Může pití kávy pomoci vašemu sexuálnímu životu?

 

1. Káva údajně zvyšuje ženské libido 

Studie z roku 2010 provedená na univerzitě v Texasu se zabývala tím, jaká souvislost existuje mezi ženami, kávou a vzrušením. Za přítomnosti erotického podnětu, kterému byly dámy vystaveny před i po konzumaci kávy, badatelé dospěli k závěru, že kofein, který má stimulační vlastnosti a zvyšuje krevní tlak podněcuje i chuť na sex. A to nejen z důvodů toho, že napomáhá prokrvení genitálií. 

2. Káva může snížit erektilní dysfunkci 

Věděli jste, že v Česku trpí poruchami erekce 54 % mužů? Přičemž u 26 % z nich jde o vážnější formu poruchy? Vědci z Health Science Center v Houstonu však zjistili, že kofein může erekci povzbuzovat, obzvláště v případě, vypil by muž dva až tři šálky kávy denně. Opět to souvisí se zvýšeným průtokem krve v genitáliích, avšak káva může také zvyšovat hladinu testosteronu v těle. 

3. Káva jako doping 

V jedné studii z roku 2017 provedené odborníky v São Paulu bylo zjištěno, že kofein podporuje sportovní výkon. Cyklisté, kteří ho konzumovali dosáhli mnohem lepších výsledků než ti, kteří pili pouze vodu. Je prokázáno, že stimulační účinek kávy na centrální nervový systém snižuje pocity únavy a zároveň zvyšuje bystrost a soustředění.  

Mohlo by se vám líbit

Sexuální deník - nejlepší erotická pomůcka?

Sex je jedním z nejdiskutovanějších a přitom zároveň nejtabuizovanějších témat současnosti. Proč neotevřít tuto pandořinu skříňku ve svém nitru pomocí soukromých záznamů, díky kterým se ještě můžeme něco naučit?
elle.cz

4. Káva jako úleva od stresu 

Stres má obrovskou moc ovlivnit náš sexuální apetit a samozřejmě i celkové zdraví. Kofein může být cestou, jak se hodit do pohody. V roce 2015 bylo dokonce prokázáno, že existuje souvislost mezi kávou, odolností vůči depresi a ztrátou paměti. Studie dokonce naznačují, že ti co pijí kávu jsou šťastnější, než ti, co se jí vyhýbají.  

5. Káva, poklad pro naši mysl 

Není nic lepšího než soustředěný a proaktivní milenec. A káva může být tou správnou cestou, jak se jím stát. Výzkum publikovaný v Journal of Nutrition prokázal, že kofein zlepšuje kognitivní funkce mysli, verbální paměť a rozsah naší pozornosti.  

Mohlo by se vám líbit

Nejužitečnější sexuální rady, které kdy dostanete

Sexuální aktivita je do jisté míry podstatou lidské přirozenosti. Vědět, co máte rádi (ať už sólo nebo s partnerem) je nesmírně důležité. Skvělé milování nepřijde ze dne na den, ale vede k němu dlouhá a intimní cesta. Pojďme společně objevit pár rad, které vám prožívání tělesné lásky ulehčí.
elle.cz