7 potravin, na které si nechat zajít chuť, když chcete krásnou pleť

Zkuste problematické potraviny lehce redukovat nebo je vyměnit za zdravější alternativy a sledujte, jak vaše pleť den ode dne rozkvétá.

Bílá mouka

Produkty z bílé mouky, jako pečivo a těstoviny, mají vysoký glykemický index, což znamená, že rychle zvyšují hladinu cukru v krvi a stimulují produkci inzulinu. To může vést k hormonálním změnám, které podporují vznik akné. Volte raději celozrnné varianty, které jsou k pleti laskavější.

Mléčné výrobky

Je prokázáno, že mléčné výrobky, především mléko, mohou přispívat ke vzniku akné. Hormony obsažené v mléce totiž mohou narušit hormonální rovnováhu těla a zvýšit produkci mazu, což vede k ucpávání pórů. Pokud se mléčných výrobků nechcete vzdát, zkuste bezlaktózové alternativy nebo rostlinná mléka, která jsou k pleti šetrnější.

Sůl

Sůl je sice nezbytnou součástí mnoha pokrmů, ale její nadměrná konzumace může způsobit zadržování vody v těle a tvorbu otoků, zejména kolem očí. Snížení příjmu soli může pomoci snížit otoky a zlepšit vzhled pleti.

Cukr

Cukr je častým viníkem problémů s pletí. Nadměrná konzumace cukru může vést k zánětům v těle, které se projevují akné. Zvýšená hladina inzulinu stimuluje produkci mazu a ucpávání pórů. Odborníci cukr také viní z rychlejšího stárnutí pleti. Způsobuje tuhnutí kolagenových vláken, pleť je méně pružná a náchylnější k tvorbě vrásek. Omezte sladkosti a zaměřte se radši na přirozeně sladké potraviny, jako je ovoce.

Mohlo by se vám líbit

Kyselina ve službách vaší pleti. Proč si zamilovat hypochlorous acid?

Hypochlorous acid neboli kyselina chlorná je všude kolem nás. A dokonce i v nás. Možná její název zní jako novinka na trhu, ale o jejích vlastnostech už nějakou dobu víme. Jak ji můžeme nejlépe využít v náš prospěch? Je opravdu bezpečné používat ji na obličej?
elle.cz

Káva

Nedokážete si představit den bez kávy? Má to tak spousta lidí, ale už méně jich ví, že tento životabudič může dehydratovat pleť a urychlovat vznik vrásek. Snažte se počet káv během dne omezit a nezapomínejte na dostatečný přísun vody, abyste udrželi pleť hydratovanou a zdravou.

Červené maso

Přestože je červené maso bohaté na bílkoviny, může urychlovat stárnutí pokožky kvůli vysokému obsahu karnitinu, který nahrává tvrdnutí stěn krevních cév. To vede k předčasnému stárnutí pleti. Navíc zvýšené hladiny testosteronu spojené s konzumací červeného masa mohou zvyšovat produkci mazu.

Ostrá jídla

Pálivá jídla, jako chilli a kari, mohou negativně ovlivnit stav pleti, způsobovat zarudnutí a podráždění. U citlivějších jedinců mohou vyvolávat pupínky a nadměrné prokrvení pleti vede k jejímu rychlejšímu stárnutí. Pokud máte rádi ostrá jídla, zkuste je nejíst příliš často.

Mohlo by se vám líbit

Beauty taping: Je tejpování moderní metodou v boji proti vráskám?

Čas je neúprosný a každý rok se na naší tváři podepíše. Vrásky ze smíchu a lásky k životu sice patří, jak si je ale na obličeji ponechat jen v minimální míře a nenechat jim větší prostor? Odpověď zní: beauty taping nebo česky tejpování, chcete-li.
elle.cz

Zdroj: Medicalnewstoday.com, Eatthis.com