Jak na sexting a na co si dávat pozor

 

Posílání sms zpráv se sexuální tématikou, neboli sexting, může být obohacujícím doplňkem vašeho vztahu nebo také nezávazný flirt. Pokud máte chuť něco takového vyzkoušet, je potřeba k tomu přistupovat střízlivě a mít na vědomí i úskalí sextingu.

Jak zahájit žhavou textovací konverzaci?


Nejste si jisti, zda váš protějšek je ve stejné flirtovací náladě, jako vy? Můžete si to jednoduše ověřit. Konverzaci začněte otázkou, jejíž odpověď vám rychle naznačí, zda má o sextování zájem i protější strana. Můžete začít například s: „Chybíš mi... Co bychom dělali, kdybys byl/a právě teď se mnou?“ Je to sugestivní, ale ne explicitní, a dává příjemci možnost platonické nebo i lehce riskantnější odpovědi. Pokud reaguje spíše zdrženlivě, nebo pokud mu/jí odpověď trvá příliš dlouho, nepokračujte! Buď se nechytá, nebo není na stejné vlně jako vy, v tuhle chvíli není dobré tlačit na pilu.

Mohlo by se vám líbit

Polyamorie – pouhý trend či řešení pro nefungující monogamní vztahy?

Každý večer sex s někým jiným, žádné závazky a tolerance nevěry... Tak může vypadat pohled laika na polyamorii. Opak je ale pravdou. Člověk v několika milostných vztazích, má pouze omezený počet partnerů/partnerek, kteří o sobě vědí a přijímají se navzájem; o podvádění se tak rozhodně nejedná a pravdel má více než dost. V posledních letech se začala polyamorie v České republice objevovat čím dál tím častěji, a proto chceme uvést na pravou míru, oč se jedná a co obnáší.
elle.cz

Take it easy aneb jděte na to pomalu.

První překážku jste překonali, ale stále není potřeba nikam spěchat. Pokud je to poprvé, co něco takového s partnerem zkoušíte, je obzvlášť důležité, abyste postupovali zlehka. Sexting může způsobit, že se lidé budou cítit zranitelní, takže je opravdu na místě, abyste se ujistili, že je vám oběma dobře

Není úplně vhodné hned na začátku vytasit svojí nejtemnější fantazii nebo fetiš, pokud ale příjemce reaguje pozitivně, můžete se v průběhu více otevřít. Základem je na to jít citlivě. Pokud sextujete se svým partnerem, zkuste mu partnerovi připomenout, co sexuálního jste spolu již zažili a zkusili. Je to snadný způsob, jak dát najevo své záměry, a zároveň mu dát prostor k reakci. Zkuste také navrhnout, co si navzájem budete dělat, až budete fyzicky spolu.

 

Nikdy neposílejte nahou fotku sebe sama, kde je vidět i váš obličej.

 

Nudes: ano či ne?

Všichni víme, jak funguje internet a virtuální prostor. Opakování je matka moudrosti a proto pro jistotu ještě jednou: Cokoliv komukoliv pošlete, může být kdykoliv použito proti vám. Cokoliv zveřejníte a dáte na internet, jen těžko to úplně smažete. 

Nejbezpečnější forma sextingu je čistě písemná. Pokud ale přece chcete poslat svému sextovacímu partnerovi nějakou explicitnější fotografii, musí vám být více než 18 let (jinak by se jednalo o trestný čin šíření dětské pornografie). Abyste se vyvarovali případným nepříjemným následkům, dodržujte zlaté pravidlo - nikdy neposílejte nahou fotku sebe sama, kde je vidět i váš obličej. Pokud je to možné, nezahrnujte ani rozpoznatelné prvky, jako jsou tetování, mateřská znaménka a piercing. A v neposlední řadě pamatujte na to, že posílat své akty byste měli především dělat pro své vlastní sexuální uspokojení, nikdy ne z donucení. Což platí i pro sexting ve vztazích. 

Mohlo by se vám líbit

Všechny podoby lásky, aneb seznam fetišů, které miluje celý svět

Fetiš nutně neznamená zlo. Pod kontrolou ani nemívá negativní dopad na život nebo sexualitu člověka. Avšak všechny fetiše bychom se měli naučit ovládat a držet stranou civilního života. Ostatně fetiš sám dává naději na ryzí propojení. Pro koho může být daný rys jedince zrůdností, je pro fetišistu nádhernou anomálií. Fetiš je proto lidský ve všech svých podobách, bohužel i v těch extrémních. Tady je seznam nejčastějších fetišů, které jsou s uplynulou karanténou na vzestupu po celém světě podle sexuologů z International Institute of Clinical Sexology.
elle.cz

I v sextingu platí pravidla konsentu.

Sexting a posílání „nudes” se rovná sex. A tak jako ve fyzickém milování, je jen na vás, co chcete dělat a u čeho je vám dobře. Pokud se necítíte dobře, máte právo to říct. Pokud něco nechcete dělat, nemusíte. I zde platí, že „NE” je celá věta a můžete kdykoliv přestat. 

Sexting, ke kterému daly souhlas obě strany, je fajn. Sexting, ke kterému obě strany souhlas nedaly, je sexuální obtěžování. Což platí např. o nevyžádaných fotografiích penisů v žádostech o zprávy nebo náhodně „airdropnuté” v tramvaji. Pokud se vám něco takového stalo nebo stane, takového člověka si zablokujte. Pokud vás i přesto takovými fotografiemi obtěžuje, či z vás chce vynutit psychickým nátlakem vaše akty, obraťte se na policii. Sexuální nátlak jako nástroj kyberšikany je totiž klasifikován jako trestní čin.