Revoluce sexuálních hraček: Nakupujte je jako kosmetiku

 

Kosmetika a sex hračky toho mají dost společného. Často je to inovativní design, jsou kompaktní, slibují, že udělají dobře vašemu tělu a díky tomu bude v harmonii i psychika. To, že se sex hračky nyní prodávají v parfumeriích i drogeriích, je revoluční krok.

Před sto a více lety bylo zkrášlování se výsadou spíše žen lehkých mravů. Rtěnka nebo růž na tváře získávaly všeobecnou popularitu až s příchodem němého filmu, ve kterém se herečky musely výrazně líčit, aby byly na plátně vůbec vidět. Do té doby byl make-up pro „slušné" ženy a dívky tabu a křesťanská morálka také velmi silně odsuzovala marnivost.

V našich zeměpisných šířkách je to naštěstí nepředstavitelné, stigmatizovat ženy za to, že se chtějí zkrášlovat. Podobnou revoluci teď postihly sexuální hračky: vzpomeňte si, jak během karantény u jedné novinářky během video hovoru diváci zaznamenali v knihovně stojící dildo. Ano, trapas byl na světě. Ale nemusela rezignovat, nebyla podrývána její kompetentnost. Daily Mail dokonce udělal rozhovor s její matkou, která řekla, že se za svou dceru absolutně nestydí.

SEXUÁLNÍ UNIVERZITA: Hodina dějepisu při které se budete červenat

elle.cz

Zatímco v britských či amerických parfumeriích jako je Sephora nebo Boots můžete nakupovat vibrační kroužky, v Česku pro tento sortiment musíte do specializovaných obchodů. Prostředí sexshopů často odradí stydlivější či méně zkušené. Ono vůbec přistoupit na to, že vaše sexualita, která není spojená s žádným partnerem, má právo na existenci, je velký krok.

Čím méně se vlastní sexualita bude tabuizovat, tím zdravější společností budeme. Odhalit, co je vám příjemné a co vás vzrušuje, je stejně důležité sebepoznání jako návštěva psychoterapeuta nebo nalezení toho správného parfému. Je to lidské, zásadní a neoddělitelné od naší existence. Samozřejmě, můžete zjistit, že sex hračky nejsou nic pro vás a raději si zajdete do parfumerie pro korektor či řasenku. Ale je skvělé mít možnost volby. 

Zpoždění, s jakým se zajímavé niche značky dostávají do našich parfumerií oproti západu, je stále menší. Budeme věřit, že i za krátko si můžete bez problémů koupit vibrátor stejně jako lak na nehty a nikdo nebude pohoršen.

Gwyneth Paltrow radí jak na její vibrátor

elle.cz