ELLE MOVIE LIST: Ty nejlepší květnové filmové novinky

Světlo naděje

Největší květnová novinka na Disney+ přináší nový pohled na slavný příběh Anne Frankové přežívající druhou světovou válku v tajné přístavbě továrny. Světlo naděje sleduje osudy sekretářky Otty Franka Miep Giesové a jejího manžela, kteří s pomocí nizozemského odboje chránili rodinu Frankových a nespočet dalších před nacisty. Osmidílný dramatický seriál měl premiéru 2. května.

Kdy: 2 května
Kde: Disney +

 

Silo

Nový seriál od Apple TV+ nás vezme do zničené a toxické budoucnosti, v níž přebývá v obrovském podzemním silu společenství, které zabírá stovky podzemních podlaží. Muži a ženy zde žijí ve společnosti plné nařízení, o nichž věří, že je mají za úkol chránit. Je ale možné, že svět tam venku už dávno není zamořený a je pravý čas začít znovu žít na svobodě. Desetidílné dystopické sci-fi si můžete začít sledovat 5. května.

Kdy: 5. května
Kde: Apple TV +

 

Rytíř v černém

Dystopické seriály jsou v posledních letech žádaným diváckým zbožím, stejně jako jihokorejská tvorba. Netflix spojil ve své šestidílné seriálové novince Rytíř v černém obojí a očekává se, jak jinak, než velký úspěch. V dystopické Koreji zpustošené extrémně znečištěným ovzduším, kde bez kyslíkové masky dlouho nepřežijete, vládne skupina vyvolených. Příběh sleduje doručovatele kyslíku a legendárního rytíře 5-8 (Kim Woo-bin) a uprchlíka Sa-wol, kteří se této mocné skupině postaví.

Kdy: 12. května
Kde: Netflix

 

Matka

Ve stejný den se Jennifer Lopez předvede, jak v roli chladnokrevné vražedkyně zvládá střílet lidi. V armádě získala speciální výcvik, který teď uplatní na zloduchy, kteří ohrožují její dceru. Zároveň si s ní musí vytvořit vztah, protože se s ní dosud nesetkala. Jak se to povede, zjistíme v seriálu Matka.

Kdy: 12 května
Kde: Netflix

 

V Clearingu

Seriál V Clearingu se zaměřuje na téma kultu, který unáší děti. Disney+ si připravil pochmurnou podívanou, v níž zmizí mladá dívka. Tato událost vyvolá v jiné ženě vzpomínky z dětství, kdy byla členkou kultu Spřízněné duše. Budeme sledovat, jestli zvládne čelit démonům ze své minulosti a zastavit únosy a psychický i fyzický teror na nevinných dětech. V Clearingu startuje 24. května a celkem nabídne 8 dílů.

Kdy: 24. května
Kde: Disney+

 

Fubar

Arnold Schwarzenegger se vrací a s ním přichází zákon. Na Netflixu si v novém špionážním seriálu Fubar zahraje vysloužilého tajného agenta, o němž ovšem jeho rodina netuší, že není nudným páprdou, ale že zachraňuje svět. I když má své nejlepší dny za sebou, neváhá se vydat na misi a dokonce na ní spojit síly se svou dcerou, která pro změnu pracuje pro CIA. Mix akce a komedie je přesně šitý Arnoldovi na míru, a nejen proto tady opět rozjede své typické hlášky a grimasy.

Kdy: 25. května
Kde: Netflix

 

Krev a zlato

Druhá světová válka se chýlí ke konci a Němci na ústupu zuřivě hledají ukrytý zlatý poklad. Cestu jim zkříží zběhlý voják, který si sice nepřeje nic jiného, než složit zbraně a dostat se domů, ale předtím ještě musí nenasytné esesáky zastavit. On tuhle válku nechtěl… Drsná podívaná ne nepodobná Hanebným panchartům startuje 26. května.

Kdy: 26. května
Kde: Netflix

Zdroj: Rotten Tomatoes, ČSFD, IMDb, Variety