REKLAMA

5 romantických filmů, se kterými si užijete duhový měsíc hrdnosti

REKLAMA

Červen je opět měsícem, kdy světová veřejnost podporuje boj proti diskriminaci lesbiček, homesexuálů a všech genderových menšin. Proto jsme pro vás tentokrát vybrali filmy spadající do LGBTQ+ spektra, které vás pobaví a rozhodně vám zlepší každý sobotní večer. Popcorn do ruky, kapesníky připravit. Začínáme...

V JEHO OČÍCH

(Hoje Eu Quero Voltar Sozinho/The Way He Looks)

Leovi je patnáct a už by chtěl žít svůj vlastní život. Je ale nevidomý a to vede jeho okolí k neustálé snaze poskytovat mu nevyžádanou péči. Zaběhlý chod věcí znenadání naruší příchod nového spolužáka, se kterým jej začnou pojit city více než přátelské. Něha a přirozenost jsou společnými jmenovateli emocemi nabitého snímku od režiséra Daniela Ribeira o první lásce a nalezení sebe sama. 

 

cara

DEJ MI SVÉ JMÉNO

(Call Me by Your Name)

Píše se rok 1983 a sedmnáctiletý Elio (Timothée Chalamet) se svými rodiči tráví léto v domě kdesi na severu Itálie. Tak jako každý rok pozvou i letos jeho rodiče studenta, aby byl v jejich vile hostem a mohl se v klidu věnovat své dizertační práci. Příjezd čtyřiadvacetiletého Olivera (Armie Hammer) vzbudí v Eliovi posedlost, která postupně přerůstá v potřebu a lásku. Z nízkonákladového filmu vzniklo jedinečné dílo, oceněné řadou cen. Mimochodem například soškou Oscara za nejlepší adaptovaný scénář od Jamese Ivoryho.

cara

JÁ, SIMON

(Love, Simon)

Simon je středoškolák na prahu dospělosti. Se svými spolužáky toho má mnoho společného. Rád se baví, ale dokáže být i odpovědný sám k sobě i rodině. Jednu zásadní věc ale tají, je gay. A na škole není sám. Online si píše s klukem, který je na tom podobně. Jeho pravou identitu ale nezná, pouze jeho internetovou přezdívku “Blue”. Film získal dvě nominace na cenu MTV Movie & Awards v kategoriích nejlepší polibek (Robinson a Londsale) a nejlepší hudební moment. 

cara

ŽIVOT ADELE

(La Vie d’Adele)

V 15 letech Adèle nic nezpochybňuje: dívky zkrátka chodí s kluky. Adèlin život se však obrátí vzhůru nohama, když potká Emmu, mladou ženu s modrými vlasy, která jí umožní objevit touhu a prosadit se jako dospělá žena. Adèle dospívá, hledá sama sebe, ztrácí se a znovu nachází. Režisér Abdellatif Kechiche šokoval na MFF v Cannes filmové kritiky svým detailním vykreslením sexuálních scén a zároveň uchvátil výjimečným příběhem dvou žen, které hledají cestu k sobě samým i k okolnímu světu. „Film není ničím menším než triumfem.“ „Významné dílo sexuálního probuzení.“ – takto hodnotil snímek například Stephen Garrett z New York Observer. Po 35 filmových oceněních a 9 nominacích – např. Zlatý lev za filmový debut na MFF Benátky ( Voltairova chyba), 3x cena César a ceně FIPRESCI z MFF Benátky (La Graine et le mulet) – byl Kechiche oceněn další prestižní filmovou cenou, Zlatou palmou z Cannes. 

cara

MILK

(Milk)

Název filmu Milk svádí k představě nějakého zapadlého mléčného baru, ale po přečtení anotace je jasné, že půjde o úplně něco jiného. Filmoví tvůrci vypráví životní příběh politika Harveyho Milka, bojujícího za práva homosexuální menšiny v Americe 70. let, kdy přetrvávala perzekuce gayů, a homosexuální učitelé měli být dokonce hromadně propouštěni ze škol. „Normální“ většina se totiž obávala, že jiné sexuální orientaci se lze naučit a že s homosexualitou přichází také mravní a duchovní pokleslost.

cara
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA