Mám sex, a přitom ho nechci. Co s tím?

Slepá ulička

Každá velká romance se postupem času přesune do zajetých kolejí. Večeře při svíčkách a drinky v baru nahradí každodenní povinnosti, noční hrátky v ložnici vystřídá večerní pohoda u televize. V intimní sféře se zkrátka po nějaké době vzájemně vzdálíte. „Sexuální nesourodost mezi partnery není ničím výjimečným. To, že naše touha různě kolísá, je zcela přirozené,“ zmiňuje se britská odbornice na vztahy Tracy Cox. Sice se jedná o přirozený jev, nikdy byste ale neměli pomyslnou hranici ztráty vášně překročit úplně. Mít sex jednou za měsíc? Nebo snad za dva? To svému vztahu vědomě podepisujete ortel smrti. Problém však nastává i tehdy, když chce jeden z partnerů víc sexu než ten druhý. To jsou pak veškeré intimnosti spíš přítěží, ničí totiž vzájemné pouto mezi vámi...

Vystupte z kruhu: Proč přitahujete emocionálně nedostupné partnery?

elle.cz

Ženy versus muži

Je to složitá rovnice. Svého muže milujete, ale do sexu s ním se vám nechce, nemáte na něj zkrátka chuť. Příčin může být mnoho, ale z velké části jsou tyto problémy ve vaší hlavě. Nechuť k sexu může vyvolat řada aspektů – stres, pracovní povinnosti, únava, stereotyp i partnerské neshody. Není žádným tajemstvím, že ženy často ztrácejí chuť k intimnostem i tehdy, když ve vzduchu visí hádka, případně nějaký nevyříkaný konflikt. A nemusí to být nic vážného. Otevřenost je pro nás zkrátka klíčová. Roli tu nicméně hrají i geny a sama příroda. Řada studií totiž poukazuje na to, že ženy ztrácejí chuť na sex mnohem dřív a častěji než muži. Šokuje kupříkladu i zjištění časopisu The Lancet, který přišel s informací, že ženy iniciují sex v průměru jen pětkrát za dvacet let! Kde je chyba?

Pevná postava, omlazení i lepší zdraví: Co všechno dokáže orgasmus

elle.cz

Stres a technologie

Řada odborníků však na podobné informace nahlíží spíš s úsměvem a upozorňuje na to, že čím dál unavenější a bez energie jsou i muži. Na vině podle nich nejsou hormony, ale spíš současná uspěchaná doba. Libido prý blokuje především stres, anebo technologie. „V podstatě to funguje tak, že chronický stres ovlivňuje koncentraci všech pohlavních hormonů, protože tělo produkuje stresové hormony, jako třeba kortizol, na úkor hormonů pohlavních, konkrétně testosteronu,“ vysvětluje Andrew Goliszek z americké univerzity v Utahu. Není tak nic jednoduššího, než v práci trochu zvolnit, zaběhnout si občas na jógu, nebo si každé ráno deset minut zameditovat. Poděkuje vám za to nejen váš partner, ale i vaše zdraví. A ještě jeden tajný tip? Přestaňte si do ložnice nosit tablety a mobily!

Nejlepší sex vašeho života. Kdy ho můžete čekat?

elle.cz

Zdroje: healthline.com, simplypsychology.com, The Lancet