Zakousnete se občas do nehtů? Tahle manikúra je pro vás ta pravá!

Manikúra pomáhá

Kousání nehtů je ošklivý zvyk, který způsobuje další komplexy. Realita je ale taková, že i když to každý ví, mnoho z nás to dělá. Je to neřest nebo mánie, která navíc čím déle trvá, tím obtížnější je s ní přestat. Je ale pravda, že okusování nehtů není důvod, proč péči o ně vzdát. I extrémně krátké nehty mohou vypadat pěstěně a navíc je dokázáno, že kompletní manikúra nás často donutí dát si od okusování nehtů pauzu.

Krátké ale trendy

Mít hezké, pěstěné nehty je pro ty, kteří se do nich čas od času zakousnou, zbožné přání. V případě, že se vám podaří krásnou manikúru realizovat, jedná se o poměrně krátký časový úsek, než se nenechavé zuby na jejím stavu podepíšou. Hodně nápomocný byl okamžik, kdy se staly trendy krátké nehty. Protože i krátké nehty mohou být stejně úpravené, trendové a hravé jako ty, které jsou jednou tak dlouhé. Musíte jen vědět, jaký styl se k nehtům nepřesahujícím nehtová lůžka nejlépe hodí.

Mohlo by se vám líbit

Klik-klak! Už jste viděli nehty Marca Jacobse?

Většinou se v souvislosti se jménem návrháře Marca Jacobse skloňuje móda. Tentokrát to, co strhává veškerou pozornost, ale nejsou jeho poutavé modely. Svůj Instagram Marc Jacobs plní takovým nail artem, že i ženy blednou závistí. Co oblíbeného návrháře k extrémní manikúře dovedlo?
elle.cz

Zvětšit plochu nehtů 

První věc, na kterou se vždy zaměřte, je vyčištění nehtové plochy. Seškrábněte z nehtu nehtovou kůžičku, posuňte ji lehce dolů pod nehet a přebytky odřízněte. Špatně udržovaná kutikula způsobuje, že nehet vypadá mnohem kratší a menší, navíc ubírá pocit čistoty. V dalším kroku nehty zapilujte do oválného tvaru. Proč ne do hranata? Protože právě ostré hrany vytvářejí silný zdroj pokušení a lidé se do nich zakusují jako do prvních. Zabroušený, vyhlazený nehet bez jakýchkoli výstupků je mnohem menším lákadlem pro úpravu pomocí zubů.

Vsaďte na minimalismus 

Třetím krokem bude lakování nehtů. Existuje několik technik, jak skrýt okousané nehty a udělat je mnohem čistší a jemnější. Vsaďte na světlé, nepříliš krycí laky. Třešňově červená nebo černá a jim podobné syté odstíny nejsou pro krátké a okousané nehty příliš vhodné, protože nehty kvůli nim působí ještě menší a také zvýrazní každou tvarovou nedokonalost. Rozhodněte se pro minimalismus v každém smyslu. To znamená zapomenout na příliš křiklavou manikúru. Zato se ale nemusíte vzdát nail artu s velmi jemnými a drobnými kresbami, mléčné manikúry nebo falešné francouzské manikúry. Manikúrou na krátké nehty nejenže esteticky vylepšíte vzhled svých rukou, ale uděláte něco i pro zdraví. Kromě toho, že se kousání nehtů může časem podepsat také na vašich zubech, jsou nehty také zdrojem bakterií, které můžou vést k infekci. Zde je tedy pár nápadů, jak dát svým okousaným nehtům nový život, aniž byste si museli nechat dělat gelové.

Mohlo by se vám líbit

Máte krátké nehty? Nevadí. Tyto nail art trends padnou každému tvaru

Letošním trendem jsou rozhodně krátké nehty s „amazing mani on top“. Krátké nehty mohou být stejně krásné a elegantní, jako dlouhé, a kreativitě se meze nekladou. Tak nezoufejte, že tvar vašich nehtů není zrovna ideální. Od barevných přes jemné až po všelijak zdobené – hlavní je, že se s nimi budete cítit sebevědomě.
elle.cz
Klasika

Barvy, které nejvíce lichotí krátkým nehtům, jsou ty nejsvětlejší, jako je krémová nebo perleťová. Nevytvářejí ostré barevné přechody a navíc jsou méně nápadné, když začínají odrůstat, takže nepropadnete okusování nehtu, jakmile přestane vypadat dokonale.

Francouzská manikúra

Je jako stvořená pro nehty s ostrými hranami. Navíc je primárně určená nehtům delším, jelikož bílý nebo mléčný pruh má být namalován na té části nehtu, která přesahuje nehtové lůžko. Dobře víme, že žádná taková část nehtu, v případě, že si je koušete, dost často neexistuje. U krátkých nehtů trik spočívá v tom, že linku, která simuluje nehtový odrost, namalujete velmi tenkou a subtilní. To vytvoří optickou iluzi, že je nehet delší. Skvěle bude vypadat, když proužek namalujtete i jinou barvou než bílou.

Mohlo by se vám líbit

Největší trendy v manikúře i drobné změny nehtů jara 2024

Letošní jaro konečně přišlo a přineslo s sebou inspiraci na čerstvou a trendy jarní manikúru, kterou si můžete bez výčitek dopřát. Přeci jen po dlouhých vyčerpávajících zimních dnech si člověk zaslouží nějaké to hýčkání a hlavně změnu. Zde jsou ty nejlepší velké nail art i drobné změny nehtů, které si na jaře 2024 zamilujeme...
elle.cz
Efekt mléčné lázně

Toto je nejsložitější manikúra, ale zároveň také ta, která krátkým nehtům nejlépe vyhovuje. Kromě originality jim dokáže dodat jemnost a skrýt stopy po zubech. Nehty nalakujte polotransparentním mléčným lakem a na něj namalujte nebo z nail-artové fólie přeneste drobné obrázky, ideálně květiny. Strhnou na sebe pozornost a jen málokdo si pak všimne, že vaše nehty nemají extrémní délku ani naprosto dokonalý tvar. Každý z nich bude vypadat jako malé umělecké dílo.

Střídejte barvu a kresby 

Ne vždy chcete jít pouze do jemných, takřka neviditelných odstínů. Pokud chcete zvolit něco osobitějšího, střídejte hlavní barvu s kresbami ve stejném tónu, ale pozadí pro ni zvolte světlé nebo průhledné.

Minimalistické kresby

Nail art je stále populární, ale na krátkých nehtech musí být prováděn tím nejjemnějším způsobem. Obrázky volte subtilní, malé, aby kolem sebe nechaly dostatek prostoru a dovolily nehtu, aby působil větším dojmem.

 

Manikúra pro krátké nehty:

Zdroj: Instagram, Elle.com/es