Ty nejlepší filmy pro děti, především ty dospělé

Faunův labyrint

2006

Režisér Guillermo del Toro přináší nádherně temný a pohádkový film, který kombinuje fantasy a válečnou dramatiku. Příběh sleduje malou dívku jménem Ofelia, která se ztrácí ve světě příšer a kouzel během španělské občanské války. Faunův labyrint je nejen vizuálně úchvatný, ale také hluboce emotivní film, plný nádherných vizuálních efektů a symboliky. Tento film si zaslouží mnoho chvály pro své umělecké provedení a hlubší sdělení. Osloví jak ty nejmenší, tak dospělé diváky.

Faunův labyrint

 

Toy Story

1995

Nemůžeme zapomenout na tento ikonický animovaný film, kterým začala slavná série Toy Story. Tento animovaný snímek od studia Pixar představil světu nezapomenutelné postavy jako Woodyho, Buzze Rakeťáka a jejich skvělou partu hraček. Toy Story je plný dobrodružství, humoru a emocí. Příběh o hračkách, které ožívají, je nejen vizuálně ohromující, ale také přináší dojemné poselství o přátelství, loajalitě a přijetí. Skvěle kombinuje prvky, které baví děti, ale také obsahuje různé odkazy a dvojsmysly, které pobaví dospělé diváky. Do nekonečna a ještě dál!

Toy Story

 

Čaroděj ze země OZ

1939

Tento klasický muzikál je po mnoho desetiletí stále významnou ukázkou starého Hollywoodu. Cestujte s Dorothy a jejími přáteli přes duhový most do fantastického světa OZ a zažijte nezapomenutelná dobrodružství! Skvělá hudba, barevná výprava a ikonické postavy jako je strašidelná čarodějnice západu zaručují nekonečnou zábavu pro celou rodinu. Ikonická role Judy Garland katapultovala rovnou do hvězdného nebe.

Čaroděj ze země Oz

 

Zootropolis

2016

Zootropolis je animovaný film od studia Disney, který se odehrává ve světě, kde zvířata žijí jako lidé. Svět jako žádný jiný, jen v Zootropolisu najdete luxusní čtvrti jako je Sousedství Sahara nebo chladný Tundrov. Film sleduje příběh králičí policejní důstojnice Judy Hopps, která se spolu s liščím podvodníkem Nickem Wildeem snaží rozluštit záhadu zmizení. Film nabízí nejen dobrodružství a humor, ale také složitější témata jako je předsudek a otázka diskriminace...

Zootropolis

 

Kuky se vrací

2010

Film Jana Svěráka je dobrodružným a lyrickým rodinným příběhem, ve kterém se však dětská představivost stává hlavní roli. Šestiletý Ondra trpí astmatem a jeho oblíbená hračka, růžový medvídek Kuky, musí kvůli zdravotním důvodům odejít. Když ho Ondrova maminka vyhodí do popelnice, začne se Ondrova fantazie rozehrát a přenese medvídka Kukyho do neznámého přírodního světa, kde prožívá neuvěřitelná dobrodružství. Je to jen Ondrova malá představa, nebo se Kuky skutečně vydal na největší dobrodružství svého plyšového života? Film Kuky se vrací přináší do současné domácí kinematografie jedinečný příběh, který oslovuje nejen rodinné publikum, ale také kombinuje hravě dětskou a dospělou diváckou obec. S netradiční a moderní kombinací hraného i animovaného příběhu, plným akčních scén a vtipných dialogů, je skutečným unikátem.

Kuky se vrací
Mohlo by se vám líbit

ELLE MOVIE LIST: Ty nejlepší filmové novinky měsíce května

Květen je oficiálně měsícem lásky a nových začátků, ale aby sladké romantiky a pozitivity nebylo příliš, rozhodly se to streamovací platformy vyvážit krví, dramaty a beznadějí. Hned ve svou seriálových novinkách se vrátíme do doby druhé světové války, další dvě nás zase přenesou do dystopické minulosti, která není o nic radostnější ani milosrdnější. Zasmějete se pouze v seriálu, ve kterém se po odmlce na obrazovky vrací akční hrdina Arnold Schwarzenegger. Prosíme, po pracovní době už nerušit! Jsme totiž zaneprázdněni sledováním těch nejočekávanějších seriálových novinek.
elle.cz

Zdroj: Čsfd, IMDb, Rotten Tomatoes, Falcon