Dopřejte si boost pro vaši imunitu, co jen hrdlo a mysl ráčí

Ať už vsadíte na zdravý pohyb, sílu léčivých bylin či zařadíte do svého jídelníčku zelené suroviny nebo blahodárné superfoods, vězte, že kombinací všeho zaručeně posílíte svůj imunitní systém. Jak na boost zdraví přirozeně?

Oddejte se zeleninovým hodům

Rozmanitost druhů zeleniny pomůže zajistit, že váš imunitní systém získá co nejvíce živin a vitamínů. Zvláštní pozornost věnujte například zelí, brokolici nebo růžičkové kapustě, které jsou mimo jiné zvláště bohaté na vitamín C. Cenné živiny obsahují brambory, hlávkový salát či špenát. Dbejte na to, aby zelenina byla čerstvá a z kvalitních zdrojů.

Dbejte na zdravá střeva

Mezi 70–80 % všech imunitních reakcí těla se odehrává ve střevě, Zde se identifikují viry a bakterie atd., tvoří se protilátky, eliminují se patogeny a pak se transportují z těla ven. Je to tedy dobrý důvod věnovat našim střevům velkou pozornost. Podpořit zdraví střev můžete pravidelnými konzultovanými detoxikačními kúrami či zařazením zdravých probiotik do vašeho denního jídelníčku.

Mohlo by se vám líbit

Síla přírody zvaná homeopatie: spása těla a mysli nebo placebo efekt?

Homeopatie je zřejmě nejpopulárnějším druhem alternativní medicíny – spočívá ve snaze hojit tělo skrze mysl a pozitivní duševní stavy. Vzpomeňte si, kolikrát se vás doktor při pravidelné prohlídce zeptal na to, zda „máte stres”? Tento na první pohled banální důvod, a pro mnohé permanentní stav mysli však podle zastánců homeopatie může mít na svědomí mnohé (ne-li všechny) nemoci těla. Mohou homeopatika pomoci vyřešit všechny naše zdravotní problémy? A jak vůbec fungují?
elle.cz

Koordinujte hladinu vitamínů...

A to především zinku a vitaminu D. Zinek je jedním ze stopových prvků, které si tělo neumí samo vyrobit, a musí tak být tělu dodáván vhodnou potravou. Pokud tělu chybí hladina zinku, kterou potřebuje, má to negativní dopad na imunitní systém. Oproti tomu si vitamín D vyrábí lidské tělo samo, ale pouze při pravidelném vystavení slunečnímu záření. Proto je zejména v zimě vhodné vitamín D doplňovat prostřednictvím doplňků stravy. O nezbytnosti vitamínu C se snad už ani nemusíme zmiňovat...

Dostaňte se do pohybu

Pohyb na čerstvém vzduchu zahýbe nejen s vaší náladou. Když jsme venku, naše tělo produkuje vitamín D, živinu, která je nesmírně důležitá pro naši obranyschopnost. I proto je pobyt na čerstvém vzduchu v kombinaci se zdravým pohybem tak blahodárný. Stačí málo – projít se rychlým krokem či vyběhnout na krátký běh.

Neméně důležité psychické zdraví

První týdny nového roku jsou ty nejdepresivnější. Novoroční předsevzetí jsou ty tam, nastupuje suchý únor a teplé dny jsou v nedohlednu. Je to zejména období chladných měsíců roku, kdy nedostatek již zmiňovaného vitamínu D může snížit naši náladu na minimum. Různé perorální doplňky mohou pomoci posílit imunitní systém, udržet rovnováhu hormonů a regulovat a posílit přirozenou obranyschopnost těla. Takové good mood boosters mohou nabývat různých podob a někdy stačí opravdu jen málo, abyste se dostali do psychické rovnováhy.

Boost pro vaši imunitu? Jak je libo...
Mohlo by se vám líbit

6 wellness praktik, které zlepší váš každodenní život

Jste vyčerpaní, bez energie a zdá se vám, že nic nestíháte? Máte pocit, že byste po každém týdnu práce potřebovali stejně dlouhou dovolenou? Máme pro vás šest každodenních praktik, které vám pomohou se z této začarované smyčky dostat.
elle.cz

Zdroj: ELLE, Glamour