Ross jako výhra i prokletí. David Schwimmer se své nálepky už nezbaví

 

Těžko věřit, že tomu okouzlujícímu, ale zároveň trochu neobratnému chlapci, už je 55 let. David Schwimmer byl idolem hned několika generací. Původně by se ale o jeho komediálním i dramatickém talentu málokdo dozvěděl, David Schwimmer měl být totiž právníkem stejně jako oba jeho rodiče. Už na škole ale začal hrát divadlo, účastnil se dokonce speciálního workshopu věnovaného Shakespearovi.

Na přání otce a matky, kteří patřili v Beverly Hills ke špičkovým advokátům, David vystudoval vysokou školu, a poté si hned založil vlastní divadelní společnost. Jmenovala se Lookingglass Theatre, ale moc zájmu si nezískala. Schwimmer proto hledal příležitosti jako herec v televizních seriálech. A usilovná snaha se vyplatila, protože výkonný producent Přátel Kevin S. Bright s Davidem pracoval a roli dr. Rosse Gellera mu napsal přímo na tělo. V roce 1995 za ni získal David Schwimmer cenu Emmy.

Schwimmer je bezesporu velmi talentovaným hercem, který dokáže být nejen skvělým komikem, ale zvládá také dramatické role. Problém, proč nedosáhl takového úspěchu po skončení Přátel a nepřeskočil Rossův stín, tkvěl v tom, že měl ihned po dotočení seriálu brát velmi odlišné role. Jenže, on dostával příležitosti především v romantických komediích nebo si vybíral projekty, které se v lepším případě nestaly populární. Vyzkoušel si také roli režiséra: pracoval nejen na několika dílech seriálu Přátele, ale také na dalších celovečerních filmech. Oblíbený byl také Schwimmerův dabérský talent: svůj hlas propůjčil žirafě Melvinovi v animované sérii Madagaskar.

Přátelé a následná sláva také zamíchala se vztahy Davida Schwimmera. Randil se zpěvačkou Natalií Imbruglií, opravdu pohledný pár tvořil s izraelskou herečkou Mili Avital, se kterou ovšem zrušil zasnoubení. Se Zoë Buckman se seznámil v londýnském baru, kde ona pracovala jako servírka. S touto britskou umělkyní se ale po sedmi letech manželství Schwimmer rozvedl a střídá si s ní péči o dcerku Cleo. Ještě v létě se spekulovalo o tom, že se dal nakonec dohromady s Jennifer Aniston, ale tento sen fanoušků zůstal jen v rovině teorií.

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA