ELLE Movie List: Ty nejlepší zářijové filmové a seriálové novinky

Sex Education

Přiblížila se čtvrtá a finální série oblíbeného seriálu Sex Education. Nová řada se sice musí obejít bez několika stálých postav, ale stále jí předcházejí tři povedené série a určitě si udrží stejný level zábavnosti a kvality. Budeme se muset rozloučit s Otisem, Maeve, Ericem, Adamem a dalšími postavami, které nám v uplynulých sezónách přirostly k srdci. Maeve odjela studovat do USA, Otis a ostatní se z Moordaleu přesunuli na Cavendish a chystá se znovu rozjet sexuální poradnu pro své vrstevníky. Objeví se ale nečekaná nová konkurence, která si říká O. Jaké zakončení se chystá?

Kdy: 21. září 2023
Kde: Netflix

 

Kolo času

Seriál Kolo času budil pozornost už dlouho před svou premiérou, a to především svým rozpočtem, který ho zařadil mezi nejdražší seriály všech dob. Velký třesk se ale po premiéře nekonal, fanoušci byli po odvysílání prvních dílů své oblíbené fantasy série trochu zklamaní, přesto byl ale seriál úspěšný. Diváci přicházeli na chuť příběhům čarodějky Moraine a jejím pěti spoluputovníkům z řad vesničanů, z nichž jedne je podle jegendy Znovuzrozený drak. Poučení kritikou první řady tvůrci natočili druhou a dokonce objednali i třetí řadu. Využije Kolo času svou druhou šanci, aby se divákům ještě pořádně dokázalo dostat do hlavy?

Kdy: 1. září 2023
Kde: Amazon Prime

 

Houria

Alžířanka Houria je nadaná tanečnice. Přes den si vydělává úklidem domácností, v noci sází na nelegální zvířecí zápasy. Po vyhrané sázce je ale napadená a zraněná. Zdá se, že s její kariérou je definitivní konec. Tance se ale odmítá vzdát a snaží se vrátit znovu na nohy. V rehabilitačním centru se setkává s dalšími ženami, které život zasáhl podobně krutě jako ji. Houria se rozhodne, že je naučí tančit, aby se uzdravily a opět se dokázaly postavit na vlastní nohy – tak jako ona.

Kdy: 14. září 2023
Kde: v kinech

 

Fremont

Jemně posmutnělá komedie o hledání sebe sama a o uprchlictví, které není záležitostí místa, ve kterém žijete, ale stavem vaší mysli. Dunia je imigrantka z Afghánistánu, která se usadila v americkém Fremontu. Její život se pohybuje mezi prací, ve které balí koláčky štěstí se vzkazy, samotou a sněním o lásce a štěstí. Do jednoho ze svých koláčků schová vzkaz, u nějž doufá, že její neutěšenou situaci změní.

Kdy: 14. září 2023
Kde: v kinech

 

Její tělo

Andrea Absolonová se odmala věnovala skokům do vody a po mnoha medailových úspěších na mistrovství České republiky se nominovala na olympiádu do Atlanty v roce 1996. Při jednom z tréninků si ale fatálně poranila páteř a nemohla ve sportovní kariéře dále pokračovat. Vrhla se na do pornoprůmyslu a jako Lea da Mae natočila mnoho úspěšných filmů. V sedmadvaceti letech jí byl diagnostikován nádor na mozku, kterému do půl roku podlehla. Její příběh zfilmovala režisérka Natálie Císařovská a do kin jde právě teď.

Kdy: 28. září 2023
Kde: v kinech

 

Stvořitel

Lidstvo se v experimentech s AI dostalo tak daleko, že je s ní ve válce. Tím, kdo může nemilosrdný konfliktu ukončit, je bývalý elitní agent Joshua, kterému zmizela žena. Jeho úkolem zní: dostat se k architektovi umělé inteligence, který si říká Stvořitel a zabít ho dřív, než stihne uvést do provozu svůj nový vynález. Nová tajná zbraň může ukončit válku, ale i jednou pro vždy zničit lidstvo. Na čí stranu se nakonec Joshua postaví?

Kdy: 28. září 2023
Kde: v kinech

 

The Kardashians

Už se vám stýskalo? Nejvlivnější celebritní klan současnosti je zpátky! Kris, Kourtney, Kim, Khloé, Kendall a Kylie se opět vracejí před kamery, aby vás nechaly nahlédnout do svého soukromí. Čtvrtá řada řada The Kardashians startuje na Disney+ 28. září, nové díly budou vycházet vždy ve čtvrtek. V celkem deseti epizodách nás čekají informace o Kourtneyině těhotenství, pokračování nikdy nekončícího dramatu mezi Khloé a Tristanem i nový žhavý romámek Kylie a Timothée Chalameta. Taky se už těšíte?

Kdy: 28. září 2023
Kde: Disney+

Zdroj: Netflix, Disney+, Amazon Prime, kinobox.cz