Oslavte Světový den polibku s tou nejkrásnější barvou na rtech

Líbejte se, flirtujte, dejte si večeři a popíjejte šampaňské. Možná vás hned na začátku napadne, že na tento speciální večer ve dvou rozhodně nemůžete použít rtěnku… Opak je pravdou! Výrazné rty snadno zmagnetizují váš objekt touhy. Jakou rtěnku, ale vybrat, aby vydržela déle než do první sklenky? Rozhodně neslíbatelnou! 

Trocha historie

První rtěnka byla nalezena už v Mezopotámii. Objevila se v zaniklém hrobu a její stáří se odhaduje na víc jak 5000 let. Na nezbytnou součást beauty rutiny ji povýšili až staří Egypťané. I přesto, že ženy v této době věnovaly největší pozornost svým očím, ani barevné rty jim nebyly cizí. Ve starém Řecku byla pak nejoblíbenější barvou červená. Vyráběla se z barviva ze silného vína. Zlatý věk nejen v módě, ale v kosmetických produktech patřil době Alžběty I. Ona sama rtěnku a pudr prý používala jako zbraň proti smrti. K dokonalosti rtěnkové dress-code dovedla pak francouzská královna Marie Antoinetta, která v pravidlech dvora jasně stanovila, jak mají být perfektní ústa nalíčená. 

Ani dnes si většina žen neumí život bez perfektní rtěnky představit. Nejen rudá rtěnka dokáže během pár sekund proměnit obyčejný outfit v neobyčejný styling. A pokud jde o rande, pak jsou výrazné rty sázkou na jistotu. 

Jak si rty nalíčit, aby vám neslíbatelná rtěnka vydržela i několik hodin, jak slibuje? 

Postupujte s námi krok za krokem:

1. krok: peeling

Rty jsou velice často stejně jako vaše pokožka nebo pleť vysušené a mají sklony k odlupovat se. Před nanesením rtěnky je proto ošetřete jemným peelingem, který odstraní šupinky odumřelé kůže, výborně rty prokrví a zanechá je vláčné a hladce omlazené.

2. krok: balzám

Používáte podkladovou bázi pod make-up? Pak udělejte to stejné s vašimi rty a naneste na ně balzám, který je spolehlivě hydratuje, sjednotí a ošetří. Může obsahovat esece oleje, bambuckého másla nebo vitamínu E.

3. krok: konturovací tužka

Možná vám konturování rtu přijde zbytečné, ale věřte nám, že pokud chcete docílit perfektního tvaru, bez konturovací tužky se neobejdete. Odstín vždy vybírejte tak, aby se shodoval s barvou vaší rtěnky. Jedině tak docílíte přirozeného efektu. Precizně vykreslené hranice vašich rtů, pak nedovolí rtěnce rozpíjet se do okolí.

4. krok: rtěnka

Rtěnku můžete nanášet několika způsoby. Buď už samotná rtěnka obsahuje aplikátor nebo si vemte na pomoc štěteček, díky kterému budou vaše tahy daleko přesnější. S nanášením začněte od středu a postupujte směrem k okrajům.

Jaké sexy neslíbatelné rtěnky vybrat? Podívejte se do naší galerie:
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)