Dámy, nasaďte diadémy a zjistěte, co víme o druhé sérii Bridgertonu

 

Každá z nás má teď chuť nosit kolem krku perly, pořádat čajové dýchánky a je připravená udělat pukrle kdykoliv, kdy se s někým seznamuje. Není to ale pouze plesová atmosféra a honosné kostýmy z 18. století, co na Bridgertonu tak milujeme, nýbrž i samotný děj seriálu. Pojďme si ho zrekapitulovat a připomenout si, čím nás tak pohltil.

První série vychází z románu Julie Quinnové "Vévoda a já" a z partnerství Shondy Rhimesové (mistrovské producentky, která stojí za seriály Chirurgové a Skandál) s Netflixem.

Ti, co zhlédli všech osm epizod, viděli debutantku Daphne Bridgertonovou (Phoebe Dynevorovou) v její premiérové svatební sezóně v roce 1813 v Londýně, jak se stýká s britskou smetánkou, aby získala nabídku k sňatku od pohledného a bohatého nápadníka. Hned na prvním plese se ovšem seznámí s vévodou z Hastingsu – Simonem Bassettem (Regé-Jean Pagem) – a jistěže on bude pro ni ten pravý (ačkoliv si to ze začátku nemyslí). A nezapomeňme na Lady Whistledownovou – regentskou verzi Super drbny – která svým společenským plátkem, jenž pomlouvá všechny z vyšších vrstev, působí drama na celé sociální scéně.

V posledním díle se konečně dozvíme, co se stane s rozvíjejícím se manželstvím Daphne a vévody, jak se vyvine vztah nejstaršího z bratrů Bridgertonových Anthonyho s operní zpěvačkou Sienou Rossovou a také to, kdo je ona tajemná pisatelka.

Pokud jste teď ve fázi, kdy si pouštíte celou první řadu znovu a znovu, máme pro vás dobrou zprávu – druhá je na obzoru.

 

Bridgerton

Seriál Bridgerton vás šokuje, pobaví i ohromí

elle.cz

Oznámení druhé série

Pokračování Bridgertonu bylo potvrzeno Netflixem 21. ledna. A ten stejný den napsala na stránky RadioTimes.com jistá Lady Whistledownová: „Společnost se plní novými klepy, a proto je mi ctí vám je potvrdit: Bridgerton se vrátí s druhou řadou. Doufám, že jste si pro tuto úžasnou příležitost uložili stranou láhev dobrého šampaňského.Tato autorka byla spolehlivě informována o tom, že lord Anthony Bridgerton hodlá ovládnout společenskou sezónu. Budu mít připravené své pero, abych informovala o všech jeho romantických aktivitách. Milý čtenáři, než zaplavíš sekci komentářů žádostmi o další špinavé podrobnosti, věz, že v tuto chvíli nechci podávat žádné zprávy. Trpělivost je koneckonců ctnost.“

 

 

Co zatím víme?

Druhá řada se tedy bude soustředit na nejstaršího z bratrů Bridgertonových a jeho hledání vhodné manželky. Bude-li následovat druhou knihu Quinnové "Vikomt, který mě miloval", naváže Anthony (Jonathan Bailey) románek se ženou Edwin.

Phoebe Dynevorová (Daphne) je sama zvědavá, jak se její postava bude angažovat ve výběru bratrovy nevěsty, vzhledem k tomu, že on byl velice aktivní v jejích námluvách. A Podle René-Jean Page (Simona) bychom se mohli v druhé sérii dozvědět více o vztahu vévody a vévodkyně. Golda Rosheuvelová (královna Charlotte) by zase ráda viděla, jak Eloise a její postava společně odhalí světu, kdo je Lady Whistledownová.

Na odpovědi si ale musíme ještě chvíli počkat. Natáčení by mělo začít na jaře 2021, v současné době se ale předpokládá, že na naše obrazovky dorazí až v roce 2022.

Nové tváře

Očekává se, že se v pokračování vrátí mnoho současných hvězd – nemůžeme si představit Bridgerton bez osobností jako Page, Dynevorová či Bailey – ale o obsazení už se objevila i nějaká nová oznámení. Netflix 17. února potvrdil, že Simone Ashleyová ze seriálu Sexuální výchova ztvární v druhé sérii postavu Kate Sharmaové. „Kate je chytrá a tvrdohlavá mladá žena, která nestrpí žádné blázny – Anthonyho Bridgertona nevyjímaje,“ uvedl Netflix v popisu postavy na Instagramu.

Vedle toho se můžeme těšit na postavy Edwin a její sestry Kate Sheffieldových. Kdo je ztvární ale prozatím nevíme.

 

 

Kolik sérií můžeme celkem očekávat?

Další řady prozatím nejsou potvrzeny, producent Bridgertonu Chris Van Dusen ale prozradil, že by projekt rád rozpracoval do osmi částí. „Je zřejmé, že se právě teď soustředíme na první sérii. A i když se zaměřuje na nejstarší dceru Daphne a její milostný vztah se Simonem, víme, že existuje osm sourozenců a osm knih. Takže po tomto úspěchu bych samozřejmě rád prozkoumal milostné příběhy a románky všech bratrů a sester Bridgertonových,“ řekl.

Sex ve městě? Spíš sex za covidu a s Božským v trvalé izolaci

elle.cz