Nečekané přepadení, intriky a podfuky. Březnové premiéry vás nadchnou

 

Inventing Anna 

Ani jsme se nestihli vzpamatovat ze snímku Tinder Swindler a Netflix má v nabídce již další neuvěřitelný příběh sofistikované podvodnice. Byť se tentokrát nejedná o autentický dokument, ale hraný seriál v hlavní roli s Julii Garner (Ozark, The Assistant), o dávku adrenalinu určitě nepřijdete. Společně s investigativní novinářkou Vivian Kent v podání Anny Chlumsky (My Girl, Veep) odkrýváme opravdovou identitu Anny Delvey alias Anny Sorokin – údajné dědičky velkého impéria. Mladá žena, která se vynořila doslova odnikud, se naprosto přirozeně stala součástí newyorské smetánky. Vlivní a bohatí velmi rychle podlehli jejímu šarmu, dobrému vkusu i podnikatelskému duchu, který je ve finále připravil o miliony dolarů. Od poutavé devítidílné minisérie se nebudete moci odtrhnout.

 

 

Against the Ice

Film pojednává o dánské expedici, která se pod vedením Ejnara Mikkelsena vydala v roce 1909 do východního Grónska. Jejím cílem bylo najít ostatky pohřešované výpravy Ludwiga Muliuse-Eriksena. Nelítostný boj s přírodními podmínkami se však velmi rychle mění v hru o přežití. Představuje zatěžkávací zkoušku fyzického stavu, morálky, ale i zdravého rozumu této dvoučlené výpravy. Film je natočen podle knihy „Two Against the Ice“ od Ejnar Mikkelsen, kterého ve filmu ztvárnil Nikolaj Coster-Waldau (Game of Thrones, Shot Caller). Druhého člena výpravy Ivera Iversena si zahraje Joe Cole (Peaky Blinders, Black Mirror). Byť film režíroval místním obyvatelům poměrně neznámý Peter Flint, už podle traileru je poznat, že se můžeme těšit na fenomenální thriller v temném, skandinávském stylu.  

 

 

The Adam Project

Nový projekt Netflixu vypráví příběh stíhacího pilota Adama Reeda (Ryan Raynolds), který musí nouzově přistát v roce 2022. Tam se rozhodne spojit síly se svým mladším já, aby zachránil lidstvo a zároveň se vyrovnal se svou minulostí. Jak od hlavního hrdiny, tak i od režiséra snímku Shawna Levy (Free Guy, This Is Where I Leave You) můžeme zcela jistě očekávat přiměřenou dávku sofistikovaného humoru, která i do těch nejtemnějších životních momentů vnáší špetku optimismu. Pokud nejste příznivcem sci-fi, zcela určitě vás naláká alespoň hvězdné obsazení v podání Marka Ruffalo (Avengers, Dark Watters), Jennifer Garner (13 going 30, Alaias) a Zoe Saldana (Guardiens of the Galaxy, Star Trek). Co víc si přát?  

 

 

Windfall

Jason Seagel (Forgetting Sarah Marshall, How I Met Your Mother) se vkrade do prázdné vily technologického miliardáře Jesse Plemonse (Braking Bad, Black Mirror) a jeho manželky Lily Collins (Emily in Paris, Mirror Mirror), kteří však nečekaně přijedou na prodloužený víkend. Nepříjemná situace, která by mohla být vyřešena relativně rychle, však začne postupně eskalovat. Manželé se stanou rukojmím ve vlastním domě, kdy budou nuceni zaplatit vlastní výkupné. Postava na první pohled nezkušeného kriminálníka se pak postupně začíná vyvíjet a nabírat velmi děsivé rysy. Už během traileru si zřejmě začnete klást otázku, zda si lupič vybral tento dům zcela náhodně, nebo se jednalo o jeho pečlivě promyšlený plán?  

 

 

Bridgertonovi jsou zpět

"Milý čtenáři, chyběla jsem ti?" Gossip Girl z Regentské Anglie je zpět! Elegantní způsoby dam, formální námluvy gentlemanů a čaj o páté. Povznášející zážitek z překrásných šatů a ještě krásnějších mužů nemohou pokazit ani korzety eliminující jakýkoliv náznak vzduchu v plicích. Druhá sezóna se zaměří především na lorda Anthonyho Bridgertona v podání Jonathana Baileyho a jeho novou lásku Kate Sharma, kterou ztvární půvabná Simone Ashley (Sex Education). Kromě favoritů z první řady nás čeká i seznámení s novými postavami, například s Edmundem Bridgertonem, kterého si zahraje Rupert Evans (Hellboy, The Man in the High Castle). Rozvíjet se bude i dějová linie kolem lady Whistledown, jejíž publicistická práce mnohým leží už od první sezóny v žaludku – jaké bude mít následky, se dozvíme už od 25. března.