Rodina MINI má nové sourozence. Gratulujeme, jsou elektrické a krásné!

Našlápnuté od střechy po kufr

Na cestě k dosažení kompletně čistě elektrické modelové řady představilo MINI na zářijovém mezinárodním autosalonu IAA v Mnichově dva nové modely MINI: čistě elektrické MINI COOPER a nové elektrické MINI Countryman. Auta MINI díky neustálému vývoji a schopnosti udávat nové trendy zajistily značce obrovskou fanouškovskou základnu po celém světě. A své příznivce si bleskově najdou i dva nejnovější přírustky. Oba nové modely jsou inspirovány osobitým designem MINI a navazují na dlouholetou tradici a původ značky. Nové MINI Cooper i nové MINI Countryman jsou čistě elektrické automobily s lokálně bezemisním provozem, které zaujmou díky kombinaci osobitého designu, vyspělé technologie pohonu a doslova pohlcujícího digitálního zážitku.

Stahujte hned: aplikace, které vám dokonale usnadní život

elle.cz

Jízda jako v luxusní motokáře

Přetrvávající vysoká poptávka po našich lokálně bezemisních automobilech je důkazem, že na naší cestě k plně elektrické budoucnosti jdeme správným směrem. Jsem přesvědčena, že nová generace modelů MINI nadchne ještě více lidí. Díky našemu elektrifikovanému pocitu z jízdy jako v motokáře, strhujícímu uživatelskému zážitku a odpovědnému přístupu je nová rodina vozů MINI šitá na míru cílovým skupinám ze všech světových měst,“ řekla Stefanie Wurst, šéfka značky MINI.

Pro MINI je charakteristické kreativní využití prostoru, které přináší maximální flexibilitu a v oblasti designu interiéru umožňuje velkou variabilitu podle potřeb budoucích majitelů. MINI disponuje operačním systémem 9, který umožňuje dotykové a hlasové ovládání. Kruhový centrální OLED displej – MINI Interaktivní jednotka – je jak přístrojovým panelem, tak i multimediálním centrem pro zážitky a komfort. Nezapomnělo se ani na textilní povrchy, které uvnitř vozu vytvářejí pohodu a přátelskou atmosféru.

MINI Cooper a MINI Countryman

 

MINI and the city

Typické rysy značky jsou zakořeněné i v páté generaci třídveřového MINI Cooper, které je čistě elektrické a zaměřené na potěšení z jízdy ve městě. S bezstarostným řízením ve městě pomáhá Driving Assistant Plus, který mimo jiné po zapnutí adaptivního systému udržování rychlosti umí sledovat a udržovat bezpečnou vzdálenost mezi vámi a vozidlem před vámi. I parkování je s ním hračka. Díky parkovacímu asistentu, který je součástí standardní výbavy, rozpoznává všechna dostupná parkovací místa a když stisknete tlačítko, plynulým manévrem do vybraného místa bezchybně zaparkuje. To zní pro všechny, kteří mají v parkování jisté rezervy, jako splněný sen, co říkáte? Navíc je elektrické MINI Cooper vybaveno inovativními systémy, které při jízdě zajistí více bezpečí pro vás i ostatní účastníky silničního provozu.

Akcie, umění i NFT's. Jakými způsoby ženy investují?

elle.cz

Větší brácha

Vyšší, delší, ale stále MINI – nové elektrické MINI Countryman oproti svému předchůdci výrazně narostlo, konkrétně o šest centimetrů do výšky a třináct centimetrů do délky. Díky tomu nabízí ještě více prostoru a komfortu. Hodí se tak nejen do města, ale i na výlety za jeho hranice, na kterých bude skvělým společníkem pro všechny ekologicky smýšlející řidiče. Pohon všech kol rozděluje hnací sílu mezi všechna kola, takže vám na každém povrchu zajistí dostatek přilnavosti. Jakmile systém rozpozná ztrátu trakce, okamžitě přesune hnací sílu tam, kde jí je zapotřebí. Ať už se očekává jakákoli předpověď počasí, s elektrickým Countrymanem budete mít vždy vše pod kontrolou a budete ve svém živlu. Stejně jako elektrické MINI Cooper i nové elektrické MINI Countryman dostupného Driving Assistenta, který mimo jiné varuje před autem skrytým v mrtvém úhlu. Když budete se svým MINI vycouvávat, pomůže vám zpozorovat všechny ostatní dopravní prostředky přijíždějící vzadu ze stran. Najde si některý z nových členů rodiny MINI cestu i do vaší garáže?

Plasty v šatníku – prokletí, nebo spása?

elle.cz

Zdroj: MINI