REKLAMA

Hledám muže. Zn: Tučné konto výhodou

REKLAMA

Jistě si pamatujete na dobu, kdy jste byla nejšťastnější po boku rozháraného básníka, který v kapse neměl ani padesátikorunu, za kterou by koupil víno k posezení v parku. O luxusní dovolených, stejně jako restauracích jste si mohla nechat zdát a dnes? Všechno je jinak. Hledáte partnera pro život, který je zabezpečený, ideálně už s hypotékou poplacenou. Takového, který vám jako vánoční dárek koupí nový vůz a nebude se ošívat, až mu v pařížské ulici provětráte kreditní kartu. 


Psychologové se shodují, že tento vývoj souvisí s věkem. Psychoterapeut Jan Kulhánek z Psychoterapie Anděl vysvětluje: „Výše popsané chování, i když nemusí být tak vyhraněné, platí až od určitého věku a souvisí to s "hnízděním". Samozřejmě že jsou ženy, které uvažují pragmaticky už od puberty a touží po příjemném životě v pohodlí. U mnoha žen po pětadvacítce jde částečně o pudové chování, související s rodinou. Dříve ženy preferovaly muže, který je silný a ochrání je i jejich děti, dnes meč a svaly nahradily peníze a prestižní zaměstnání.“


I proto jsou na lovu úspěšnější ti muži, kteří jsou ve středním věku, život mají již částečně poskládaný a mnohdy se mladší ženy, nerozpakují rozbít jeho rodinu, jen proto, aby získaly to, co si jeho obstarožní manželka (podle jejich názoru), nezaslouží. Faktem je, že často přehlížejí jednu zásadní informaci. Právě ta nevyhovující a nereprezentativní manželka před lety pomáhala svému partnerovi vybudovat to, co má dnes. A je jasné, že právě toto slečna na lovu hledající zabezpečení vlastně vědět nechce. Proč taky? Mohlo by jí totiž dojít, že se jí za pár let stane přesně to samé. 

 

V dnešní genderově poměrně vyrovnané době si to, co od života potřebujete, jistě dokážete zařídit sama. Tak se neprodávejte.

Muži si ale, ve středním věku, často hledají nejen reprezentativní ženy, ale také takové, které jsou samostatné na trhu práce. Jejich žena jim totiž připomíná, jak moc se pro rodinu obětovala a oni takové věci už znovu slyšet nechtějí. Jenže v okamžiku, kdy ženu samostatnou blíže poznají, zjišťují, že je sice fajn zahrnout ji šperky, ona ale nepovažuje za samozřejmé zahrnovat jej lichotkami. A dochází ke kolizi, která může skončit rozchodem a hledáním dalšího vhodnějšího partnera. 


V dnešní době dokonce existují seznamky, které by měly usnadnit slečnám, hledajícím finančně zabezpečeného partnera, najít jej snadno a bez rizika, že se spletou při výběru. Odbornice ze serveru Huffington Post ale tvrdí, že lhát se dá za všech okolností a že milionáři rozhodně nemají potřebu seznamovat se tímto způsobem. Takže pokud hledáte partnera s nevyčerpatelným kontem, měla byste vsadit spíš na jiný způsob hledání, než právě tento. Protože jako odbornice tvrdí, internet snese, stejně jako před lety papír, vše. 


Je jasné, že v dnešní době každý touží po jistotě a zabezpečení. Ale také je dobré mít na mysli, že i vy jste schopná a dokážete spoustu věcí i v situacích, kdy by ostatní házeli flintu do žita. Tak proč se upínat na muže, který není moc sexy jen kvůli tomu, že má naditou peněženku? 


V dnešní genderově poměrně vyrovnané době si to, co od života potřebujete, jistě dokážete zařídit sama. Tak se neprodávejte. Třeba byste časem zjistila, že díky hnízdícímu instinktu, který vám zatemnil mozek, to bylo poměrně pod cenou. 

cara
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA