Co přinese nový Čínský rok?

Sobota 10. února 2024 je dnem, kdy začne Čínský Nový rok. Datum se řídí dle lunárního kalendáře a připadá na 15. den prvního měsíce podle čínského lunárního kalendáře. Pojďme se blíže podívat, na co se můžeme těšit v nadcházejícím roce ve znamení Dřevěného Draka.
elle.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Pokud si udržíte radost ze života, hodně potíží se od vás odrazí a mnoho nepřátel zaženete. V lásce zavládne napětí a možná stojaté vody, jeden z vás se začne nudit. Buď to budete vy, nebo váš partner – záleží, v jakém znamení je narozený. Střelci by neměli být vážně ohroženi na zdraví, pokud nebudou přepínat své síly a podceňovat nebezpečí. Nejvíc na pozoru by se měli mít před prázdninami a hned po nich. Tam se prožene problém, který by jim mohl přinést indispozici. Pokud by to mohlo zasáhnout zdraví, měli by být ve střehu. Střelci se nemusí o své pracovní pozice obávat, o své jistoty pravděpodobně nepřijdou, jen by si neměli na svá bedra navalit příliš práce. Hrozí spíše přepracovanost než nedostatek příležitostí. Měli by se zamyslet nad tím, zda nesedí zbytečně na několika židlích nebo zda nedělají příliš mnoho práce za málo peněz.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Kozorohové se mohou radovat. Všechny jejich dosavadní starosti a problémy zmizí v tomto roce jako mávnutím kouzelného proutku. Pokud jsou nezadaní, pak mohou očekávat příchod toho pravého, který osloví jejich srdce, pokud jejich dosavadní vztah procházel krizí, pak je právě v tomto roce velká šance staré problémy překlenout a začít znovu a lépe. A mohou se těšit pevnému zdraví. Štěstí se na ně bude usmívat natolik, že se jejich psychický stav zlepší tak, že přímo rozkvetou před očima. A s optimismem, úsměvem na tváři a dobrou náladou se začne rychle vylepšovat také jejich tělesná stránka. Pracovní úspěchy a úspěchy v podnikání budou čekat jen menší část Kozorohů. I pro ně ale platí, že tento rok bude zvlášť příznivý pro všechny investice, nákupy a prodeje. Pokud chtějí měnit zaměstnání, pak si k tomuto kroku také vybrali vhodnou dobu.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Vodnáři bývají nádherní exempláři, kteří nemívají potíže s tím zaujmout. Vládnou velkým kouzlem osobnosti a také se umí udělat zajímavými. V tomto roce, zejména ve druhé polovině, se mohou těšit na na zajímavá setkání, která v citových záležitostech zažijí. Jejich charisma a intelekt všechny okouzlí. Vodnáři by se měli ale šetřit, až od léta se mohou těšit na zlepšení kondice tělesné a psychické. Pokud tedy chtějí se sebou udělat něco, co by jim jejich zdraví, kondici nebo celkovou odolnost vylepšilo, pak by se měli pustit do zbavování se svých zlozvyků a otužování. Vodnářům se v průběhu roce nabídne nejspíš více možností, jak si přivydělat nebo změnit zaměstnání. Bude třeba ale opatrnost a rozvaha. Většina z nabídek bude past nebo zkouška... Vhodná doba k pracovním změnám nastane až na podzim.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Na místě bude velká opatrnost začátkem roku. První měsíce s sebou mohou přinést nečekané změny a velká nebezpečí. Ryby se dostanou do palby, kterou nečekaly, a budou se muset rychle rozhodovat, což nemají rády. Měly by brát každou nečekanou událost jako výzvu a ne se předem hroutit. To, co bude jejich největší slabinou, bude psychika. Ryby čeká také zátěžová zkouška kvality jejich vztahu. Zejména začátkem roku se mohou dočkat nečekaných překvapení, a to jak ze strany partnera, tak se může provalit nějaká jejich nevěra. Až od září lze očekávat jen příznivý vývoj citových záležitostí. Ryby si v tomto roce užijí zátěžové zkoušky, udělaly by nejlépe, kdyby už nyní zapracovaly na své odolnosti. Čím dříve, tím lépe, aby byly připraveny, až přijde rána. Mnohé z Ryb dostanou více pracovních příležitostí zároveň, neměly by žádnou z nich zavrhovat předem, ale každou si vyzkoušet. Tento rok bude o učení, ovšem vyjdete z něj jako vítěz!

Mohlo by se vám líbit

Numerologie a osudová čísla: Matematika, kterou si zamilujete!

Čísla jsou nesmírně inteligentní, jsou všude kolem nás. Umí skvěle definovat náš charakter a nastínit naše směřování. Numerologie hýbe našimi životy, o tom není pochyb. Stále na své osudové číslo nevěříte?
elle.cz

Zdroj: Autorský článek