#ELLETRENDS: Toto je nová vlasová vlna. Naučte se ji!

Rozhodně vám nebudeme tvrdit, že je to zadarmo. Není, ale po měsících lockdownů a společenské izolace můžeme konečně zase chodit ven (možná to není na dlouho, tak to koukejte využít), proč i vlasům nevěnovat trochu (troufáme si říct terapeutické) péče? „Tenhle look je vzrušující už samotnou přípravou,” říká londýnská vlasová stylistka Lauren Bell (@laurenbellhair), která zbožňuje trendy – a právě teď ze všeho nejvíc miluje vlny.

Stylové sponky:

„Rozpuštěné plážové vlny už jsme viděli stokrát. Tentokrát si potřebujete s vlasy mnohem víc pohrát,” říká. Je to jako ve slavném videoklipu Saturday Night pop-dance hvězdy devadesátých let Whigfield. Ta má v rámci přípravy na sobotní večer hlavu plnou copánků, ty však v této dekádě nahradíme sponkami. Ano, tyhle klikaté lomené vlny jsou novou definicí toho, co je právě cool.

„Výsledek je ovšem mnohem méně krepatý a o to víc propracovaný,” vysvětluje Lauren Bell. A jak tedy na to? „Vlasy obtočte kolem klasických pinetek (pérek, chcete-li) do tvaru osmičky, sepněte je k hlavě, nastříkejte lakem na vlasy a nechte působit. Po zhruba třiceti minutách jemnými tahy sundejte pinetky tak, abyste nezničili výsledek (samozřejmě rovnou zapomeňte na česání), vlasy opatrně prohrábněte prsty a nakonec zasponkujte parádními sponkami. Jaké by měly být? Rozhodně platí, že čím víc barev, tím líp. Podzim si zaslouží pořádnou porci neonu, blyštivých kamínků i třpytek!

Mohlo by se vám líbit

Krása, která zabíjí

Radioaktivní lázně pro zářivou pleť, arsenové oplatky proti akné, nebo depilace rentgenem. Co všechno ženy podstupovaly pro dosažení dokonalosti? Zn. Nezkoušejte to doma!
elle.cz