Přijměte pozvánku do elitního knižního klubu Reese Witherspoon

Oblíbený knižní klub Reese Witherspoon Hello Sunshine je virtuální komunitou, kde mohou milovníci čtení z celého světa hledat inspiraci a diskutovat nad nejzajímavějšími vydáními sezony. Herečka má totiž oko na ty nejlepší tipy a byla to například ona, kdo poukázal na Deliu Owensovou a její knihu “Kde zpívají raci”, jež se díky tomu stala jedním z bestsellerů The New York Times.  

Reese Witherspoon je také spoluzakladatelkou produkční společnosti Pacific Standard, která byla založena v roce 2016 a má již na svém kontě spoustu megaúspěšných hitů jako například Wild, Gone Girl, Hot Pursuit, Lucy in the Sky, Big Little Lies nebo The Morning Show. A i tyto tituly prošly nejprve hereččiným knižním klubem.  

Co však Reese k tomuto velkému podnikatelskému rozhodnutí vedlo? Byla již unavená stereotypními rolemi, do kterých Hollywood zařazoval ženské herečky, a tak se rozhodla konat. “Věřím tomu, že pokud chcete změnit svět, musíte nést zodpovědnost,” uvedla a jestliže si nás získala již svou rolí ve filmu Pravá blondýna, tak tímto krokem se stala naším vzorem. Jde o silnou a nezávislou ženu, filantropku, matku a manželku, které se staví všem výzvám čelem, a přesto si zachovává pozitivní přístup. A takové bychom chtěly být všechny...  

Group od Christie Tate

Group od Christie Tate

Tuto poutavou monografii vezmete do rukou a už ji neodložíte. Návykové čtení o mladé právničce, která neochotně souhlasí s psychologickou pomocí v podobě skupinové terapie je příběhem o hodnotě lidských kontaktů a důvěry.  

Something in the Water od Catheriny Steadman

Something in the Water od Catheriny Steadman

Když novomanželé na svatební cestě Erina a Mark objeví něco ve vodě při potápění, jejich rozhodnutí promluvit o tom nebo to udržet v tajnosti spustí devastující řetězec událostí. Pokud milujete Ruth Ware zamilujete si okamžitě i Catherinu Steadman. Something in the Water je totiž čtení, které jste ani netušili, že nutně potřebujete.

The Proposal od Jasmine Guillory

The Proposal od Jasmine Guillory 

Když Nikole Paterson doprovází svého slavného přítele na zápas Dodgers, to poslední, co očekává je pompézní žádost o ruku. Nejhorší na celé situaci však ani není fakt, že musí říci ne, ale to, že to musí udělat před celým publikem... Pokud milujete romantické komedie v knižní podobě, The Proposal je přesně pro vás.  

Eleanor Oliphant Is Completely Fine od Gail Honeyman

Eleanor Oliphant Is Completely Fine od Gail Honeyman

Reese Witherspoon je do Eleanor doslova blázen a my se jí vůbec nedivíme. Jde totiž o velice neobvyklou knižní hrdinku, která se potýká se svými sociálními dovednostmi i podivnostmi a k tomu je nevědomky velmi vtipná. Když se tato asociální žena setkává s Raymondem – IT chlápkem a společně zachrání Sammyho, staršího muže, který spadne na chodník, z této podivné trojice se stávají přátelé, kteří se navzájem zachraňují od života v izolaci. 

The Library Book od Susan Orlean

The Library Book od Susan Orlean

Ráno 29. dubna 1986 zničily plameny knihovnu v Los Angeles. Oheň byl katastrofální. Dosáhl až 2000 stupňů a hořel déle než sedm hodin. Susan Orlean se rozhodla tuto katastrofu vyšetřit a projevit tak svou celoživotní lásku ke knihám. Nechte si vyprávět příběh knihoven a knihovníků naprosto novým způsobem. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

TERAPIE KNIHAMI: Podívejte se na život z jiné perspektivy

elle.cz