ELLE Movie List: Ty nejlepší říjnové filmové a seriálové novinky

Beckham

Dokumentární minisérie o jednom z nejlepších fotbalistů historie a módní ikoně Davidu Beckhamovi představuje nejen zásadní informace o jeho kariéře, ale pouští se také do klíčových témat o jeho soukromí, které dosud nebyly před veřejností probírány. Victoria se například poprvé otevřeně promluvila o období, kdy na Davida praskla jeho nevěra a svěřila se, jak se tehdy cítila. Intimní pohled za dveře jejich domova je doprovázen dosud nikdy nezvěřejněnými záběry. První díl je už k dispozici na Netlixu.

Premiéra: 4. října
Kde: Netflix

 

Lupin

Mezi jeden z nejpodařenějších a nejsledovanějších seriálů z produkce Netflixu patří i francouzský klenot Lupin. Ten vystřelil na vrchol divácké popularity hned po své premiéře a dá se čekat, že i třetí řada, která měla premiéru minulý týden, bude neméně povedená. Vrací se v ní klasická postava zloděje, podvodníka a mistra převleků Arsena Lupina, který se v moderní adaptaci pod jménem Assane Diop snaží pomstít svého otce a zachránit svou ženu a dítě před vlastní minulostí.

Premiéra: 5. října
Kde: Netflix

 

Jeanne du Barry – Králova milenka

Zahajující film festivalu v Cannes konečně vstupuje do českých kin. Pro Johnnyho Deppa se jedná o velký filmový návrat po skandálním rozvodu a jeho dozvucích u soudu, které se značně podepsaly na jeho kariéře. Objevuje se v roli francouzského krále Ludvíka XV a vášnivě se zamiluje do kurtizány Madame du Barry, která se stala jeho milenkou, ale po jeho smrti musela dožít v klášteře. O jejich vášnivé lásce a jejích následcích na život u francouzského dvora vypráví právě snímek Králova milenka.

Premiéra: 5. října
Kde: v kinech

 

Loki

Ani v říjnu nesmí chybět marwellovská podívaná. Více tajemna a více záhad slibuje seriál Loki. Jeho postavu si diváci oblíbili už ve filmech o Thorovi. Lokiho, boha lsti a falše, skvěle ztvárnil Tom Hiddleston, který se pro tuto roli snad narodil. Tentokrát se vydává na dobrodružnou cestu časem a vesmírem, aby zabránil jeho rozpadu. Méně akčních scén, více psychologie, ale údajně skvělá podívaná, takový má být seriál Loki.

Premiéra: 5. října
Kde: Disney +

 

Pád domu Usherů

Pro všechny, kteří se rádi bojí, je tu Pád domu Usherů. Seriál zpracovává motiv povídky E. A. Poea, ve kterém dva bezcitní sourozenci vybudují rodinnou dynastii, aby si zajistili bezstarostnou budoucnost v luxusu. Jejich plán se ovšem začne bortit, když jejich dědici začnou jeden po druhém za záhadných okolností umírat. Na fanoušky hororových seriálů čeká velká porce poměrně originálních smrtí a s každou další je děj seriálu ponuřejší a tísnivější. Překvapivě ale nabízí i velkou porci humoru a lehčího tónu, které děj a jeho děsivou atmosféru vyvažují.

Premiéra: 12. října
Kde: Netflix

 

Zabijáci rozkvetlého měsíce

Leonardo DiCaprio opět spojil své síly s Martinem Scorsesem a na plátno přinášejí příběh indiánského kmene Osedžů. Ti ve 20. letech 20. století patřili k nejbohatším lidským společenstvím světa, protože na jejich území byla objevena ropná naleziště ropa a podíl z každého vytěženého barelu šel na konto této komunity. To ale přitahovalo závist a nenávist, které vedly k řadě záhadných úmrtí a vražd příslušníků kmene. Místní úřady je tak dlouho zametaly pod koberec, až se do případu musela vložit FBI. V thrilleru Zabijáci rozkvetlého měsíce uvidíte samozřejmě Leonarda DiCapria, Lily Gladstone, Roberta De Nira nebo Brendana Frasera.

Premiéra: 19. října
Kde: v kinech

 

Bosch: Odkaz

Krimi seriál Bosch po úspěchu první řady přichází s druhou sérií. Divácká sázka na jistotu se vrací s postavou Harryho Bosche, který končí v oddělení vražd a stává se soukromým detektivem. Jeho dcera Maddie Bosch se vydává ve stopách svého otce a zemřelé matky a zjišťuje, jaké výzvy přináší práce začínající strážnice v ulicích LA . Těšit se můžete na velké napínavé případy, které se budou rozmotávat celou sérii, aby došl k zajímavému vyústění a vám nedovolily propást žádnou z epizod.

Premiéra: 20. října
Kde: Freevee

Zdroj: Netflix, Disney+, moviezone.cz