8 ikonických filmů Johnnyho Deppa, které stojí za to vidět

Všichni ho známe jako kapitána Jacka Sparrowa, ale tento charismatický herec, který dnes oslavuje své sedmapadesáté narozeniny, má ve svém portofliu mnoho dalšího než jen vtipného piráta. Připomeňte si spolu s ELLE jeho legendární role. Happy birthday, Johnny! 

CRY-BABY

V době své premiéry netrhal sice film kasovní rekordy, o to víc ho fanoušci (a hlavně fanynky) Johnnyho Deppa ocenily později. Hudební romantická komedie z roku 1990 ho líčí jako dospívajícího rebela z 50. let, který se zakouká do slušně vychované holky z bohaté rodiny. Kdo by se do „Cry-Baby” Wade Walkera nezamiloval?

 

cara

KOKAIN

Film, který vznikl na základě knihy Burce Portnera z roku 1993, sleduje v 70. letech příběh amerického pašeráka kokainu George Junga. Ačkoliv film vydělal už na začátku slušné peníze, dobré kritiky se nikdy nedočkal. Přesto v negativních recenzích, které byly většinou založené na samotném tématu filmu, byl Johnny označován jako „kouzelně naturalistický”. 

cara

HLEDÁNÍ ZEMĚ NEZEMĚ

Příběh založený na pravdivé story popisuje život dramatika J.M. Barrieho, autora dětského hrdiny Petera Pana. Začátek je zasazen do Londýna roku 1904 a líčí cestu oživení této legendární dětské postavy. Právě Johnny do něj vnesl správné množství lásky a šarmu jemu vlastnímu. To ocenili diváci a kritici a za jeho výkon si odnesl ocenění SAG v kategorii Nejlepší herec v hlavní roli.

cara

CO ŽERE GILBERTA GRAPEA

Život nelze prospat, život se musí žít! Leonardo DiCaprio a Johnny Depp ztvárnili hlavní role místy hořké komedie z amerického maloměsta. Dramatický snímek z roku 1993 od Lasse Hallströma sice uvedl do povědomí veřejnosti právě mladého Leonarda, ale na Johnnyho skvělém výkonu neubral ani špetku.

cara

STRACH A HNUS V LAS VEGAS

Na základě stejnojmenného románu Huntera S. Thompsona sleduje film z roku 1998 drogová dobrodružství Raoula Duka (Johnny Depp) a jeho právního zástupce Dr. Gonza (Benicio Del Toro) na cestě do Los Angeles do Las Vegas. Zatímco film vydělal po premiéře přibližně 10 milionu dolarů, dnes patří mezi kultovní klasiku.

cara

KRYCÍ JMÉNO DONNIE BRASCO

Sníme z prostředí newyorské mafie vznikl podle skutečných událostí a zachycuje úspěšnou akci FBI, jejíž agent Joe Pistone (Johnny Depp) pod falešným jménem pronikl mezi mafiány a strávil sedm let mapováním jejich činnosti. Mnozí jeho fanoušci si dodnes myslí, že za tuto roli si Johnny zasloužil sošku Oscara.

cara

PIRÁTI Z KARIBIKU: PROKLETÍ ČERNÉ PERLY

Když bylo poprvé odhaleno, že Disney připravuje film založený na pirátském tématu, příliš lidí mu šanci u dospělého publika nedávalo. Ale všechny díly tohoto dobrodružství vydělaly po světě více jak 650 milionů dolarů. Johnny Depp v nich proměnil roli standartního hrdiny v trhlou a okouzlující postavu, kterou diváci chtěli vidět znovu a znovu. Jeho výkon nakonec získal mnoho ocenění včetně nominace na Zlatý glóbus a Oscara. 

cara

STŘIHORUKÝ EDWARD

Úplně první z mnoha spoluprací mezi režisérem Timem Burtonem a Johnny Deppem zůstává i po letech favoritem všech fanoušků filmového světa. Zatímco herec během své kariéry oblékl řadu filmových kostýmů, vzhled chlapce jménem Edward, který byl neobvykle jemný, přestože měl strašidelné nůžky místo rukou, patří mezi naše nejoblíbenější. Film z roku 1990 od samého počátku sbírá jedno ocenění za druhým a měl obrovský vliv na celou Deppovu kariéru.

cara

ED WOOD

Scénárista a režisér Edward D. Wood Jr. patří mezi nejbizarnější postavy hollywoodských dějin. Nesmírně plodný autor vytvářel výhradně snímky béčkové kategorie, s nulovým rozpočtem a s co nejkratší dobou realizace. Tento snímek je považován za jeden z nelepších filmů Tima Burtona. Ačkoliv sice nebyl tak populární jako některé jiné spolupráce Burton-Depp, ukázalo se, že Depp dokáže zvládnout výstřední roli, a to i bez všech honosných make-upů a kostýmů. 

cara

DEVÁTÁ BRÁNA

Dean Corso (Johnny Depp) se v New Yorku živí tím, že levně skupuje cenné knihy (přičemž vždy zatají jejich mnohem větší cenu) a pak je dráž prodá svým klientům. Corsa si najme tajemný miliardář Boris Balkan (Frank Langella), aby mu ověřil pravost knihy "Devět bran" z jeho soukromé sbírky. Corso musí cestovat do Evropy, aby Balkanův výtisk porovnal se zbylými dvěma existujícími kopiemi. Poutavé a atraktivní drama režiséra Romana Polanskiho z roku 1999 vás nenechá odejít od televize. A nejen kvůli skvělému výkonu Johnnyho Deppa!

cara
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)