REKLAMA
REKLAMA

Nejčastější mýty o hubnutí: Na co si dát pozor?

Žádné tuky
Aby mohlo vaše tělo správně fungovat, potřebuje k tomu sacharidy, bílkoviny a tuky. Musíte ale rozlišovat mezi těmi dobrými a těmi špatnými. Ty správné (nenasycené) najdete v rybách, oříšcích nebo třeba v avokádu. Mimo jiné také snižují hladinu cholesterolu. Naopak tuky nasycené, které najdete v uzeninách nebo sladkém pečivu, raději vynechte.

Neposilovat
Myslíte si, že po pár hodinách tvrdého tréninku, vám narostou monstrózní svaly? Tak to naštěstí nefunguje. Pokud chcete zhubnout, zaměřte se spíš na kardio cvičení, při kterém spalujete tuky. Je to třeba běh, plavání, jízda na kole. To ale prokládejte i posilováním, abyste jen nespalovali, ale vyráběli také svaly.

Po páté odpoledne už nejíst
Vzhledem k tomu, že spousta z nás chodí spát až okolo půlnoci, je tohle naprostý nesmysl. Hladovět tedy několik hodin rozhodně není dobré. Ideální je určitě něco lehkého, třeba salát nebo ryba se zeleninou. Samozřejmě rohlík s máslem je kalorická bomba ráno i večer, je jedno kdy ho sníte.

Jíst pětkrát denně
Sice se říká, že musíme jíst pětkrát denně, aby tělo neustále dostávalo najíst a nehladovělo. Pak totiž kalorie ukládá a my nehubneme. Jenže spoustě lidem tolik jídla denně zkrátka nevyhovuje a bohatě jim stačí třeba jen tři jídla. Takže se nenuťte to jídla jen proto, že by se to tak mělo. Hlídejte si, abyste nehladověli, jezte zdravá a lehká jídla a brzy uvidíte výsledky.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA