Rod draka opět rozpíná křídla. Nové řady se dočkáme příští rok

Starodávní bohové vyslyšeli modlitby fanoušků, protože Rod draka se definitivně vrací s druhou řadou. Potvrzení, že druhá série bude, přišlo už dávno - pouhých pět dní po vypuštění první epizody. Není divu, Rod draka dokázal od nedělní premiéry 22. srpna 2022 do následujícího pátku zaujmout 20 milionů diváků. To z něj udělalo nejúspěšnější nový původní seriál v historii HBO a celkově jednu ze stěžejních sérií roku 2022 napříč televizními stanicemi a streamovacími platformami. Rod draka, prequel ke Hře o trůny odehrávající se o 172 let dříve, je věnován dynastii Targaryenů a je adaptací románu „Oheň a krev“ od „amerického Tolkiena“ George R.R. Martina. Série si rychle našla své publikum a překonala divácké rekordy své velké sestry.

 

Méně dílů, zato ale později

V počtu dílů druhá série tu první nepřekoná zcela určitě. Bude jich mít hned o dva méně než první řada, tedy osm. Fanoušci jsou rozmrzelí, ale ve své nedočkavosti oželí i dva díly navíc. Jen aby už to bylo… Ani v tom případě nejsou zprávy úplně dobré. Natáčení bude zdlouhavé a naváže na ně stejně dlouhá postprodukce. Nových epizod druhé série se dočkáme nejdříve na začátku roku 2024, je ale možné, že dokonce až v létě. V tomto ohledu jsou příznivci fantasy série zklamaní. Doufali, že se tvůrci budou držet schématu prvních řad seriálu Hra o trůny, které měly premiéry přibližně rok po sobě.

Velkolepé finále

Scénář k druhé řadě se začal psát záhy po uvedení prvních dílů série 1. Kulisy pro natáčení se připravovalyběhem podzimu a první klapka měla padnout už v lednu, byla ale posunuta na duben. Natáčení odstartovalo ve španělském městě Cáceres a postupně se přesune do anglických studií Warner Bros. Scénáristka a producentka seriálu Sara Hess prozradila, že fanoušci nebudou druhou řadou a především jejím velkým dračím finále zklamaní. I když ne každý zůstane naživu a následky, které vyplynou, budou monumentální.

Oheň, krev a intriky: Dychtivě očekávaný Rod draka startuje

elle.cz

Další dvě řady?

HBO plánuje vysílat jednu epizodu týdně, osudy rodu Targaryanů tedy budou moct jejich příznivci sledovat po dobu osmi týdnů. Následovat bude další dlouhé čekání, ale samotný fakt, že bude na co čekat, je skvělý. Očekává se, že celkově seriál Rod draka bude mít tři nebo spíše čtyři řady. Pokud tedy HBO vyslyší duchovního otce příběhů George R.R. Martina, který na svém blogu loni v říjnu uvedl, že k odehrání historie rodu Targaryanů by byly zapotřebí čtyři sezóny po deseti epizodách. Fanoušci budou do vesmíru opět vysílat vroucná přání, aby se na HBO nerozhodli jinak.

Nejkrásnější místa, kde se natáčela Hra o trůny

elle.cz

Zdroj: Elle.fr, digitalspy.com, svetohled.cz