Pevná postava, omlazení i lepší zdraví: Co všechno dokáže orgasmus

Hormonální bouře

Ne nadarmo se říká, že sex je lékem na všechno. A o orgasmu to platí dvojnásob. Slastný pocit trvající několik sekund, při kterém probíhá v těle hormonální bouře, má totiž řadu příznivých účinků, ať už fyzických či psychických. Zlepšuje náladu, napomáhá kvalitnímu spánku, a dokonce tlumí i bolest. Je to díky hormonům oxytocinu a dopaminu, které tak statečně bojují se stresem. Jejich pravidelný přísun hravě nahradí pilulky, které byste si jinak vzala třeba právě na bolest hlavy či břicha.

Elixír štěstí

Pokud máte sex jednou až dvakrát týdně, pak si můžete být jistí, že tím posilujete imunitu. Poměrně razantně se vám totiž zvyšuje hladina imunoglobinu A, který chrání vaše tělo před nachlazením a dalšími infekcemi. Alespoň jeden orgasmus týdně má pak pozitivní vliv i na vaši náladu. Způsobuje doslova lavinu štěstí ve vašem organismu. V mozku se aktivují desítky oblastí, které způsobují pozitivní pocity a redukují stres. Znáte snad lepší recept na elixír štěstí?

Ženy chtějí lásku a muži sex. A co když je to právě naopak?

elle.cz

Přírodní droga

V sexu funguje jednoduchá rovnice: čím víc ho máte, tím víc po něm toužíte. To vyplývá i z výzkumu americké lékařky Cindy Luquinové. „U párů, které si v našem výzkumu první den dopřály sex, bylo prokázáno, že následující den opět toužily po milování,“ podotýká expertka. Příjemné uvolnění, které je s orgasmem spojené, tak pravděpodobně vzbuzuje další pocity euforie a další touhu po tomto pocitu. Pokud tedy patříte k těm, které se do sexu musí přemlouvat, může vám jako lék na zvýšení touhy posloužit pravidelná masturbace. A pak už půjde všechno samo…

Zpomaluje čas

Ne, to skutečně není žádná fráze. Častý orgasmus skutečně zastavuje čas, aspoň co se stárnutí pleti týče. Pokožka se prokrvuje, a navíc se vyplavuje hormon DHEA, který je znám jako hormon věčného mládí. Se zajímavým zjištěním přišel i výzkum vedený Davidem Weeksem, bývalým vedoucím psychologie v Royal Edinburgh Hospital, který tvrdí, že jedinci, dopřávající si pravidelně dávku sexuální rozkoše, vypadají o pět až sedm let mladší! 

Sexem k dokonalé postavě: 5 poloh, které při hubnutí nahradí posilovnu

elle.cz

Sexem k dokonalé postavě

Milování je velice nenásilný a přirozený způsob hubnutí. Během půlhodinového sexu totiž spálíte odhadem asi 200 kalorií, což není zrovna málo. „Sex je lepší než cvičení,“ říká dokonce americká sexuoložka Patti Briton. Má totiž pozitivní vliv nejen na fyzickou, ale i psychickou stránku života. Pochopitelně, že nezhubnete tak rychle jako v posilovně, ale určitě vám to ve vašem snažení za dosažením vysněné váhy hodně pomůže.

Nestojí vůbec nic!

Orgasmy jsou zadarmo, k jejich vyvolání potřebujete pouze sebe, případně partnera nebo nějakou erotickou pomůcku. Znáte snad lepší wellness seanci, do níž nemusíte investovat vůbec nic?

Češky se v posteli nudí. Zpestření hledají v ordinacích terapeutů

elle.cz

Zdroje: healthline.com, simplypsychology.com