Nejlepší léčba na podzimní neduhy a deprese? Sex!

Sexem proti šedi

Sexuální aktivita snižuje pocity úzkosti a výskyt depresí. Orgasmus není tedy podle studií jen slastný požitek, ale terapeutický proces. Při vyvrcholení se totiž do těla vylučuje hormonu štěstí a dopamin, který tlumí bolest a odbourástres. Kromětoho má i pozitivní vliv na náš imunitní systém. Ti, kteří se pravidelně oddávají sexuálním hrátkám, mají v těle o 30% vyšší hladinu protilátky zvané imunoglobulin A, která stimuluje imunitní systém a pomáhá mu lépe se bránit proti chřipkovým virům a nachlazení. Řešení je tedy nasnadě. Vlezte s partnerem pod přikrývku častěji než máte zvykem.

Sex ničí planetu: Jak klima ovlivňuje krizi v ložnicích?

elle.cz

Sólo pro singles

A co ti, kteří jsou single? Ponořte se do rozkoší sebeuspokojování. Nejpřirozenější intimní aktivita od počátků lidstva na sebe časem nabalila různé nepříjemné mýty. Faktem ale zůstává, že nás dokáže jen máloco lépe zbavit napětí a špatné nálady, než právě masturbace. Navíc nám přináší lepší znalost vlastního těla. Místo má v sexuálním životě singles i zadaných. Podle nejnovějšího výzkumu e-shopu pro zdravou sexualitu YOO.cz, se téměř polovina všech oslovených mužů a skoro 30 % žen svěřilo, že se věnuje sebeuspokojování vícekrát do týdne. Muži, kteří jsou v páru, dokonce ještě častěji, než ti nezadaní. Masturbace přitom může být i vítaným zpestřením párových aktivit. Vidět svou partnerku uspokojovat sama sebe u mužů patří často mezi jejich žádané sexuální fantazi. Pro ženy bývá sebeukájení zase spolehlivým způsobem, jak dosáhnout orgazmu, což se při klasické souloži nemusí často dařit.

Hračky na scénu

Každý ani není schopný vyvrcholení dosáhnout. U mužů je to 1% ze všech sexuálně aktivních mužů, u žen dokonce 6 x tolik. Obě pohlaví se ale shodnou na tom, že pokud během milostných hrátek, ať už sami nebo v páru, sáhnou po sexuálních hračkách, orgazmus se dostaví častěji nebo je dokonce také intenzivnější. Běžněji však z nočního stolku vytahují svého mechanického pomocníka ženy, než muži. Je to mimo jiné také z důvodu, že jim erotická hračka pomáhá k dosažení orgasmu při použití k dráždění klitorisu než na klasickou vaginální penetraci. Pro mnoho žen je stimulace klitorisu jedinou cestou, jak dojít k vyvrcholení. Ať už při masturbaci, nebo během milování se svým partnerem.

„Dnes ne, bolí mě hlava” Aneb proč přestáváme mít sex?

elle.cz

Sex bez výkonů

Vědkyně Elisabeth Floyd vydala knihu The Case of the Female Orgasm a popsala v ní výsledky svých více než 33 výzkumů na téma ženské sexuality a vyvrcholení. Ženy vybízí, aby se nestyděly partnera navigovat k takovému způsobu dráždění klitorisu, který jim přinese nejvíce potěšení. A to nakonec platí v sexu všeobecně. Sex nejsou dostihy. Nejde o výkon, výdrž ani o to, abyste se vešli do statistik. Dělejte to, co je vám příjemné, jak je vám to příjemné a především s kým je vám to příjemné. Jedině tak vám to poskytne opravdové potěšení a všechny (nejen) podzimní splíny se budou muset odporoučet.

Zdroj: Yoo.cz, healthline.com, varias.cz, blesk.cz