#PARISIANSTORIES S NICOLE O TOM, KAM SE VYDAT ZA NÁKUPY

 

Můj styl se vyznačuje věčným balancováním mezi starým a novým a mým sportem je hledání vintage kousků, které jsou v mých očích cennější než kdejaká nová věc zabalená ve voňavém lesklém papíru. A tím se vyznačuje i můj výběr míst, která v Paříži navštívit, nechcete-li odjet s prázdnou. Od každého trochu – je libo magazín, parfém či vintage kostýmek, který jen tak někdo mít nebude? No prosím, máte je mít! 

Officine Universelle Buly

Officine Universelle Buly

Obchody značky Buly 1803, která má Paříž zapsanou ve své DNA, najdete na adrese rue Bonaparte 6 v Saint-Germain-Des-Près nebo na rue de Saintonge 45 v Le Haut-Marais. Je to ráj na zemi pro milovníky nejneobvyklejších vůní a starých časů. Připadám si tu, jako bych cestovala v čase o dvě století zpět. Zajděte si sem pro osobitý parfém nebo tělový olej. Věnování vám na krabičku napíšou ručně tím nejkrásnějším písmem. A dáte si tu zároveň tu nejlepší horkou čokoládu pod sluncem!

Ofr.

Ofr.

Patříte mezi milovníky magazínů a knih? Zde si přijdete na své. Ofr. je vyhlášené místo, kam turisté i místní chodí pro hype magazínové tituly z celého světa a pro knihy, které málokde v tomto seskupení najdete pohromadě. I když si možná neplánujete vézt zpět domů zavazadlo plné magazínů, i tak doporučuji toto místo do svého itineráře zařadit. A když už tu budete, stavte se i v nedalekém The Broken Arm, kde najdete také magazíny, ale i skvělé značky vyhlášených i docela mladých a neznámých jmen.

Bleší trhy

Bleší trhy

Jsem milovníkem všeho, co v sobě nese nějaký příběh a takřka všeho, do čeho se zahryzl zub času. Pařížské bleší trhy jsou vyhlášené široko daleko a najdete tu poklady, ze kterých až zrak přechází. Vintage Chanel kostýmky, které nabízejí milé starší dámy. Burberry kabáty kterých je tu pohromadě tolik, že jste to jaktěživ neviděli. Nábytek od známých designérů zastoupený především objekty z šedesátých let. Knihy, desky, brože a odznáčky, zkrátka vše, nač si jen pomyslíte. Bývají o jen víkendu a to ještě na různých místech v Paříži.

Mohlo by se vám líbit

#PARISIANSTORIES S NICOLE O TOM, KAM SI V PAŘÍŽI ZAJÍT NA KAFE

Vítejte v très cool rubrice blogerky Nicole Kudelkové, která vás bude zásobovat skvělými tipy z mekky francouzské elegance, módy a stylu. Ačkoliv si teď ještě chvíli v Paříži kávu nevychutnáte, alespoň si můžete představovat, jaké chic podniky zde navštívíte, jakmile skončí lockdown.
elle.cz
Bobby Secondhand

Bobby Secondhand

To, že mají opravdové Pařížanky šatníky plné kvalitních kousků od zvučných módních domů, je zkrátka fakt. A to, že se ony Pařížanky musí těch kousků i čas od času zbavovat je něco, co s tímto faktem jde ruku v ruce. Představte si takové francouzské second-handy, plné oděvů z kvalitních materiálů, dost jistě kdysi šitých na míru nositelce. Zatímco my musíme za luxusními kousky z druhé ruky na Vestiaire, Pařížanky to zvládnou po svých. Takových second-handových butiků je po Paříži nespočet – já jsem si oblíbila například Bobby Secondhand, který nabízí eklektický mix stylů a střihů měnících se v průběhu dekád, luxusní kousky i docela obyčejné, leč pěkné oblečení z konfekce.

Chercheminippes na Montparnasse

Chercheminippes na Montparnasse

Doporučuji vyhradit si několik hodin pro prohledávání malých vintage obchodů rozesetých po ulici nedaleko Tour Montparnasse. Každý obchod se specializuje na něco jiného – doplňky, dámská móda, pánská móda, zboží luxusních značek z druhé ruky i pěkné konfekční kousky. Poprvé jsem tu viděla Dior střevíčky a Maison Margiela kabát za cenu, které nešlo odolat. Já tehdy odolala a doteď o nich sním. Povinná zastávka pro každého milovníka vintage kousků. Pravděpodobně vás bude stát mnoho úsilí, abyste odsud neodešli s prázdnou!

Galleries Lafayette na Champs-Elysees

Galleries Lafayette na Champs-Elysees

Nejnovější pařížskou pobočku Galleries Lafayette má na svědomí renomované dánské architektonické studio B.I.G. a jde vskutku o velkolepou podívanou. Chrám luxusních nákupů návštěvníkovi poskytne pocit exkluzivity už jen samotným prostředím. Značky, které jsou tu k mání, jsou vybírány tak, aby co nejlépe uspokojily vkus mileniálů – najdete tu například Ganni, By Far, Comme des Garçons, Alighieri, Chanel nebo Jacquemus. Simon Porte Jacquemus tu dokonce navrhl vlastní podnik, Café Citron. Stavte se tu na kávu nebo něco sladkého. A nezapomeňte, že je tu i bohatě zásobené beauty oddělení plné kosmetických vymožeností, zázračných elixírů krásy a těch nejpodmanivějších parfémů.

Bon Marché

Bon Marché

Když už je řeč o vyhlášených department stores, nemohu nezmínit Bon Marché. Je sice všeobecně známo, že nejlépe nakoupíte na Rive Droite, ale levý břeh Seiny má také co nabídnout. Bon Marché je radost navštívit, už jen pro to tolik známé schodiště, které neuniklo snad nikomu, kdo kdy viděl Instagram. Zaměřte se na pop-ups, které tu občas značky pořádají – například toto je místo, kde můžete z Vestiaire nakupovat i offline, když zrovna máte to štěstí a narazíte na pop-up tohoto online second-handu.

Rouje

Rouje

Rouje, to je obchod, který nemá na svědomí nikdo jiný, než odbornice na slovo vzatá, Pařížanka Jeanne Damas. Butik značky Rouje je malou oázou francouzského stylu a klišé, kterými je styl Pařížanek opředen, jsou tu tak hmatatelná, že by se dala krájet. Připadat si tu budete jak v tom nejpříjemnějším pařížském pokojíčku plném pletených svetrů a květovaných šatů. Na jednoho už to možná může býti příliš.

The Frankie Shop, Miista a ti další

The Frankie Shop, Miista a ti další

Recept na nákupy v Paříži? Toulejte se ulicemi Le Marais a zajděte do toho ve vašich očích nejzajímavějšího obchodu, který potkáte. Prošla jsem tak nespočet butiků, vintage obchodů a concept storů, z nichž na mnohá už si ani podle jmen nevzpomenu, ale z těch známějších mi v paměti utkvěl butik obuvnické značky Miista nebo obchod online storu The Frankie Shop.

Mohlo by se vám líbit

#PARISIANSTORIES S NICOLE O TOM, KDE SE V PAŘÍŽI SETKÁVAT S UMĚNÍM

Přijměte pozvání blogerky Nicole Kudelkové k virtuální prohlídce těch nejzajímavějších pařížských galeriií a míst, které přitahují umění jako magnet.
elle.cz