Kam s ELLE: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

Kam na brunch:

Dokonalý způsob, jak se zbavit nutnosti brzkého vstávání o víkendu a zachovat si tu nezapomenutelnou atmosféru včerejší noci? Odpověď zní: víkendový brunch s bottomless mimózou nebo margaritou. Ano, čtete správně. Tato mimóza je bezedná. Najdete ji spolu s vydatným brunchem v pražském The Monkey Bar. Můžete si vychutnat uvolněnou atmosféru okořeněnou výbornými vejci Benedikt, avotoastem, french toast, vaflemi či třeba burgerem s trhaným vepřovým. A když se to protáhne, můžete pokračovat dokonale vyladěným drinkem.

Kde: The Monkey Bar Prague, Opletalova 21

Kdy: Soboty a neděle 12:30-15:00

The Monkey Bar Prague
Info ikona

 

Kam na výstavu:

Zahradní výstava fotografií z knihy ONE:LOVE, projektu COURT SUPREMES Radky Leitmeritz, která je věnovaná fenoménu českého ženského tenisu, se otevřela veřejnosti. Během let 2019 – 2022 vytvořila fotografka Radka Leitmeritz sérii portrétů devíti velkých žen české tenisové historie: Martiny Navrátilové, Hany Mandlíkové, Heleny Sukové, Barbory Strýcové, Petry Kvitové, Karolíny Plíškové, Barbory Krejčíkové, Karolíny Muchové a Markéty Vondroušové. Výsledek nyní můžete zhlédnout i vy v zahradě Uměleckoprůmyslového musea v Praze. Rámec výstavy rozšiřují fotografie míst, která jsou v Čechách s hrou tenisu spojená – kurtů a starých kluboven, ale i osobní postřehy současných i bývalých tenisových profesionálek na téma láska ke hře, k blízkým a k životu.

Kdy: 30. května – 30. července 2023

Kde: Uměleckoprůmyslové museum v Praze

Kam na výstavu
Info ikona

 

Kam na festival:

V pátek se vydejte do pražské Šlechtovky, kde se bude konat Svatba se svobodou, kterou oslaví značka Ultravagant. Čeká vás fashion, koncerty i rave a vystoupí zde hudebníci Never Sol, Annabelle, Kvítek nebo Bart and Friends. Ve zcela novém a nevídaném konceptu spojuje značka myšlenku luxusní svatby s módní přehlídkou a vynikající hudbou. Budete svědky exkluzivního představení naší nejnovější kolekce plesových šatů, divadelních performancí a kvalitní afterparty. Cílem je spojit formální s neformálním a nabídnout touto cestou návštěvníkům skvělou zábavu, ale také zaměřit pozornost na českou upcycle scénu. Na akci je nutné zakoupit si vstupenku.

Kdy: 2. června 2023, 19:00

Kde: Šlechtovka, Královská obora 20, Bubeneč

UltraVagant
Info ikona

 

Kam na výlet:

Nasedněte na vlak a vydejte se do Plzně. Není to tak dávno, co zde po letech usilovné rekonstrukce a restaurování Semlerova rezidence.  Unikátní bytový interiér, jehož prostorovou koncepci navrhl Adolf Loos a projekt detailně rozpracoval Heinrich Kulka, je jedinou realizací v Plzni, kde je uplatněn princip raumplanu. První fáze oprav začala již v roce 2013, v období 2019–2021 se realizovala rozhodující etapa. Navzdory zuboženému stavu se v domě zachovala původní koupelna, jejíž keramické obklady pro dům zhotovila rakovnická továrna na keramické zboží RAKO, a mahagonové obklady nebo makasarové podlahy, které musely projít po letech nešetrného zacházení důkladným restaurováním. Semlerova rezidence dnes mimochodem patří mezi 12 objektů v České republice náležejících do sítě Iconic Houses. Až v Plzni budete, zavítat můžete i do dalších bytových objektů, které Loos v Plzni zrealizoval.

Kde: Semlerova rezidence, Klatovská třída 110, Plzeň

Kdy: denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin

Semlerova rezidence
Info ikona

 

Kam do divadla:

Nalaďte si divadlo doma! Divadelní online platforma Dramox vám umožní být v hledišti mnoha inscenací, aktuálně spolupracuje s 170 divadly z celé České republiky i dalších zemí, například s populárním Dejvickým divadlem, Divadlem v Dlouhé nebo Klicperovým divadlem v Hradci Králové Zhlédněte například představení Válka Roseových nebude! z Městského divadla Zlín. Líbí se vám film Válka Roseových? A jak byste popsali vaše manželství – jako komedii, drama nebo snad obojí? Pokud ano, pak si určitě užijete zábavnou a sarkastickou stand-up komedii s názvem Válka Roseových nebude! Představení je v Městském divadle Zlín a režisér, bývalý ředitel této scény, Petr Michálek, se inspiroval vlastními zkušenostmi a napsal hru pro sebe a svou ženu, Kateřinu Liďákovou. Ačkoli na jevišti mezi nimi - herečkou Kateřinou a jejím manželem Petrem – bude občas docházet k bouřlivým situacím, nemusíte se bát, že by skutečně došlo k válce!

Kde: u vás doma

Kdy: kdykoliv

Válka Roseových nebude!
Info ikona

 

Kam na večeři:

Před pár dny otevřela sezónní restaurace MIRU na terase Four Seasons Hotel Prague, kde si můžete vychutnat luxusní japonskou kuchyni pod otevřeným nebem s nádherným výhledem na Pražský hrad a Karlův most. Představuje jedinečné degustační menu, které přináší skutečný požitek pro chuťové pohárky. Regionální japonský kuchař Four Seasons Toshikazu Kato a Executive Sous Chef Nicholas Trosien spojili své bohaté mezinárodní zkušenosti a vytvořili sofistikované devítichodové menu inspirované kulinářským konceptem Nikkei. Večer začíná welcome drinkem, který můžete vychutnat při západu slunce nad kouzelným pražským panoramatem. Hosté mohou také doplnit svou večeři vybranými butikovými víny a originálními koktejly nebo si vychutnat nealkoholické párování. Degustační večeře jsou podávány od úterý do soboty od 18:00, rezervace je nutná.

Kde: Four Seasons Hotel Prague, Veleslavínova 1098, Praha 1

Miru
Info ikona

 

Kam po víkendu:

Nadační fondy AutTalk Kateřiny Sokolové a BeCharity Báry Nesvadbové pořádají ve spolupráci charitativní jógový event plný zajímavých lekcí a workshopů. Uskuteční se v úterý ve dvou blocích, dopolední blok trvá od 9 do 13:30 hodin a můžete se těšit na jógu s Bárou Skuherskou, přednášku Ecce Vita, Ballet bare, face jógu a další. Odpolední blok má stejný program a začíná ve 14 hodin. Vybrané vstupné poputuje přesně tam, kde pomůže. 

Kde: Šternberský palác

Kdy: úterý 6. června 2023

Pomáhej jógou
Info ikona

Kam s ELLE: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

elle.cz

Zdroj: Autorský článek, archiv zmíněných