Vztahové S.O.S.: Ex si bere nejlepší (ex)kamarádku

 

Velmi zjednodušeně máme my ženy dva přístupy k lidem, se kterými jsme byly kdysi v romantických svazcích. První skupina vnímá svého ex jako člověka, s nímž by si neměl začínat nikdo, koho dotyčná zná. Druhá kategorie si uvědomuje, že nikoho nemůže vlastnit, rozchodem původní vztah zaniká a někdejší partneři mají právo randit s kýmkoliv.

I nad těmi nejrozumnějšími a nejdospělejšími jedinci ale převládnou emoce. Obzvlášť silné budou, když vám dojde, že kamarádka, které jste se po rozchodu vyplakávala na ramenou si pak začala s někým, s kým jste byla v intimním kontaktu vy. Než ji odsoudíte jako nechutnou zrádkyni, měla byste vzít v potaz, že mezilidská přitažlivost je složitou záležitostí. Vztah mezi bývalým a kamarádkou mohl začít velmi vášnivě (pardon, víme, že to asi bolí číst), protože byl od začátku zakázaný. Když prvotní náboj zmizel, ti dva pochopili, že si také rozumí jako stabilní partneři a odtud už to není tak daleko k oltáři.

Kamarádi nad zlato: Aneb silná moc přátelství

elle.cz

Byla jste pozvána na svatbu? Pak je to prekérní záležitost, ale vyhovte v tomto bodě pouze sobě a svým pocitům. Nesnažte se do data svatby někoho případně sbalit, abyste na veselce předváděli velmi zamilovaný pár. Čím víc to budete hrát na to, že jste maximálně „over", tím křečovitěji to vypadá. Okolí ví, že je to pro vás pěkně těžké. Ale neciťte se hloupě.

Pokud máte náladu, můžete jim poslat blahopřání s neutrálním textem, že přejete hodně štěstí. Scény jsou k ničemu, ztratíte spoustu sil a jen pobavíte okolí. Zavolejte svým blízkým a klidně se vyplačte, máte na to nárok. A pak se soustřeďte na svůj vlastní život.

Jste to vy, kdo začal randit nebo se dokonce zasnoubil s bývalým své kamarádky? Pak vezměte odvahu do hrsti, zavolejte jí a buďte upřímná. Omluvte se, i když si tisíckrát budete myslet, že nemáte za co. Situace je to náročná pro všechny, ale je to vaše přítelkyně, kdo právě tahá za kratší konec.

Proč nás sexuální výchova neučí nic o ženském orgasmu?

elle.cz