Radost až na kost

Pokud vás až do teď reklamní kampaně značek Calvin Klein, Skims nebo inkluzivní kolekce Adidas či Nike přesvědčovaly o tom, že jakákoli velikost těla je v pořádku a že sexy se můžeme cítit i ve velikosti L nebo XL, pak jste se asi ještě pořádně neprobudili do roku 2023. Roku, kdy se naplno vrátil styl heroin chic a opět se hubne hlava nehlava.

Vezměte si takovou Kim Kardashian, která ku příležitosti loňského slavnostního večera Met Gala, jejž od roku 1995 každoročně organizuje šéfredaktorka magazínu Vogue Anna Wintour, shodila za pouhé tři týdny přes sedm kilogramů. Nebylo to klasické hubnutí do šatů, byla to ŽIVOTNÍ VÝZVA. Když si legendární zlaté šaty, ve kterých Marilyn Monroe v roce 1962 zpívala prezidentovi  J. F. K slavné Happy Birthday, poprvé vyzkoušela, bylo evidentní, že se nejedná úplně o její velikost.  „Řekla jsem jen: ‚Dejte mi tři týdny!‘” vyprávěla americké reportérce La La Anthony o své cestě k vysněnému tělu Kim. „Bylo to všechno, nebo nic. Dávala jsem si saunu dvakrát denně, běhala na pásu, osekala veškeré sacharidy a jedla jen zeleninu a bílkoviny. Nehladověla jsem, ale byla jsem velmi striktní,” dodala později v jednom rozhovoru. O tom, kam se poděla Kim Kardashian s pozadím o velikosti XXL , se zmínit zapomněla.

Ty nejlepší róby Met Gala 2022

elle.cz

Tento trend definitivně potvrdila i Bella Hadid, která na podzim na přehlídkové molo nakráčela jen v kalhotkách a rukou si zakrývala prsa. Asistenti z technologické společnosti Fabrican na ni během přehlídky francouzské značky Coperni nastříkali závoj bílých pavučin, který se po zaschnutí proměnil v netkanou textilii. Respektive nahé tělo slavné modelky zahalil do slušivýchšatů s ramínky a rozparkem odhalujícím její štíhlé nohy. Ovšem nebyly to jen nohy, které byly o poznání hubenější. Silueta Belly připomínala spíš dívku ve vývinu než tělo dospělé ženy, což v následujících týdnech okomentoval i web New York Post v článku s výmluvným titulkem Bye-bye booty: Heroin chic is back(Pa pa, zadnice: heroin chic je zpátky). Rozhořčení nad návratem módního trendu vyznačujícího se extrémní štíhlostí, bledou pokožkou a nedbalým stylem oblékání pršelo ze všech stran. „Už mě to unavuje. Vím, že se všichni tváříme, že nejde o návrat hubeného kultu nebo čehokoli jiného, ale já už v tom nemůžu pokračovat,“ citoval magazín tweet novinářky Tyler McCall.

Pozitivní přístup k ženskému tělu, jehož nekorunovanými ambasadorkami se staly plus size modelka Ashley Graham a americká zpěvačka Lizzo, rychle upadl v zapomnění a celebrity se uchýlily k drastickým dietám. Vítejte v realitě. ...

Chcete si přečíst celý článek? V plném znění jej najdete v tištěném vydání dubnové ELLE. Svůj výtisk si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.

cara

Zdroj: Autorský článek