Top seriály roku 2020. Viděli jste je všechny?

Zatímco Českou republiku bavily hlavně pořady typu Slunečná, Svatba na první pohled, Peče celá země, Masterchef nebo Superstar - ano, přesně v tomto pořadí, protože tohle je TOP 5 u nás, svět se na to díval jinak. 

Seriálový hit Dámský gambit láká na známé herce i promyšlenou módu

elle.cz

Seriály, které nás letos držely doma

Letošní rok nás všechny trochu zpomalil. Omezili jsme lidský kontakt a ten nahradili fiktivní postavy, se kterými jsme prožívali fantastická dobrodružství, romantické lovestory, plánovali jsme největší loupež v historii, zachraňovali svět, a dokonce jsme s nimi i prodávali tygry na černém trhu. Ano, dalo by se říci, že tohle byl rok 2020 v kostce nás všech - binge watcherů.  

1. Tiger King 

2. Big Brother Brasil 

3. Money Heist 

4. Cobra Kai 

5. The Umbrella Academy 

6. Emily in Paris 

7. Ozark 

8. The Queen's Gambit 

9. Outer Banks 

10. Locke & Key 

V hlavní roli móda: 25 filmů, které musí vidět každý milovník módy

elle.cz

Megaúspěšný rok Netflixu

Pokud jste tedy dosud přemýšleli nad tím, co dělají lidé během karantény, máte nyní jasno. Netflix totiž obsadil snad všechny příčky Google žebříčku. Streamovací společnost se díky pandemii katapultovala mezi top světové hráče. Tento rok byl pro ni nejúspěšnější v historii a jen za jeho první čtvrtletí získala více než 15,77 milionů nových předplatitelů a vydělala 709 milionů dolarů. Akcie Netflixu tak vyletěly natolik, že je nyní jeho tržní hodnota neuvěřitelných 190 miliard, a to je více než Disney.   

Netflix také sdílel se svými akcionáři dopis, ve kterém vysvětluje, jak velkým hitem se stal dokument Tiger King. Tento pořad sledovalo více než 64 milionů domácností po celém světě jen v prvních čtyřech týdnech po jeho zveřejnění.