5 věcí, které stimulují chuť na sex

Přispěte si o hodinu!

Nedostatek spánku je jedním z největších zabijáků sexu. Kromě kruhů pod očima a pocitu únavy s sebou totiž špatné spaní nese i pokles hormonu testosteronu, který bývá spojován se sexuální touhou. Pokud spíte málo a nekvalitně, nemůžete zkrátka čekat, že bude vaše libido bůh ví jaké. To dokazuje i studie magazínu Journal of Sexual Medicine, z níž vyplynulo, že jedna hodina spánku denně navíc zvyšuje u žen chuť na sex až o 14 procent. A to není vůbec špatné!

Mohlo by se vám líbit

Sexem k dokonalé postavě: 5 poloh, které při hubnutí nahradí posilovnu

K dokonalému six packu máte daleko, ale dřina v posilovně není nic pro vás? Zatáhněte závěsy, namíchejte si proteinový koktejl, najděte ochotného tréninkového partnera a udělejte fitko ze své ložnice. Zábavnější cesta k vysněné postavě snad neexistuje…
elle.cz

Kardio? Alespoň 20 minut

Únava a skomírající vášeň může být podle některých odborníků spojena i se špatnou cirkulací krve v těle. „Čím větší průtok krve je, tím intenzivnějšího orgasmu se dočkáte. Dobré prokrvení pohlavních orgánů je tedy naprosto klíčové. Je nezbytné pro vzrušení, sexuální stimulaci a potěšení,“ zmiňuje se nutriční specialistka Shona Wilkinson. Tok krve můžete zlepšit pohybem, především cvičením, které zvyšuje srdeční frekvenci. Rychlá chůze, běh, posilovna. Je celkem jedno, co zvolíte. Ale vydržte alespoň dvacet minut. A taky hodně pijte, nejlépe vodu, nebo bylinné čaje. I dostatečná hydratace je totiž pro ženy poměrně hodně důležitá.

Orgasmus a čokoláda

Dejte si čokoládu. Bez výčitek. Je výborná nejen na nervy a stres, ale zároveň dokáže zvyšovat chuť k milostným hrátkám. To, co se říkalo už dávno, potvrdilo několik studií včetně té, kterou prezentovali italští vědci v roce 2005 na Kongresu pro sexuální medicínu v Londýně. Vyplynulo z ní, že ženy, které si rády dávají čokoládu, dosahují snadněji orgasmu a jejich schopnost vyvrcholení je daleko vyšší než u těch žen, které čokoládu nerady. Prokázalo se dokonce, že čím je vyšší procento kakaa v čokoládové hmotě, tím je efekt vyšší.

Mohlo by se vám líbit

Sex jako hra: Neslušné nápady, které okoření váš milostný život

Na začátku to jde samo. Nápady a vynalézavostí v novém vztahu přímo sršíme. Uběhne pár měsíců a let a křivka sexuální aktivity začne pomalu klesat. Abyste se v ložnici nudou neuzívali, zkuste pár drobnosti, které vám pomohou opět nakopnout váš milostný drajv.
elle.cz

Válka hormonů

Sexuální napětí ve vás dokáže vyvolat i obyčejná hádka. Právě během ní totiž podle odborníků začnete pociťovat, že váš vztah je v ohrožení, což aktivuje instinkty přežití. „Začnou se uvolňovat hormony jako testosteron, adrenalin a stresový hormon kortizol. A je-li kortizol vyvolán stresem, tělo a psychika prahnou po blízkosti, kterou zajišťuje právě sex,“ podotýká sexuoložka Jenni Skylerová. Ten totiž vytváří „protilátku“ v podobě hormonů lásky a blízkosti – serotoninu, dopaminu a oxytocinu – jimiž se naopak uklidníme. Milování se tak stává způsobem uvolnění stresu, jakousi náplastí na vzniklé napětí. Během vášnivé výměny názorů se pak frustrace a hněv lehce přehoupnou do pocitů vzrušení…

Bazalka, ginkgo biloba a chilli papričky

Kromě krevet, avokáda nebo chilli papriček, které patří mezi notoricky známé gastronomické podporovače touhy, zkuste také exotické ovoce. Například fíky, mango nebo banány prý fungují podobně. Povzbudivý efekt má údajně i česnek, byť ten nepatří mezi nejoblíbenější ingredience milostného vztahu. Zato ženšen nebo bazalka jsou dary přírody, kterým se přisuzují úžasné vlastnosti na poli vyvolávání touhy. „Bazalka může pomoci prokrvit pohlavní orgány a zvýšit plodnost A co víc – její vůně zesiluje touhu,“ radí expertka na výživu Cassandra Barns. Vyzkoušet ale můžete i ginkgo bilobu nebo anděliku čínskou.

Mohlo by se vám líbit

Sexuální půst. Může přinést něco dobrého?

Únor bez alkoholu, duben bez sladkostí... A červenec? Třeba bez sexu? Možná vás překvapí, že půst nemusíte držet jen v kuchyni, ale i v ložnici. Existují totiž páry, které si záměrně odpírají sex v domnění, že pauza pozitivně ovlivní jejich vztah. A taky zdraví. Není to však trochu proti přírodě?
elle.cz

Zdroje: huffpost.com, Journal of Sexual Medicine, SME, healhline.com