Jennifer Grey se vrátí do Hříšného tance v ikonické roli Baby

 

„Baby nebude sedět v koutě!“ Tato a mnohé další hlášky vyvolávají ve fanoušcích Hříšného tance nostalgii. Klasika, ve které Frances „Baby“ Houseman v podání Jennifer Grey tráví léto se svou rodinou v Kellermanově resortu v Catskills a zamiluje se do tanečního instruktora Johnnyho Castlea (Patrick Swayze), neustále chytá za srdce všechny milovníky romantických filmů a je jedno, že už mnoho věcí ze snímku dávno odvál čas. Podobně jako v případě Top Gunu, jehož pokračování nyní vstupuje do kin, i v případě Dirty Dancingu visely dlouho otazníky nad tím, zda udělat, či neudělat pokračování. Přece jen jde o ikonickou záležitost a navázat po více než třech desítkách let na něco tak úspěšného není jednoduché. Společnost Lionsgate se ale nakonec rozhodla zariskovat a v srpnu 2020 oznámila, že se do sequelu pustí. 

Dirty Dancing po svém debutu v roce 1987 vydělal celosvětově přes 214 milionů dolarů, a to byl původně točen jako nízkorozpočtový. Mohli za to kromě skvělého příběhu a hudby i oba hlavní představitelé Jennifer Grey a Patrick Swayze, kteří se svých rolí zhostili s vervou a ztvárnili je věrohodně. Kromě velké lásky, která musí projít řadou zkoušek, se film navíc zabýval i skutečnými problémy jako třeba potraty.

 

Margot Robbie jako nová Barbie

elle.cz

 

Převzal štafetu

Nejprve bylo potřeba vyřešit, kdo bude po Emilu Ardolinovi snímek točit. Vyvoleným se stal režisér Johnatan Levine, který má na kontě filmy jako Bláznovství nebo Srážka s láskou. V rozhovoru pro Deadline poté odhalil podrobnosti o tvůrčím směřování filmu. „Nejdůležitější pro nás bylo mít na palubě Jennifer," svěřil se a potvrdil tak, že si herečka v pokračování opět zahraje. „Je to neocenitelná spolupracovnice. Pokusíme se zapojit tolik lidí z originálu, kolik jen bude možné. Chceme být ve všech směrech ohleduplní,“ dodal. 

Uspokojit diváky by měl i scénář, který na předchozí díl naváže, i když už bez Patricka Swayzeho, který v roce 2009 zemřel po dlouhém boji s rakovinou slinivky. Jisté ale je, že se v něm Baby opět vrátí ke Kellermanovým a bude to návrat plný romantiky. Grey, která se stala i producentkou filmu, prozradila ještě další podrobnosti. „Je pro mě velmi důležité, aby ve filmu byly zmíněny určité věci jako třeba to, že život s rostoucím věkem nekončí. Stejně tak sexualita, potěšení a spokojenost… Vše pokračuje. Nemůže to být jen pro mladé. I v pozdějším věku je pořád co objevovat,“ řekla. Levine pak doplnil, že se určitě objeví i zmínka o Johnnym, který byl součástí života Baby. „Řešili jsme tuto věc s pozůstalými po Patrickovi,“ přiznal. Společně s Jennifer pak diváky uklidnil, že se Patricka určitě nepokusí nahradit. Dirty Dancing 2 se vydá jiným směrem než jeho oblíbený předchůdce.  

 

Jak falešná dědička okouzlila newyorskou smetánku

elle.cz

 

Něco zůstane stejné

Dominantní roli hrála v prvním dílu hudební složka a nejinak tomu bude i tady. „Hudba bude sahat od písní z původního filmu – například Hungry Eyes patří mezi hity, které by se měly vrátit – až po hip-hop 90. let. Mezi umělce, jejichž písně by mohly zaznít patří třeba Alanis Morissette nebo Liz Phair,“ prozradil Levine. „I když je původní Hříšný tanec jedním z mých oblíbených filmů, nikdy jsem si nepředstavoval, že budu režírovat jeho pokračování. Díky společnému psaní jsem se zamiloval do postav (nových i starých), do světa Catskills, New Yorku 90. ​​let a do hudby, která bude sahat od původních písní až po hip-hop 90. let. Nemůžu se dočkat, až budu spolupracovat s Jennifer, abychom tento krásný příběh léta, romantiky a tance přinesli generaci nových fanoušků. A těm dlouholetým slibuji, že jim nezničíme dětství. Zadání jsme přijali sofistikovaně, ambiciózně, a především s láskou,“ dodal. Očekává se, že film půjde do produkce koncem tohoto roku a bude uveden do kin v roce 2024. 

 

Zdroje: usmagazine.com, variety.com