Masáž pleti jako přirozený lifting: S pomůckami, nebo bez?

Napětí, stres i emoce

Pro krásu a dobrý pocit jsme schopny udělat mnohé, cvičíme, zdravě jíme, dopřáváme si nejrůznější pleťové procedury i estetické zákroky. Na masáž obličeje a krku ale mnohdy zapomínáme, což je obrovská škoda. Za celý den se totiž ve tváři hromadí napětí, stres i emoce. Strnulé svaly pak prohlubují vrásky, zpomaluje se průtok krve i lymfy, což přispívá ke stárnutí pleti i nevzhledným otokům. Přitom je to zbytečné, pleť si klidně můžete rozmasírovat, ať už pomocí kosmetických pomůcek nebo vlastních rukou.

Mohlo by se vám líbit

5 nápojů pro zářivou pleť: Jak vyživovat svoji pleť vnitřně?

Proč vyživovat svoji pokožku vnitřně? Dobrá skincare nestačí, dopřejte si beauty boost pomocí nápojů, které se postarají o zářivou pleť.
elle.cz

Prospěje nejen pleti, ale i zdraví

Pokud chcete dosáhnout maximálního výsledku v krátkém čase, pak provádějte pleťovou masáž nejlépe dvakrát denně, ráno a večer. K zapracování séra nebo krému použijte prostředníček a prsteníček, kterými v daném reflexním bodě provádějte malé krouživé pohyby. Při masáži lehce tlačte a veďte pohyby směrem ven. Zaměřte se na oblast obočí, kde přejíždějte prsty směrem od kořene nosu k linii vlasů, lehce promasírujte spánky, kolem očí opište kruh – od vnitřního koutku směrem k vnějšímu a zase zpět – promasírujte rty i nosoretní rýhy a nakonec rozetřete krém od středu brady nahoru po obou stranách čelisti. Jednoduchá reflexní masáž vám nezabere déle než pět minut a prospěje nejen vaší pleti, ale i vašemu zdraví. Působení na akupresorní body totiž pozitivně ovlivňuje i jednotlivé orgány, které se za daným reflexním bodem "ukrývají". „Stimulace obličeje povzbuzuje činnost organismu, posiluje přírodní procesy hojení a vede organismus jedince do vyváženého stavu harmonie. Při pravidelném masírování tak může velmi významně ovlivnit i náš zdravotní stav,“ vysvětluje neuroterapeutka Lone Sorensenová.

Gua-sha, nebo roller?

Použít můžete samozřejmě i speciální pomůcky, gua-sha nebo roller. V tomto případě však masáž provádějte raději vleže a místo krému použijte pleťový olej, který je mastnější a vláčnější. Před samotnou procedurou je vhodné nahřát nástroje v teplé vodě, roller je možné i nachladit, pokud ho chcete použít jako okamžitou vzpruhu pro pokožku. A teď to zásadní: aby masáž fungovala, jak má, je třeba dodržet správný směr a tlak. Destičku nedržte k pleti natočenou kolmo, pleť s ní masírujte spíš plochou než hranou. Tahy veďte od středu obličeje směrem ke krajům, a to jemně a citlivě. S rollerem postupujte shora dolů, tedy od oblasti čela až ke klíčním kostem, v případě destičky masírujte od čelisti směrem vzhůru.

Mohlo by se vám líbit

Pravidla péče o oční okolí: pryč s otoky, kruhy pod očima i vráskami

Je jemná, citlivá a je vůbec nejtenčí na celém obličeji. O to víc je pokožka kolem očí náchylnější a vyžaduje speciální péči – jedině tak se vyhnete vráskám, viditelným známkám únavy i dehydrataci. Poradíme vám jak na to krok za krokem…
elle.cz

Podmínka? Nefrit

Dejte si pozor i na materiál. Obě pomůcky jsou k dostání v syntetické formě – z umělé hmoty nebo barevného skla. Vypadají hezky, ale užitek nepřinesou. Zvolte proto raději nefrit, polodrahokam, který je velmi tvrdý a je pověstný svou léčivou sílou. Má podobné vlastnosti jako křemen, má však mnohem houževnatější mřížku. Při kontaktu s pletí je navíc stále chladný, takže zmenšuje rozšířené póry a zpevňuje pleť. Navíc je prověřený staletími. Vždyť ho používali už staří Číňané, a to nejen jako masážní pomůcku. Vyráběli z něj šperky, amulety i číše na pití. Věřili totiž, že právě nefrit dává vodě očistnou a ozdravnou sílu.

Mohlo by se vám líbit

Skin fasting: Kdy je dobré dát si od kosmetiky pauzu?

Svět beauty trendů je hodně turbulentní. Není to tak dávno, co nám uhranul korejský rituál krásy, zahrnující až 12 kroků v péči o pleť, aby ho záhy vystřídal Skin fasting, který nechává pokožku hezky „vyhladovět“ a zregenerovat. Funguje, nebo je to jen obyčejný beauty hazard?
elle.cz

Zdroje: healthline.com, yesstyle.com, tcmguasha.com