REKLAMA
REKLAMA

Čistý domov, čistá duše. Jak si protřídit věci a později nelitovat?

Často se mluví o třídění šatníku, investování do několika málo nadčasových kousků a odnaučení se hromadění spousty módních kousků, které nejsou to pravé pro aktuální roční období, životní období nebo vaši postavu.

Již méně se však mezi ženami hovoří o uvolnění místa mimo šatník. Přitom je to tak osvobozující pocit, odlehčit knihovně, komodám i policím a užít si čistý a svěží prostor.

Jak ale správně vyhodnotit, čeho se zbavit, aniž byste později litovali? Zkuste naši metodu. Stačí na každou z věcí napárovat jednu z následujících otázek a rázem budete mít jasno!

1. Použili jste danou věc během minulého roku nebo jiného vámi určeného období? Ne? Pryč s ní! S velkou pravděpodobností ve svém okolí najdete někoho, komu ještě dobře poslouží. Pokud ne, můžete kontaktovat třeba některý z blízkých azylových domů, kde velmi rádi přijímají hezké věcné dary.

2. Kdybyste právě teď nakupovali, vložili byste stejnou věc do nákupního košíku? Pokud ano, není nad čím váhat a určitě nic nevyhazujte ani neposílejte dál. Zvažte však, zda je vše, co si chcete ponechat, uloženo na místě, které se snadno přístupné a láká vás k častému použití.

3. Schováváte danou věc jen proto, že nechcete plýtvat penězi a vyhodit něco drahého? Zde se vracíme k otázce č. 1. Vymažte se svých myšlenek pohled na skládku plnou harampádí, ale raději se zamyslete nad tím, jak mohou věci, které u vás doma nenašly využití, posloužit někomu dalšímu. V případě elektroniky v záruce či opravdu hodnotných věcí je jednou z možností samozřejmě také prodej – ať už přes některý z online bazarů nebo třeba sociální sítě.

4. Necháváte si je, protože se pojí s hezkými vzpomínkami? Pokud jde o drobnosti, určitě nic nevyhazujte! Založte si hezkou krabici, do které budete dávat právě věci, při jejichž prohlížení na vás dýchne atmosféra krásných dovolených, času stráveného s rodinou či velkých životních milníků. Jednou vám to udělá radost a přenese vás to klidně o desítky let zpátky. Pokud se ovšem jedná o objemné věci, buďte nemilosrdní. Pokud se jich nedokážete zbavit úplně, vyfoťte si je (třeba na polaroid) a uchovejte si v krabici se vzpomínkami jejich fotografii.

cara
Info ikona
issue

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA