ELLE MOVIE LIST: Ty nejlepší filmové novinky měsíce června

Erhart

Česká tvorba má v červnovém „best of“ svého zástupce. Viděli ho už diváci českých a asijských filmových festivalů a teď vstupuje i do kin. Hlavní postava jménem Erhart se ve stejnojmenném debutu režiséra Jana Březiny pokusí vyřešit tajemství své rodiny, které se začíná ozývat z minulosti. Erhart přijíždí do rodného města navštívil svou duševně nemocnou matku. Při té příležitosti zjistí, že jejich chátrající dům se prodává a oni se musí ihned vystěhovat. Matka navíc tvrdí, že se jeho dávno zmizelý otec vrátil, aby tomu zabránil. Linku protíná příběh místního podnikatele Novotného, který ví možná mnohem více, co se v devadesátých letech skutečně stalo a kam a proč zmizel Erhartův otec. Nebo je klíčem k řešení terapeutka Fany, která obě rodiny zná?

Kdy: 1. června
Kde: v kinech

 

Barracuda Queens

Jsou mladé, bohaté a pochází ze slušných rodin. Jenže se taky nudí a dostaly se do problémů. Partička kamarádek, které si říkají Královny Barakudy, se rozhodne páchat vloupání do domů jejich bohatých sousedů. Je to zábava, je to adrenalin, je to výzva… než se začne smyčka utahovat. Ve dne jsou to velmi úspěšné studentky a dcery, v noci jsou to drsné zlodějky. Kdo by je podezíral? Zdá se, že někdo přece.

Kdy: 5. června
Kde: Netflix

 

Kostlivec

Pokud se rádi bojíte, budete se vyžívat při Kostlivci. Předloha The Boogeymana, jak se hororový thriller jmenuje v originále, pochází z pera experta strachu Stephena Kinga. Středoškolačce Sadie Harper a její malé sestře Sawyer před časem zemřela máma a mají co dělat, aby se z její ztrátou vyrovnaly. Jejich otec Will, který je terapeut a měl by své dcery v tak těžké situaci podržet, má ale co dělat sám se sebou. Jednou se u nich doma objeví zoufalý pacient a hledá pomoc. Přišel o své tři děti a všechny zemřely doma za podivných okolností. Spolu s ním přichází i děsivá nadpřirozená bytost, která právě našla novou rodinu, kterou by mohla zničit.

Kdy: 8. června
Kde: v kinech

 

Vyproštění 2

Pokračování akčního hitu Vyproštění s Chrisem Hemsworthem v hlavní roli. Hlavní hrdina Tyler Rake přežil svou téměř jistou smrt a ani to ho neodradilo od toho, aby se znovu vydal na další záchrannou akci. Tentokrát bude mít za úkol osvobodit rodinu gruzínského gangstera, která byla unesená a drží ji pod zámkem. Výbuchy, ranami a střelbou se rozhodně nešetří a na své si přijdou jak muži, tak ženy.

Kdy: 16. června
Kde: Netflix

 

And Just Like That

Druhá řada je tady! O trochu více vrásek, šedin i zkušeností, o nic menší problémy s láskou a přátelstvím. A samozřejmě – móda, boty a kabelky! Carrie už rok žije bez Božského a s podporou kamarádek uzná, že dost bylo truchlení a je čas se vrátit plnohodnotně do života. Ideálně v nových botách a s novým mužem po boku. Kterým bude možná ne-až-tak-úplně-nový Aidan. Miranda si bude dál užívat své znovuobjevené ženství po boku nebinární Che Diaz a Charlottina „malá“ dcera je ready přijít o panenství. A vrátí se Samantha Jones? Odpověď zní: ano.

Kdy: 22. června
Kde: HBO Max

 

Indiana Jones a nástroj osudu

Dlouhých 15 let čekali fanoušci na další příběh dobrodruha v typickém fedora klobouku. Poté, co nový Indiana Jones odkroutil svou premiéru na festivalu v Cannes, je konečně k vidění i pro nás smrtelníky. Nesmrtelná arecheolog je už celý prošedivělý a snaží se žít klidnějším tempem života, jenže v roce 1969, kdy se zatím poslední díl odehrává, po světě běhají ještě nacisté, se kterými má Indy odjakživa potíž. Teď navíc vstoupili do služeb Sovětského svazu, aby mu pomohli zvítězit v souboji mocností v dobývání vesmíru. Tomu a zvláště přání uspořádat svět podle svých zvrácených představ, musí Indiana Jones zabránit, a tak se vydává na další výpravu.

Kdy: 29. června
Kde: v kinech

Zdroj: Netlix, Wikipedia, rottentomatoes.com, imdb.com, ČSFD.cz